عکس های تقویت کننده نابرابری واکسن را نشان داد.  آیا درمان COVID به طور مساوی توزیع می شود؟

عکس های تقویت کننده نابرابری واکسن را نشان داد. آیا درمان COVID به طور مساوی توزیع می شود؟


تدروس ادهانوم، رئيس جمهور که، او گفت که او “تکان دهندهگزارش شده توسط یک انجمن دارویی بزرگ که “منابع واکسن به اندازه کافی بالا است که اجازه می دهد دوزهای تقویت کننده برای افراد در کشورهای با عرضه خوب و اولین واکسن در کشورهای فقیر که با کمبود روبرو هستند. وی اظهار داشت: اظهارات وی در شرایطی مطرح می شود که علیرغم وعده های بی شمار ، فقیرترین کشورهای جهان بعید دریافت تعداد زیادی دوز واکسن تا سال 2023.

اصرار برخی کشورهای ثروتمند برای شروع دادن دوز سوم واکسن علیه ویروس نصیحت سازمان بهداشت جهانی همچنین به عرضه واکسن هایی که برای کشورهای فقیر جهان سوم در نظر گرفته شده است ، ضربه می زند. با شروع ظهور تعدادی از درمانهای غیر واکسنی امیدوارکننده علیه COVID ، باید تلاش شود تا از توزیع عادلانه آنها در سراسر جهان اطمینان حاصل شود ، با تمرکز ویژه بر کشورهای فقیر با نرخ واکسیناسیون پایین.

دوز سوم و جهان سوم

پس از بزرگترین بسیج بهداشت عمومی در تاریخ ، مجموع واکسن ها 5.6 ​​میلیارد بود دوزها در سراسر جهان مدیریت می شود. اما نحوه توزیع آن معجونها دور از عادلانه بود. حدود 82 درصد از تعداد کل واکسن ها تا کنون در آغوش افرادی که در کشورهای با درآمد متوسط ​​و متوسط ​​زندگی می کنند استفاده می شود ، در حالی که تنها 1.4 درصد از مردم کشورهای کم درآمد ، ضربه خوردند.

این وضعیت در برخی از نقاط جهان ، به ویژه در آفریقا ، آنقدر وحشتناک شده است که مقامات مجبور به بررسی آنچه “کاهش دوز” نامیده می شود ، هستند. استراتژی ها، با استفاده از واکسن ها تنها با نصف یا یک سوم دوز معمول واکسن ، به منظور افزایش عرضه بسیار محدود واکسن به بخش بیشتری از مردم. با اکثر کشورهای در حال حاضر ثروتمند به شدت واکسینه شده استانتظار می رفت که فاصله بین کشورهای ثروتمند و کشورهای در حال توسعه کاهش یابد. اما تصمیم بسیاری از کشورهای ثروتمند برای ادامه دادن به اصطلاح “واکسن تقویت کننده” ، که دوز سوم واکسن است ، این نگرانی را ایجاد کرده است که ادامه یابد کمبود در جهان در حال توسعه

اسرائیل اولین کشوری در جهان بود که واکسن تقویت کننده را معرفی کرد و قبل از گسترش سریع واجد شرایط بودن ، آن را در اختیار افراد بالای 60 سال قرار داد. در اوایل سپتامبر ، بیش از 2.5 میلیون اسرائیلی سومین ضربه را دریافت کردند ، در حالی که وزیر بهداشت اسرائیل قبلاً این کار را انجام داده بود راهنمایی جمعیت برای دوز چهارم آماده می شوند. زودتر از این ماهفرانسه به اولین کشور بزرگی تبدیل شده است که توزیع دوزهای تقویتی را در بیش از 65 سال گذشته آغاز کرده است و برنامه دارد تا سال آینده به 18 میلیون نفر برسد.

بسیاری از کارشناسان با خشم و ناباوری به چنین طرح هایی واکنش نشان دادند. در ایالات متحده ، دو مقام ارشد سازمان غذا و داروی آمریکا استعفا داد در اعتراض به برنامه های دولت برای معرفی دوزهای تقویت کننده ، در حالی که تولیو د اولیویرا ، زیست شناس برجسته ای که در آفریقای جنوبی کار می کند ، توصیفش کن برنامه هایی به عنوان “جنایتکار بالقوه”. سازمان بهداشت جهانی سومین تزریق را در مورد گروه های آسیب پذیر توصیه می کند ، اما از مقامات بهداشتی غربی خواسته است که این تزریق را انجام دهند وقف تا زمانی که دوز واکسن به کشورهای فقیر نرسد.

