طرابین به تاج پاسخ داد. چرا هروه رنار سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد؟


به گزارش خبرنگار ورزشی فارس، مهدی تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال در گفتگو با مارک ویلموتس بلژیکی سرمربی سابق تیم ملی این کشور شرایطی را ایجاد کرد که ضررهای سنگینی را به کشورمان وارد کرد.

طبق صحبت های کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال، در آن زمان تیم ملی ابتدا خواهان به خدمت گرفتن هروه رنار سرمربی سرشناس فرانسوی بود و در همین راستا عباس ترابیان به عنوان نماینده فدراسیون فوتبال معرفی شد. . فدراسیون فوتبال با سرمربی تیم مذاکره کرد.

تاج مدعی است که رنار در آن مقطع از فدراسیون فوتبال درخواست فرصت کرده و همین موضوع باعث شده تا فدراسیون به دنبال گزینه دیگری باشد و در نهایت مارک ویلموتس بلژیکی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود.

عباس ترابیان در این باره نظر دیگری دارد.

وی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: قبل از عقد قرارداد با مارک ویلموتس در یک سفر 5 روزه به سنگال سفر کردم تا با هیرو رنارد و در آنجا او و مدیر برنامه هایش گفتگو کنیم. این با با پیوستن به تیم، تیم ملی ایران را داشتیم.

وی ادامه داد: با وجود مدتی به توافقات اولیه رسیدیم و هروه رنار از ما خواست یک هفته به او فرصت دهیم تا از فدراسیون فوتبال مراکش و تیم ملی این کشور تاییدیه بگیرد و بعد از چند روز توانست. تایید کتبی او.” و بعد از جام ملت های آفریقا که در 21 تیر 1377 به پایان رسید، تصمیم گرفته شد به ایران برود. تا آن تاریخ هیچ تورنمنت رسمی در برنامه تیم ملی نداشتیم و فدراسیون فوتبال فرصت لازم را برای جذب این مربی فرانسوی داشت.

طرابین درباره عملکرد ویلموتس نیز گفت: مارک ویلموتس کارنامه موفقی در ایران نداشت. او از سال 2012 تا 2016 سرمربی بلژیک بود و اگر این تیم سومین تیم جهان شد، به خاطر نقش محوری روبرتو مارتینز به عنوان سرمربی بلژیک بود. ویلموتس در سال 2017 حدود 6 ماه سرمربی ساحل عاج و سپس حدود 2 ماه سرمربی شالکه 04 آلمان بود.

وی افزود: ویلموتس در ژوئن 2018 قرارداد خود را با تیم ملی ایران نهایی کرد. اگر فدراسیون یک ماه دیگر صبر می کرد، طبق توافقات اولیه با رنار فرانسوی، می توانستیم معامله بهتری انجام دهیم و آنها با هم می توانستیم تیم ملی را مدیریت کنیم. . او یکی از بهترین مربیان جهان است. می بینید که حضور رینارد در عربستان چگونه تیم ملی این کشور را متحول کرده است.

وی افزود: آقای تاج مبلغ درخواستی رنارد را 3 میلیون و 300 هزار دلار عنوان کرده است که اینطور نیست و کل مبلغ درخواستی 3 میلیون دلار بوده که 2 میلیون دلار برای وی بوده و یک میلیون دلار نیز برای دو نفر از وی بوده است. . دستیاران

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.