صعود به فینال با جادوی ملی اندیشی / رونق والیبال ایران با عطایی!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های 2022 با هدایت ایگور کولاکوویچ با قاطعیت با نتیجه 3 بر صفر از سد صربستان گذشت. سرمربی سابق تیم ملی والیبال کشورمان. با این نتیجه پیشرفت شاگردان بهروز عطایی در آخرین مرحله لیگ ملت ها به میزبانی ایتالیا قطعی شد و حالا باید منتظر ماند و دید ایران هفتم می شود یا هشتم.

این افزایش در پی هفته اول که با عملکرد ضعیف تیم ملی ایران همراه بود و بسیاری از کارشناسان و پیشکسوتان شمشیر کشیدند و انتقادهای بی امان به راه انداختند، در همین حین برخی افراد شروع به انتقاد از او کردند. او مردم را به صبر دعوت کرد و از روزهای درخشان تیم ملی خبر داد.

بد نیست قبل از اظهار نظر فنی و غیر فنی نگاهی به عملکرد تیم ملی ایران در ادوار گذشته لیگ جهانی یا لیگ ملت های فعلی بیندازیم. والیبال ایران در سال 1392 برای اولین بار در لیگ جهانی موفق به کسب سهمیه شد و از آن زمان تاکنون در این رقابت ها و لیگ ملت ها حضور یافته است.

بهترین عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هشت دوره حضور در این رقابت ها در سال 1393 بود که از مرحله گروهی به مرحله نهایی راه یافت و از این مرحله به نیمه نهایی راه یافت و در نهایت قهرمان شد. مقام چهارم مسابقات با هدایت اسلوبودان. کواچ مسئول بود

تیم ملی والیبال ایران که تجربه حضور در پنج لیگ جهانی و سه لیگ کشوری را دارد برای اولین بار در سال 2022 به میدان رفت و در نهمین حضور خود با سرمربی ایران (بهروز عطایی) به رقابت پرداخت و موفق شد. شرکت داشتن به طور کلی 8 تیم برتر را دریافت کنید.

تیم ملی والیبال ایران در سه دور آخر این رقابت ها به ترتیب به مصاف ایگور کولاکوویچ (2018 و 2019) و ولادیمیر آلکینو (2021) رفت و با ایگور کولاکوویچ عنوان دهم را در سال 2018 به دست آورد. در سال 2019 با هدایت کولاکوویچ دوباره پنجم شد و در سال 2021 با حضور ولادیمیر النکو نتوانست عنوانی بهتر از دوازدهمی کسب کند. شاگردان بهروز عطایی تاکنون نسبت به سال های 2018 و 2021 عملکرد بسیار بهتری در این مسابقات داشته اند و اگر موتور دیر استارت تیم ملی زود خنک نشود، نتایج بهتری محتمل است.

تیم ملی والیبال ایران با همه کادرفنی ایران و در شرایطی که افراد کمی به نیمه تیم خود امید داشتند، بار دیگر توانستند امید و شادی را به دل مردم ایران بیاورند. بهروز عطایی، علیرضا طلوکیان، عظیم جیزدا و حسین خریانی افرادی هستند که با اتحاد، تلاش، همبستگی و مبارزه، تیم ملی را برای رویارویی با حریفان دندان شکن آماده کرده و ثابت کرده اند که حرف های زیادی برای گفتن دارند. بازیکنان جوان و کم تجربه ایرانی در اکثر مسابقات آنقدر خوب ظاهر شدند که مورد تمجید ستاره های سابق تیم ملی نیز قرار گرفتند.

چندی پیش عده ای مدعی شدند که بدون سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، شهرام محمودی و … والیبال ایران که به تازگی شروع به پرواز کرده است نمی تواند هر روز به بالاترین سطح ممکن برسد. . البته ستاره های سابق تیم ملی زحمات زیادی کشیدند و تاثیر زیادی در پرورش این نسل داشتند، اما واقعیت این است که باید به نسل فعلی جوانان اعتماد کرد و هر روز به آنها فرصت داد تا پیشرفت کنند. نباید فراموش کرد که هنوز ستاره هایی مانند جواد کریمی، میثم صالحی، علی اصغر مقدر و حتی پوریا یلی در این تیم قرار نگرفته اند.

دور نهایی لیگ ملت های 2022 با حضور هشت تیم برتر این شهر از روز چهارشنبه 29 جولای آغاز می شود. بولوگنا از ایتالیا شروع می شود و به مدت پنج روز ادامه دارد.

یادداشت های پیام /
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.