فارس گزارش می دهد؛ از بوشهر تا تبریز دانش آموزان یک کشور علیه اغتشاشات قیام کردند.


به گزارش سردبیر استانی خبرگزاری فارس، دانشجویان عزادار حادثه تروریستی شاه چراغ مقدس شیراز امروز و فردا در سراسر کشور و دانشگاه های خود با برپایی اجتماعات عزاداری برای قربانیان این حادثه ناآرامی های اخیر را محکوم کردند.

پایان شورش حمدان، این آخرین پیام است!

بعدازظهر امروز دانشجویان دانشگاه بوعلی در محکومیت اغتشاشات اخیر، اقدام تروریستی شاهچراغ و اغتشاشات در دانشگاه ها و برخورد با مخلان نظم و آرامش بر سر مزار شهدای گمنام نماز اقامه کردند.

در این راهپیمایی دانش آموزان با سردادن شعارهای «ایران غرق در خون، خائنان خفقان»، «لبیک یا حسین»، «لبیک یا حیدر»، «آزادی اندیشه از بی بی سی»، شعارهای «نهی هویا»، «ما هستیم» سر دادند. همه”. ما با هم پشت استان هستیم»، «شورش علیه داعش حلقه شماست. مبارک»، «دانشجو بیدار است و از تفرقه بدش می آید»، «چادر بر سر زنان کشیدند و گفتند حجاب اختیاری است»، «چادر کشیدند. خنجر به گلوی ما انداختند و گفتند حجاب اختیاری است، «پایان شورش، این پیام نهایی است»، «ایران پر از شهید است» کودتا اثری ندارد، شعار «انقلاب، عدالت، امنیت» سر دادند.

در این گردهمایی بیانیه ای به شرح زیر قرائت شد.

قطعنامه راهپیمایی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا.

بسم الله الرحمن الرحیم

و نه از تو راضی می شوم و نه عزتمند می شوم، مگر اینکه به طور کامل از آنها پیروی کنی، بگو که خداوند هدایت کننده خداست، و اگر تو پیروی کنی، چنین خواهد شد.

یهودیان و مسیحیان هرگز از شما راضی نخواهند شد مگر اینکه از دین آنها پیروی کنید. و البته اگر پس از حصول راه راست به خواسته ها و خواسته های آنان عمل کنید، از جانب خداوند دوست و یاوری نخواهید یافت.

وقایع تلخ چند هفته اخیر هر چند به بهانه واهی جان باختن یک نفر تلخ و غم انگیز بود، اما بار دیگر ماهیت واقعی دشمنان این کشور به منصه ظهور رسیده است. جان و مال مردم، امنیت کشور، از اقدامات شیطانی و تعرض به صلح و صفا نمی‌گذرد، سیاست دشمن در حوادث اخیر شبهه افکنی، عمق بخشیدن به فضا و جریحه دار کردن احساسات دانشجویان است. از طریق رسانه ها با هدف ایجاد تضاد درونی بین ملت و ایجاد تفرقه بین ملت و دولت و ایجاد سوء تفاهم. و خانواده دانش آموزان عزیز از آرامش خاطرشان است.

عده ای که با وجود فراهم بودن شرایط حاضر به صحبت نبودند، قادر به صحبت نبودند و حرف منطقی شنیدنی نداشتند، صدایی که از آنها شنیده می شد چیزی جز فحاشی و ابتذال نبود. استفاده از کلمات مبتذل.

ما به خوبی می دانیم که فحاشی با هدف دو قطبی کردن دانشگاه و قرار دادن دانشگاهیان در مقابل یکدیگر است و همه باید متوجه این توطئه باشیم. کسانی که در روزهای اخیر تحرکات درون دانشگاهی را آغاز کرده اند باید بدانند که تکه ای بیش از پازل جبهه ضد ایران اسلامی نیستند.

دشمن آنها را فریب داده است که آنها را در مقابل دانشجویان دیگر قرار دهد تا با یکدیگر بجنگند و هر یک از آنها متضرر شوند، سود به جیب بنیانگذاران خارجی که به مزدوران آمریکای جنایتکار افتخار می کنند می رود. همه باید بدانند که این حرکت ها پشتوانه بیرونی دارند و پروژه های بلندمدتی هستند که چند نفر در پایین میدان بدون اینکه بدانند فقط حلقه های اول و کریستالی را ایجاد کرده اند. در رنگ دوم این اغتشاشات، تجزیه طلبان، منافقین و طبقه سلطنتی، در وهله سوم، آمریکا، ارتجاع عربی و حکومت نامشروع صهیونیستی، جامعه دانشگاهی اقدامات تخریبی و آشوب های مخالفان را محکوم و اعلام کرده است. که این دولت غاصب صهیونیستی است. مایل به کار در یک محیط منطقی و از راه دور. به جای گستاخی، با کسی که دلیلی برای صحبت کردن دارد صحبت کنید. نقد و اعتراض باید در فضای گفتگو و در مراکز علمی عاقلانه انجام شود. پس بیایید به محل گفتگوی سالم و معقول برگردیم، راه دیگری وجود ندارد. حتی از افرادی که بیانیه حمایت از ساختارشکنی ها و مخالفان را امضا کرده اند دعوت می کنیم تا به سوالات دانشجویان پاسخ دهند و در جلسات بحث شرکت کنند.

