عوارض جانبی ال-گلوتامین – آنچه باید بدانید؟

ال-گلوتامین یک مکمل عالی است که چندین عملکرد عالی را در بدن انجام می دهد. سرشار از اسیدهای آمینه است که به رشد عضلات و بهبود عضلات کمک می کند. همچنین برای کمک به چربی سوزی و تقویت سیستم ایمنی در افراد شناخته شده است. L-Glutamine همچنین برای حفظ هوشیاری افراد شناخته شده است و اغلب از غذای مغز برای افزایش سطح هوشیاری و سطح وضوح استفاده می شود.

همانطور که گفته شد، برخی از عوارض جانبی ال-گلوتامین نیز وجود دارد. درست مانند هر مکمل یا داروی دیگری، هیچ چیز واقعاً به طور کامل عاری از هیچ گونه عوارض جانبی نیست. این مقاله به برخی از عوارض جانبی ال-گلوتامین می پردازد.

بیشتر عوارض جانبی مربوط به ال-گلوتامین مربوط به دوز مصرفی آن است. بسیاری از مردم نمی دانند که مکمل ها تنها زمانی مفید هستند که در مقادیر مناسب مصرف شوند. فراتر از یک نقطه خاص، آنها اثر نامطلوبی خواهند داشت و برای همه مکمل ها مانند پروتئین آب پنیر، کراتین و غیره کاربرد دارد.

ال-گلوتامین چیزی است که افراد مبتلا به بیماری های کبدی باید از مصرف آن اجتناب کنند. همچنین توصیه می‌شود که زنان باردار از ال-گلوتامین استفاده نکنند تا از ایمنی بیشتری برخوردار باشند.

عوارض جانبی ال-گلوتامین از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بستگی به شرایط عمومی فرد مورد نظر دارد. از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا هرکسی ترکیب متفاوتی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری را در بدن خود دارد. هنگامی که مکملی مانند ال-گلوتامین مصرف می شود، شروع به تغییر تعادل شیمیایی در هر فرد می کند و این پتانسیل را دارد که نتایج متفاوتی در افراد مختلف داشته باشد.

برخی پس از مصرف ال-گلوتامین احساس خستگی و خواب آلودگی می کنند در حالی که برخی پس از مصرف آن احساس انرژی می کنند. در برخی موارد، می تواند منجر به اسهال نیز شود. هنگامی که اسهال اتفاق می افتد، می توان با کاهش دوز ال-گلوتامین مشکل را برطرف کرد. دوز توصیه شده برای ال-گلوتامین بسیار گسترده است و سطح قابل قبول آن از 500 میلی گرم تا 4000 میلی گرم است.

به طور کلی، ال-گلوتامین یک اسید آمینه طبیعی است که در بدن وجود دارد و هیچ عارضه جانبی بالقوه ای وجود ندارد که مستقیماً با آن مرتبط باشد. شخص باید آن را امتحان کند تا ببیند چه نوع عوارض جانبی را تجربه می کند. اگر بعد از مصرف آن احساس خستگی باورنکردنی می کنند یا می خوابند، بهتر است آن را قطع کنند یا دوز متفاوتی را امتحان کنند. عموم مردم واقعاً مکمل های ال-گلوتامین را مصرف نمی کنند و استفاده از آن معمولاً در حلقه بدنسازی یافت می شود.