علل آلرژی ، علائم و درمان گیاهی

علل آلرژی ، علائم و درمان گیاهی


حدود 40 درصد مردم از نوعی حساسیت رنج می برند. این به خصوص در بهار و پاییز هنگامی که گرده و کپک زیاد است بد است. اما آلرژی به سختی آبریزش بینی و گلودرد دارد. در واقع ، آلرژی باعث ایجاد واکنش در سیستم شما می شود. وقتی اکثر مردم به آلرژی فکر می کنند ، به عطسه ، احتقان و خارش چشم ناشی از گرده فکر می کنند. در حقیقت ، آلرژی تقریباً توسط هر ماده ای که شما استنشاق یا بلع می کنید یا با پوست خود تماس پیدا می کنید ایجاد می شود. همچنین به شلیک حساسیت خواهید داشت.

هدف سیستم بدن شما حمله به مواد مضر مانند باکتری ها و ویروس ها است. اما با آلرژی ، بدن شما حمله ای بسیار فراتر از آنچه در موادی مانند گرده ، کپک ، کنه گرد و غبار ، بزاق حیوان خانگی ، شوره سر و حتی داروها و سم نیش حشرات وجود دارد ، انجام می دهد. مصونیت یک حفاظت مفید در برابر یک ماده است. در عین حال ، آلرژی حساسیت بیش از حد به یک ماده است.

افراد مبتلا به آلرژی مستعد ژنتیک (ژنتیک) برای ایجاد حساسیت بیش از حد به مواد استنشاق شده و بلعیده شده (آلرژن ها) هستند که برای مردم بی ضرر است. یک سیستم سالم فعالیت دو نوع گلبول سفید به نام Th1 و Th2 را متعادل می کند.

عوامل ژنتیکی یا محیطی می توانند باعث ایجاد واکنش Th2 شوند که ممکن است باعث واکنش های آلرژیک شود. استفاده از واکسیناسیون ، درمان های آنتی بیوتیکی و افزایش آلودگی منجر به غلبه Th2 می شود. هنگامی که نقصی در سلول های T وجود دارد. این ماده از طریق تولید مواد شیمیایی (سایتوکاین ها) که عدم تعادل در محل را حفظ می کند ، ادامه می یابد.

عوامل خطر آلرژی شامل سابقه خانوادگی یا شخصی آسم ، اگزما ، تب یونجه یا کهیر است. کل بار محیطی مواد سمی (آلاینده های محیطی ، مواد شیمیایی و غیره) که در زندگی در معرض آن قرار می گیریم عملکرد ایمنی بدن ما را کاهش داده و منجر به افزایش یا تشدید علائم می شود.

خوردن مزمن غذاهای حساسیت زا (“حساسیت غذایی”) عملکرد سیستم ایمنی را مختل کرده و منجر به افزایش یا تشدید علائم می شود. حساسیت های غذایی باعث حساسیت و احتقان غشای مخاطی می شود. این شلوغی عملکرد ایمنی آن بافت ها را کاهش می دهد. هیستامین ها ، مواد شیمیایی فعلی که باعث واکنش های آلرژیک می شوند ، در بسیاری از غذاها نیز به دلیل گرده درختان ، علف ها و علف های هرز وجود دارد.

خوردن چربی های اشباع (گوشت و محصولات لبنی) و غذاهای تصفیه شده (شکر ، آرد سفید) واکنش التهابی ایجاد شده توسط هیستامین را افزایش می دهد. استرس مزمن به هر طریقی برای سیستم مضر است. انواع استرس شامل استرس روانی/عاطفی ، تغذیه ناکافی ، عفونت های مزمن ویروسی ، باکتریایی ، انگلی و قارچی و تماس مکرر با آنتی ژن ها در غذاها ، مواد شیمیایی و گرده است. استرس مزمن پاسخ Th1 را کاهش داده و پاسخ Th2 را افزایش می دهد. عدم تغذیه با شیر مادر ممکن است خطر ابتلا به آلرژی را افزایش دهد.
شیوع رایج آلرژی ها نشان می دهد که برای پیشگیری از آلرژی به منظور کاهش بروز آن ، تأکید بیشتری لازم است.دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *