عکس ها: نمایشگاه جاسپر جان در ویتنی افتتاح شد

عکس ها: نمایشگاه جاسپر جان در ویتنی افتتاح شد


پاییز در شهر نیویورک همیشه به معنای حداقل یک نمایش بزرگ موزه است و امسال این افتخار به ویتنی تعلق می گیرد و حدود 250 اثر از جاسپر جان در گالری های وسیع طبقه پنجم اقامت دارد. این نمایشگاه شگفت انگیز است که بیش از 65 سال از عمر این هنرمند را شامل می شود و بسیاری از مشهورترین آثار او و قطعات کمیابی را برای اولین بار در اینجا به نمایش گذاشته است.

نمایش نام دارد ذهن/آینهبرنامه اولیه این بود که سال گذشته ، درست در زمان جشن تولد 90 سالگی این هنرمند افتتاح شود ، اما همه گیری همه گیر شد و نمایش به تأخیر افتاد. جان ، که اکنون 91 ساله است و هنوز در استودیوی خود در کانکتیکات مشغول به کار است ، به نظر نمی رسید دیر کند – در واقع ، وقتی نیویورک تایمز از او درباره برنامه پرسید ، تنها پاسخ او این بود: “نمی خواهم نقل قول شود اینها افکار من نیستند. نمایش ایده من نیست. “

فلش

به هر حال ، طرفداران کار جان در اینجا لذت زیادی خواهند برد. در میان نقاشی ها ، نقاشی ها ، چاپ ها و مجسمه ها سه پرچم وجود دارد که همچنین اولین اثر جان بود که در ویتنی در سالانه در سال 1959 به نمایش گذاشته شد. چندین قطعه بعدی که می توان آنها را به صورت گروه بندی در نظر گرفت ، مانند قطعات عظیم و رنگ روشن “بر اساس چه چیزی”. و کل مجموعه از هفده تک آهنگ او ، Savarin ، در سال 1982 به پایان رسید و با تسلط بر وسواس هنرمند در “تکرار و تفاوت” کار کرد.

با وجود ثروتش ، ذهن/آینه در ویتنی این فقط نیمی از داستان است. موزه هنر فیلادلفیا حدود 250 اثر دیگر از جونز دارد ، دو نمایشگاه عظیم که به طور همزمان اجرا می شوند و به عنوان تصاویر آینه ای از یکدیگر برپا شده اند. اما حتی اگر نتوانید به فیلی برسید ، نمایش ویتنی قطعاً تنها می ماند.

جاسپر جانس: ذهن/آینه ویتنی امروز برای اعضا و پنجشنبه 30 سپتامبر برای عموم آزاد است. ورودی موزه برای بزرگسالان 25 دلار است و ورود به موقع بلیط های پیشرفته به شدت توصیه می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *