علمای بیروت: روابط لبنان با رژیم صهیونیستی هرگز عادی نخواهد شد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هیئت علمای بیروت شامگاه یکشنبه (11 مرداد) با صدور بیانیه ای هرگونه ارتباط لبنان و دولت موقت صهیونیستی را محکوم کرد.

شبکه خبری المیادین به نقل از این بیانیه اعلام کرد که هیچ پل انسانی و مذهبی بین لبنان و رژیم مستبد و مستبد وجود ندارد. زیرا دولت اشغالگر طبق قانون اساسی دشمن لبنان است.

این سازمان لبنانی خاطرنشان کرد: با وجود این خصومت، عده ای در لبنان هستند که قصد قیام علیه قانون اساسی دارند تا زمینه را برای عادی سازی روابط با این دشمن هموار کنند.

علمای بیروت تصریح کردند که آنچه در یک نهاد مذهبی اتفاق می افتد ملی گرایانه و فراگیر تلقی می شود نه محلی برای جمع آوری ابزار فتنه و لعن مقاومت.

بر اساس این بیانیه روابط با دشمن عادی نمی شود و قانون عالی است و همه باید بر اساس آن حکم کنند.

در همین راستا روزنامه الاخبار اخیرا فاش کرده است که «اسون کوپمنز» فرستاده اتحادیه اروپا اخیراً پیشنهاد «راه حل نهایی» را به لبنان و رهبری مقاومت این کشور برای عادی سازی روابط ارائه کرده است که این طرح ارائه شده است. با رژیم صهیونیستی.

بر اساس این گزارش، مفاد این طرح این است که اروپایی ها در ازای عادی سازی روابط و دست کشیدن از حقوق، نان، دارو و برق به لبنانی ها بدهند و مقاومت لبنان در رژیم جدید این کشور امتیازات گسترده ای دریافت کند. جزئیات بیشتر).

این در حالی است که جنبش حزب الله لبنان نیز از تصویب قانون کیفری برای عادی سازی روابط عراق با رژیم صهیونیستی استقبال کرده است.

حزب الله با تبریک و تشکر از تصویب این قانون “تاریخی” و “مهم” و افتخار به این اقدام، تاکید کرد که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی جنایت است و بخشش گام بزرگ و مهمی برای مبارزه با عادی سازی شرم آور روابط با رژیم صهیونیستی است. رژیم صهیونیستی رژیم صهیونیستی که برخی کشورهای عربی به آن روی آوردند.

مقاومت لبنان نیز این اقدام را ایستادگی قاطعانه در حمایت از ملت فلسطین و مقاومت قهرمانانه آنها در برابر تجاوزات و تروریسم صهیونیستی توصیف کرد و افزود: این ایستادگی عزتمندانه و شجاعانه به وضوح نشان از ملت عزیز عراق، مرجعیت دینی است. بسیار صحبت می کند و بر جایگاه دائمی و باثبات عراق در برابر احزاب سیاسی آن کشور و آرمان فلسطین تاکید می کند. ملتی که نه اشغال آمریکا و نه شرایط سخت اقتصادی و سیاسی این کشور در سالهای اخیر نتوانسته آنها را تحت الشعاع قرار دهد و این مردم خود واقعی آنها هستند. [جامعه] اعراب و به حمایت از مقاومت در برابر اشغالگران ادامه دادند.

حزب الله در پایان از احزاب سیاسی کشورهای عربی و ملت عرب خواست تا عراق را الگو قرار داده و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در همه زمینه ها را جرم جلوه دهند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.