درمان بیماری

با توجه به اینکه کشورهای فقیر به ویژه در معرض خطر قرار گرفته اند ، مسئله استفاده از درمان های جدید برای افرادی که به COVID مبتلا می شوند در حال ظهور است. درمان های م notثر نه تنها به بیماران مبتلا به کرونا در کشورهای ثروتمند و فقیر کمک می کند ، بلکه با تهدید کمتر ویروس کرونا برای افراد واکسینه شده و واکسینه نشده ، می تواند تقاضا برای دوزهای تقویتی در ثروتمندترین کشورها را کاهش داده و ذخایر واکسن را از این کشور آزاد کند. جهان در حال توسعه. خوشبختانه روش های درمانی زیادی در رادار وجود دارد.

یکی از این داروها fostamatinib ریگل است که با نام Tavalisse به بازار عرضه می شود ، که این کارآیی را در آزمایشات اولیه نشان داده شده توسط ریگل نشان داد. دریافت شد 16.5 میلیون دلار بودجه از وزارت دفاع ایالات متحده برای حمایت از آزمایشات مرحله سوم درمان احتمالی. این دارو ، که به صورت خوراکی مصرف می شود ، بوده است نشان داده شده برای کاهش شانس عوارض جانبی جدی در بیماران بستری در COVID و کاهش قابل توجه مرگ و میر.

مهمتر از همه ، یک مرحله دوم دوسوکور ، کنترل دارونما ، چند مرکزی است که نتایج آن اخیراً ظاهر شده است ذکر شده در مجله بیماریهای عفونی بالینی ، Tavalisse برای دستیابی به نقطه پایانی اولیه نشان داده شد ایمنیبه افراد تجربی تحت درمان با Tavalisse اقامت خود را در بخش مراقبت های ویژه به طور متوسط ​​به سه روز کاهش دادند ، مقایسه تا هفت نفر در گروه دارونما علاوه بر این ، هر سه مورد مرگ در طول آزمایش در گروه دارونما بود و هیچ کدام با فوستاماتینیب تحت درمان قرار نگرفتند.

fostamatinib از سال 2018 برای استفاده پزشکی در ایالات متحده تأیید شده است قبلا این دارو برای درمان ترومبوسیتوپنی مزمن ایمنی ، وضعیتی که با سطح غیر طبیعی خون پایین مشخص می شود ، با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرد بشقاب هابه در اوایل سال 2020 نیز چنین بود موافقت کرد در اتحادیه اروپا امیدهای زیادی وجود دارد که این دارو اکنون می تواند برای درمان COVID نیز مورد استفاده قرار گیرد – ریگل در حال حاضر در مرحله 3 آزمایش بر روی 308 بیمار است. برنامه ها تا محاکمه تا پایان سال به پایان برسد ، در حالی که دارو نیز در حال انجام است چک کردن به عنوان بخشی از آزمایش ACTIV-4 موسسات ملی بهداشت.

AstraZeneca همچنین در حال توسعه یک فایل است درمان یا درمان به نظر می رسد م effectiveثر است و خطر بروز هرگونه علامتی را در آزمایش نهایی تا 77 reducing کاهش می دهد-یک پیروزی بسیار ضروری برای شرکت پس از اطمینان از واکسن کرونا. من عقب نشینی کردم پس از گزارش لخته شدن خون نادر. در صورت تأیید ، کوکتل آنتی بادی که در حال حاضر با نام AZD7442 شناخته می شود ، اولین داروی طولانی مدت است که واکسن نیست. اثبات پیشگیری از بیماری. به گفته شرکت انگلیسی-سوئدی ، مطالعات اولیه سلول ها نشان داد که کوکتل انواع ویروسی در حال ظهور ، از جمله نوع دلتا را خنثی می کند.

درس های آموخته شده؟

در بسیاری از نقاط جهان ، اغلب گزارش نشده ، این اپیدمی همچنان ادامه دارد. در هند ، حتی اعداد و ارقام حیرت انگیز رسمی در مقایسه با آن کم رنگ است برآورد برآورد شده است که تعداد مرگ و میر ناشی از COVID در کشور بین 3 تا 4.7 میلیون نفر است. دنیا نمی تواند بیکار بایستد در حالی که دیگری در حال ایستادن است فاجعه هم تراز موج دوم به کشور ضربه می زند.

با توجه به وضعیت کشورهای در حال توسعه غفلت در مسابقه واکسیناسیون ، باید واضح باشد که آنها باید در توزیع درمان های کرونا اولویت داشته باشند. داروهای حیاتی مانند Tavalisse یا AZD7442 نباید تحت فشار مشابهی قرار گیرند که به کشورهای ثروتمند اجازه می دهد واکسن های انبار، اغلب تا حد فساد ، در حالی که بقیه جهان رنج می برند.

در نهایت ، راهی برای دور زدن درمان های COVID برای کشورهای ثروتمند و فقیر وجود ندارد. اما برای اینکه کشورهای در حال توسعه فاصله واکسیناسیون را ببندند ، باید این کار را انجام دهند اولویت برای توزیع درمان

اگر علاقه مند به نوشتن برای خلاصه سیاست بین المللی هستید – لطفاً از طریق [email protected] برای ما ایمیل بفرستید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *