طوفان گریس با نزدیک شدن به مکزیک به عنوان طوفان درجه 3 تشدید می شود


وراکروز ، مکزیک – طوفان گریس بامداد شنبه مانند یک طوفان بزرگ دسته 3 از سواحل خلیج مکزیک عبور کرد و شهرهای کوچک ماهیگیری و استراحتگاه های ساحلی را در حالی که در دو روز به دومین سرزمین خود در این کشور رسید ، غرق کرد.

طوفان با عبور از شبه جزیره یوکاتان در روز پنجشنبه ، از نوار اصلی گردشگری مکزیک عبور کرد ، اما به سرعت از خلیج نسبتاً گرم مکزیک نیرو گرفت و به سمت سرزمین اصلی این کشور حرکت کرد.

مرکز ملی طوفان های ایالات متحده اعلام کرد که گریس با سرعت شدید 205 کیلومتر بر ساعت (205 کیلومتر در ساعت) در اوایل شنبه هنگامی که در 30 مایلی (55 مایلی) جنوب شرقی تاکسپان فرود آمد ، سرعت داشت. با سرعت 10 مایل در ساعت (17 مایل در ساعت) به سمت غرب حرکت می کرد.

اقیانوس و امواج.
مرکز ملی طوفان ایالات متحده اعلام کرد که گریس حداکثر وزش بادهای 125 مایل بر ساعت را تحمل کرده است.
AP

هواشناسان گفتند که گریس با چرخش در داخل کشور بر روی رشته کوهی که باران های شدید را به قلب این کشور ، از جمله منطقه مکزیکو سیتی منتقل می کند ، به سرعت از بین می رود. هواشناسان می گویند که ممکن است 15 تا 30 اینچ باران ببارد و در برخی مناطق جدا شده بارش باران بیشتر شود و خطر سیل سریع ، رانش گل و سیل شهری را تهدید کند.

به گزارش آژانس هواشناسی مکزیک ، گریس ساعاتی قبل از نزدیک شدن به ساحل باعث وزش باد شدید ، موج شدید و باران در جوامع وراکروز تاکسپان ، پوزا ریکا ، خالاپا و وراکروز و همچنین شهرهای ساحلی ایالت های تاباسکو و تاماولیپاس شد.

ماهیگیران قایق های خود را از آب بیرون آوردند و آنها را داخل بندرها بردند تا از آسیب دیدن لبه جلویی طوفان به ساحل جلوگیری کنند. معامله گران برای محافظت از آنها به پنجره های مشاغل خود رفتند.

مقامات انتظار دارند که ایالت های مرکزی و پایتخت مکزیک مانند یک طوفان گرمسیری ، با وزش باد شدید و باران های متناوب در آخر هفته تحت تأثیر قرار گیرند.

ماهیگیر و قایق.
با نزدیک شدن طوفان گریس ، ماهیگیران قایق های خود را از اسکله بیرون آورده و از آب بیرون آوردند.
AP

هریبرتو مونتس اورتیز ، رئیس زیرمجموعه فنی فنی کمیسیون ملی آب مکزیک ، گفت که گریس می تواند باعث تورم رودخانه ها و نهرها و همچنین جاری شدن سیل در مناطق کم ارتفاع ، رانش زمین و آسیب به جاده ها و بزرگراه ها شود.

این آژانس رودخانه ها ، سدها و جوامعی را که انتظار می رود باران های شدید به ویژه در ایالت های وراکروز ، پوئبلا ، هیدالگو و تلاکسکالا دریافت کنند ، زیر نظر گرفته است.

این طوفان اوایل روز پنجشنبه در نزدیکی تولوم ، شهر توریستی در یوکاتان که به دلیل ویرانه های مایا مشهور است ، رخ داد. برخی از خانواده ها ساعات ناراحت کننده ای را صرف پناه بردن از ترک خوردن درختان و پرواز آوار کردند.

همسایه ها کار می کنند.
ساکنان آمادگی خود را برای ورود طوفان گرمسیری گریس آغاز کردند.
AP

با نزدیک شدن طوفان ، کارلوس گونزالس پسر 1 و 2 ساله خود را گرفت و با همسرش از خانه خود به پناهگاهی که در مدرسه ساخته شده بود رفت و با استفاده از چراغ تلفن همراه خود راه خود را در خیابان های تاریک پیدا کرد.

کارگر ساختمانی می گوید: “تنها چیزی که برایم باقی مانده پوشیدن لباس است.” “می دانستم خانه من از آن پشتیبانی نمی کند زیرا از مقوا ساخته شده است. وقتی باد آمد من بسیار ترسیدم و تصمیم گرفتم آنجا را ترک کنم. “

کارگران پست را حذف می کنند
کارگران پست خود را از ساحل بوکا دل ریو ، مکزیک خارج می کنند.
AP
زن نصب را حذف می کند
وقتی طوفان گریس شروع می شود ، زنی یک ساختمان ساحلی در بوکا دل ریو ، مکزیک را زمین می زند.
AP

هیچ گزارشی مبنی بر کشته شدن افراد گزارش نشده است ، اما بسیاری از خیابان ها توسط اندام های افتاده و درختان که خطوط برق را پاره کرده اند مسدود شده و هزاران نفر را در روز پنجشنبه تاریک برجای گذاشته است.

اکثر مشاغل روز جمعه تعطیل ماندند و تعداد کمی از آنها باز شدند و صف های طولانی مردم را به خرید تورتیلا و سایر مواد غذایی جذب کردند.

کارلوس خواکین فرماندار ایالت کوئینتانا رو گفت که طوفان برق را در حدود 84000 مشتری در کانکون و 65000 نفر را در پلایا دل کارمن ، کوزومل ، پورتو آونتورا و تولوم از بین برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *