طرحی برای پایان دادن به قاچاق!/ آزادی با نظارت آنلاین


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، پس از آزادسازی یارانه آرد صنفی و صنعتی، سایر یارانه آرد آزاد شد. نیوان از این رو مسئولان ذیربط تصمیم گرفتند این طرح را ابتدا در استان زنجان و سپس در قزوین آزمایش کنند که با گنجاندن گیلان در طرح هوشمندسازی نان سنتی، تعداد استان های مجری طرح به سه استان افزایش می یابد.

به گفته مسئولان ذیربط، دلیل اجرای طرح عرضه نان تنها با کارت های بانکی و کارتخوان های نصب شده در واحدهای نانوایی، جلوگیری از قاچاق گندم و آرد توسط افراد سودجو است.

در حال حاضر قیمت نان لواش در زنجان 350 تومان، نان بربری 1100 تومان و نان سنگک 1500 تومان خواهد بود و اجرای این طرح افزایش قیمتی نخواهد داشت.

حدود 1600 واحد نانوایی فعال در زنجان وجود دارد که به طور کامل مجهز و فعال هستند کارت خوان«اجرای طرح آغاز خواهد شد و در این طرح نیز این کار را انجام خواهیم داد تفاوت نرخی که دولت با آن نان به مردم می فروشد نیوان می دهد.

اما این طرح نیز به گونه ای اجرا شده است که تمامی نانوایی ها به دستگاه های کارتخوان مخصوص مجهز شوند.

اینگونه است که مردم پس از پرداخت نان کارت می خرند و نان یارانه ای می پردازند و از آنجایی که نانواها آرد را مجانی می خرند، دولت ما تفاوت مبلغ نان یارانه ای تا سقف قیمت واقعی نان به حساب نانوایی واریز می شود.

با هر کارتی می توان نان خرید.

شهروندان زنجانی گفتندوگو وی به خبرنگار پرشین وی گفت: تنها تغییری که در نانوایی ها وجود دارد پرداخت از طریق ماشین آلات است. کارت خوان نکته جدید این است که آنقدر هوشمند ساخته شده است که اگر مثلاً نانوایی فروش نان سینک در صفحه کارت خواندن عکس نان سینک باشد و این دستگاه عکس خرید نان پلاستیکی را نیز دارد. پیش بینی

به گفته شهروندان در این مدت هیچ محدودیتی برای خرید نان وجود نداشت و هرکسی می توانست هر چه می خواست بخرد.

محمدی یکی از شهروندان زنجانی با تایید مشکلات پیش آمده گفت: هر شهروندی می تواند با هر کارت بانکی و متعلق به یکی از اعضای خانواده نان خریداری کند و مشکل و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: برخلاف آنچه درباره خرید نان گفته می شود، نان تنها با کارت یارانه تعریف می شود، اما از هر کارت بانکی می توان نان خرید و این شایعات صحت ندارد.

نانوایی به نام شاطر نیز درباره اجرای طرح نان جدید گفت: در طرح جدید مشکلی برای فروش نان وجود ندارد و خوشبختانه در طرح آزمایشی مشکلی برای فروش نان نداریم.

این نانوا افزود: این عدد در کارتخوان های قبلی ثبت شده بود اما دستگاه های جدید تصویر نان مورد نیاز را نیز دارند و شهروندان به راحتی می توانند به تعداد نان مورد نیاز تهیه کنند.

وی افزود: به گفته وی مقاماتدستگاه نصب شده در نانوایی به سیستم هوشمند متصل شده و هر نان فروخته شده در نانوایی در سامانه ثبت می شود و بر این اساس سهمیه آرد به نانوایان تعلق می گیرد.

این نانوا خاطرنشان کرد: مردم می توانند با این کارت و بعد از آن دولت نان را به قیمت روز از نانوا خریداری کنند مبهمنتفاوت وی قیمت واقعی نان و قیمت تخفیف خورده را به نانوا می پردازد، افزود: به عبارتی در این شیوه خرید نان، همان قیمت قبلی نان از کارت نان مردم کسر می شود، اما پرداخت نانوا انجام می شود. قیمت جدید

معاون اقتصادی استاندار زنجان در تشریح این طرح به خبرنگار پرشین وی گفت: هدف جلوگیری از قاچاق آرد است.

خلیل قاسملو با اشاره به اینکه جلسات و برنامه ریزی های خوبی برای اجرای این طرح انجام شده و در تلاش هستیم بدون دردسر این طرح را در استان اجرا کنیم، افزود: پیشنهاد یارانه به تهران ارسال شده و آمادگی کامل برای اجرا داریم. برنامه امروز.

وی گفت: پس از اجرای طرح جدید انگیزه ای برای قاچاق آرد وجود نخواهد داشت.

قاچاق از کیلویی آرد 16 هزار تومان صفر شد

معاون اقتصادی استاندار زنجان گفت: با قیمت آرد کیلویی 16 هزار تومان، اکنون کسی وسوسه فروش آن را نخواهد داشت و بسیاری از انحرافات برطرف شده است، زیرا وقتی نانوا آرد مجانی می گیرد، آن را نیز آزاد می فروشد. بنابراین با این شرایط همچنان دلیل بر تخلف وجود دارد.

قاسملو در خصوص اجرای طرح کلگرام روتی گفت: طرح های مختلفی به تهران پیشنهاد شده است اما نکته مهم بازنگری در نحوه اجرای آن و فراهم کردن زیرساخت های اجرای آن است.

معاون اقتصادی استاندار زنجان با اشاره به اینکه اجرای طرح جدید در حال حاضر در مراحل ابتدایی است، گفت: با اجرای فاز، تمامی موارد بررسی می شود.

وی با بیان اینکه در مرحله نهایی تمامی تخلفات اعم از خرید و فروش های غیرمتعارف و ادامه استفاده از کارت رصد می شود گفت: یقینا با متخلفان این گونه تخلفات توسط نانوایان برخورد خواهد شد.

قاسملو افزود: نظارت بر این پروژه بسیار آسان است چرا که همه اقدامات ساماندهی شده و تخلفات در آن دیده می شود.

معاون استاندار زنجان همچنین درباره 5 نانوایی که نان در آنها 12 هزار تومان فروخته می شد، گفت: اگر برود می فروشند قیمت سایر واحدها.

وی درباره مزایای اجرای این طرح گفت: در جلسه فوق العاده این طرح گفتم که برای هر نفر می توان دو برابر استاندارد جهانی ارائه کرد و باید سازوکاری برای این شرایط فراهم شود و تنها راه این کار است. آزادسازی است. به روشی برنامه ریزی شده.»

نصب 1400 دستگاه کارتخوان هوشمند در نانوایی زنجان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در خصوص اجرای این طرح گفت: در حال حاضر کارت خوان های ویژه نانوایی ها در مرحله آزمایشی است و اجرایی نشده است.

ولی الله زمانی با اشاره به تشکیک رسانه های معاند در خصوص استفاده از دستگاه های کارت خوان ویژه نانوایی در فروشگاه ها، گفت: این شایعات به هیچ وجه صحت ندارد و رسانه های معاند می خواهند فضای رسانه ای علیه این طرح ایجاد کنند.

وی افزود: با توجه به ابلاغیه و تصمیم پرداخت عادلانه یارانه در قرارگاه مردم سالاری و زنجان، مبنای توزیع آرد در واحدهای نانوایی و استفاده از ماشین آلات باکیفیت قرار گرفت. کارت خوان تراکنش های هوشمند و مالی دستگاه مذکور.
وقتی بیشتر به آن اشاره کرد از یکی هزار و چهارصد دستگاه کارت خوان اسمارت در استان نصب شده است، ادامه داد: پس از نصب تمامی دستگاه ها کارت خوان اجرای طراحی هوشمند و آزمایشی به پایان رسید مراقب باش یارانه آرد و نان روش توزیع آرد در واحدهای نانوایی بر اساس تراکنش های مالی ماشین آلات کارت خوان جدیدها هوشمند خواهند بود.

یکی از اعضای کمپین مردمی‌سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها در زنجان ادامه داد: سهمیه آرد خرداد ماه واحدهای نانوایی طبق روال ماه‌های گذشته توزیع شده و بیش از 74 درصد واحدهای نانوایی خریداری شده است. حدود 70 درصد از سهمیه آرد خرداد از طریق شرکت کشتیرانی ماه حمل می شود.

وی تصریح کرد: به منظور تسهیل در تهیه نان برای شهروندان 23 نانوایی در مناطق مختلف زنجان راه اندازی شده تا از این نظر مشکلی نداشته باشند.

پایان پیام / 73005