عراقی‌زاده: نمی دانم چرا با درخواست میزبانی ایران بازهم مسابقات فوتسال لغو شد/ تاج باید پاسخگو باشد


 محمد حسین عراقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد لغو بازی‌های فوتسال جام باشگاه‌های آسیایی 2022 اظهار داشت: بر اساس دعوت‌نامه AFC در اسفندماه قرار بود در قرعه‌کشی مسابقات جام باشگاهها در فروردین به میزبانی مالزی برگزار شود شرکت کنیم طبق برنامه گفته شده بود که این مسابقات به میزبانی امارات برگزار می‌شود.

وی افزود: اما در تعطیلات عید به یکباره خبر آمد که امارات از میزبانی مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های آسیا انصراف داده است و بلافاصله باشگاه گیتی‌پسند با هماهنگی وزارت ورزش، اداره کل ورزش استان اصفهان و دیگر نهادهای مربوطه با توجه به سابقه دو میزبانی درخواست خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ به دبیرکل فدراسیون ارائه کردیم، اما نمی‌دانیم بعد از ارسال درخواست ایران به جهت میزبانی چه اتفاقی افتاد که باز هم مثل دو سال گذشته مسابقات جام باشگاه ها لغو شد که در این مورد تاج به عنوان  رئیس کمیته فوتسال آسیا باید دلایل لغو این مسابقات را توضیح دهد.

وی در ادامه گفت: اگر AFC  علت لغو این مسابقات را کرونا می داند در حال حاضر شرایط کرونا در همه جا یکسان است. لغو این مسابقات هم به باشگاه‌ها، هم به تیم ملی کشورها آسیب می‌رساند. AFC در قاره آسیا باید بررسی کند که چرا باشگاه‌‌‌ها و تیم‌‌‌‌های ملی آسیا  از اروپا و قاره آمریکا عقب تر هستند. یکی از دلایل این موضوع لغو پیاپی این مسابقات در سطح آسیاست. یک هفته قبل بود که باشگاه‌های اروپا برگزار شد اگر شرایط کرونا باشد در آنجا هم کرونا وجود دارد نه فقط برای فوتبال آسیا. قرار است والیبال قهرمانی آسیا در تهران برگزار شود و نمایندگان کشورمان در این مسابقات حضور دارند و یا هندبال، چگونه است که برای آنها کرونا وجود ندارد و فقط برای AFC و فوتسال وجود دارد.

قائم مقام گیتی‌پسند اظهار داشت: ما یک باشگاه خصوصی هستیم و به دنبال منفعت مالی نیستیم. ما یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی در جام باشگاه‌ها داریم، فقط یک بار به ما کاپ و مدال دادند و در نایب قهرمانی که اصلا مدال هم ندانند. فوتسال مثل فوتبال نیست که در مرحله در لیگ قهرمانان پاداشتی دریافت کنند. دلگرمی ما در ایران به خاطر عشق جوانان کشور  و حضور در جام باشگاه‌های آسیا  است حال اگر این حضور هم لغو شود، یأس و ناامیدی میان مدیران باشگاه‌ها و بازیکنان قرار می‌گیرد.

وی افزود: وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال هم به دلیل برگزار نشدن جام باشگاه‌ها، بلاتکلیف است. اگر وضع به همین روال در کمیته فوتسال آسیا پیش برود، قطعا باشگاه‌ها به مرور زمان انصراف می‌دهند و شخص تاج رئیس کمیته فوتسال آسیا باید شخصا پاسخگو باشد.

وی افزود: علی تارقلی زاده رئیس کمیته آموزش AFC، فرد ایرانی و پرتلاش است و ما شنیدیم که وی به خاطر برگزاری این مسابقات حتی با افرادی هم درگیر شده است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع