فارس من| نیروهای حفاظتی جنگل‌های بندپی بابل افزایش می‌یابد


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، مخاطبان این رسانه با ثبت سوژه‌ای با عنوان « جلوی قطع درختان جنگل‌های هیرکانی گرفته شود » خواستار پیگیری این سوژه شدند.

در این سوژه آمده است؛ قطع درختان کهنسال جنگل‌های هیرکانی واقع در منطقه بندپی شرقی نزدیک ییلاق گلیران در مازندران سال‌هاست که توسط سودجویان و قاچاقچیان به‌روش‌های مختلف انجام می‌شود و این روند روزانه در حال افزایش است، مناطق جنگلی را در سال‌های اخیر با اتفاق تلخ زوال و تخریب روبرو کرده است.

لذا درخواست ما این است که از قطع درختان، جنگل‌زدایی و تخریب پوشش گیاهی این منطقه جلوگیری شود.

فتح‌الله غفاری معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری در این‌باره اظهار کرد: در منطقه بندپی شرقی و غربی از ابتدا طر‌ح‌های جنگل‌داری فعال نداشتیم و طرح منابع طبیعی که در سال ۷۸ تهیه شده بود با توجه به مشکلات اقتصادی و اجتماعی این طرح مصوب و اجرایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه در منطقه بندپی شرقی افراد جنگل‌نشین و دامدار ساکن هستند، افزود: تعدادشان هم زیاد است و حتی برخی تک خانوار و در داخل جنگل زندگی می‌کنند.

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری با بیان اینکه در مناطق دیگر استان طرح‌های جنگل‌داری فعال است و اکنون هم نیروهای حفاظتی ما متمرکز هستند، تصریح کرد: برای اینکه پهنه‌بندی جامعی داشته باشیم و تمام جنگل‌های حوزه اداره کل را پوشش دهیم، تعداد بیش از ۳۰ نیرو را در منطقه بندپی بابل مستقر کردیم که در حال حفاظت هستند.

این مسؤول اضافه کرد: مشکل عمده این بوده که طرح فعال نداشتیم و نتوانستیم نیروی بومی جذب کنیم و در قرارداد جدید فنی حفاظتی تمرکز نیروها را در این مناطق بیشتر کردیم که امیدواریم شاهد رفع مشکلات باشیم.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید