عرضه مرغ و تخم‌مرغ پایین‌‌تر از قیمت اعلام شده کشوری در گلستان/ ذخیره مناسب کالاهای اساسی در گلستان


سیدمحمد دهنوی امروز  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان با اعلام وضعیت ذخایر کالاهای اساسی در استان اظهار کرد: در حال حاضر ذخیره مناسب برای کالاهای اساسی در این استان وجود دارد و مجوز واردات نیز اخذ شده و از این نظر نیز مشکلی نداریم.

وی تصریح کرد: بر این اساس تصمیمات اخذ شده در استان، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم، حداکثر ۴۵ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ هم حداکثر ٣١ هزار تومان برای مصرف‌کنندگان در استان عرضه می‌شود.

دهنوی با بیان اینکه  برای یک میلیون و ۹۲۲ هزار نفر در استان در دهک‌های مختلف یارانه واریز شده است، تاکید کرد: در این مدت ۷۲ میلیون تراکنش بانکی برای یارانه‌ها در استان انجام شده که ممکن است به دلایل مختلف برای برخی یارانه واریز نشده باشد که راه‌های پیگیری آن از طریق رسانه ملی بارها اعلام شده و از طریق روابط عمومی استانداری بازهم اعلام خواهد شد.

* نان سنتی به هیچ وجه گران نمی‌شود/ تداوم ممنوعیت خروج گندم از گلستان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان تصریح کرد: آنچه ما مکلف هستیم این است که بازار براساس همان قیمت‌های رسمی که دولت اعلام کرده مدیریت کنیم.

دهنوی افزود: دولت به استانداران تفویض کرده که مجاز هستند بین ۱۰ تا ۱۵ درصد پایین‌تر از قیمت مصوب کشوری نسبت به تعیین قیمت‌ها اقدام کنند.

وی افزود: به شدت نظارت‌ها بر بازار افزایش پیدا کرده و تیم‌های برخوردی با تخلف افزایش یافته است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ذخیره مناسب برای کالاهای اساسی در این استان وجود دارد و مجوز واردات نیز اخذ شده و از این نظر نیز مشکلی نداریم.

دهنوی گفت: مسوولیت اصلی تنظیم بازار با سازمان جهاد کشاورزی است و دستگاه‌های دیگر اقدامات تکمیلی را در دستور کار دارند.

وی گفت: قیمت نان سنتی به هیچ عنوان افزایش نخواهد یافت و این دستور رئیس جمهور است و ما نیز اجرا خواهیم کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان تصریح کرد: همچنان بر ممنوعیت خروج گندم از استان اصرار داریم و اجرایی خواهیم کرد.

انتهای پیام/۲۳۰۷/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع