صددرصد خسارت به محصولات زراعی و تنگستن.


به گزارش خبرگزاری فارس از تنگستان، غلامحسین کرمی نماینده دشتی و تنگستان در شورای اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بارش باران های موسمی در تمام مناطق استان بوشهر ثبت شد و در برخی نقاط شاهد سیلاب بودیم. چی

نماینده دشتی و تنگستان در شورای اسلامی افزود: خسارت بارندگی به کشاورزی و خرما بسیار زیاد است زیرا بارندگی باعث ریزش خرما و پوسیدگی درختان شده است.

این نماینده گفت: بارندگی ها باعث ریزش و ترش و سستی محصول شده و بررسی ها نشان می دهد که 100 درصد محصول خرما در مزارع تونستان و دشتی آسیب دیده است که نیاز به جبران دارد.

وی گفت: جهاد کشاورزی به عنوان حافظ تولید محصولات کشاورزی باید زیان ها را برآورد و برای جبران زیان ها راهکار ارائه دهد و در اسرع وقت اقدام کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: بیمه پاسخگوی زیان کشاورزان نیست، بلکه باید راهکارهای لازم برای حل مشکلات کشاورزان با بررسی کارشناسی و توسط کارشناسان واقعی اندیشیده و اجرا شود.

کریمی بیان کرد: تنها راه امرار معاش مردم این شهرستان ها کشت خرما است که جان و معیشت آنها را به خطر انداخته است و باید هر چه سریعتر خسارت وارده جبران شود.

نماینده دشتی و تنگستن در شورای اسلامی تصریح کرد: گزارش باید به گونه ای تهیه و ارائه شود که هیئت دولت نیازی به بازدید و بررسی مجدد نداشته باشد.

این نماینده خاطرنشان کرد: برآورد خسارات کشاورزان استان در طول یک سال و جبران آن باید در دستور کار قرار گیرد تا جان و معیشت آنان بیش از این با خطر مواجه نشود.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.