به شما هشدار می دهیم که با اصرار بر توهین و بدرفتاری و با هجوم به سالن غذاخوری و اصرار بر قانون شکنی، آینده خود را تباه نکنید. یک دانشگاه نمی تواند و نباید منافع هزاران دانشجو را فدای جاه طلبی ها و خواسته های عده ای معدود کند. مواظب باشید و بدانید که ادامه بی قانونی و اغتشاش، نهادهای نظارتی و تصمیم گیری را در موقعیتی قرار می دهد که به ناچار با برخورد قانونی مواجه خواهند شد و این به نفع شما نیست.

در نهایت از راهپیمایان، روسای دانشگاه ها و اعضای هیأت امنای دانشگاه ها و همه متولیان امر انتظار داریم به جمعیت یک درصد دانشجویی که نظام آموزشی را مختل کرده اند رسیدگی کنند. نسبت به رفاه و امنیت سایر دانشجویان یعنی 99 درصد دانشجویان اقدام قاطع و قانونی انجام دهید و سرنوشت هزاران دانشجوی مستعد این دانشگاه را به تخلفات عده ای گره نزنید و اگر عاقبت این دانشگاه مسئولان دانشگاه باشد. هیچ دلیلی برای برخورد با اغتشاشگران و قانون شکنان نداریم، پس در مقابل این بدرفتاری ها و فحاشی ها می ایستیم و برهم زنندگان آرامش فضای علمی دانشگاه ساکت نمی نشینند.

یاسوج | تجمع دانشگاهیان دانشگاه یاسوج در محکومیت حادثه تروریستی شیراز

هیئت رئیسه، هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه یاسوج در اعتراض به اقدام عنصر خبیث داعش در به شهادت رساندن زائران مظلوم شاهچراغ(ع) در مسجد الغدیر این دانشگاه تجمع کردند. .

در ابتدای این مراسم دکتر بهادر کرمی سرپرست دانشگاه یاسوج شهادت زائران حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) را تسلیت گفت و گفت: ما دانشگاه هستیم، می فهمیم. چه خبر است، لطفاً موارد را به طور کامل و با دقت بررسی کنید.

رئیس دانشگاه یاسوج به وقایع انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: خاطرات دهه 60 را مطالعه کنید تا نابسامانی های کشور، عدم تمرکز بر حل مشکلات اقتصادی، پیشگیری را می توان هدف دشمن را حس کرد. برنامه ریزی برای مشکلات علمی و هرج و مرج.و درک کنید که مزاحم مدرسه و دانشگاه است.

کریمی با بیان اینکه هدف دشمن برای اساتید دانشگاه مشخص است، گفت: من در گفت و گوهایم عمدتا دانشجویان جوان را مخاطب قرار می دهم و از شما می خواهم که نیت دشمن برای تخریب دانشگاه را به سایر دانشجویان برسانید.

سرپرست دانشگاه یاسوج اضافه کرد: بی شک عوامل و بانیان این وضعیت برای مردان و زنان و دانشجویان و غیردانشجویان این دیار که چنین هدفی را برای رسیدن به اهداف سیاسی و اقتصادی خود برگزیده اند، دل نمی سوزند. انجام داد

بوشهر: تجمع دانشجویان دانشگاه خلیج فارس در بوشهر در محکومیت حوادث اخیر

صدها نفر از دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر عصر دیروز در این دانشگاه تجمع کردند و جنایت تروریستی حرم شاهچراغ شیراز و اغتشاشات اخیر در کشور را محکوم کردند.

کشته شدگان تکفیری، مرگ بر آشوبگران، خائنان و آشوبگران بی اساس آمریکا، اسرائیل، انگلیس و آل سعود، ایران در لیبی نخواهد ماند، دانشجویان نفرت و انزجار خود را از دلایل واقعی این حادثه تروریستی اعلام کردند. و خواستار اقدام قاطع شد.او در کنار مسئولین حادثه بود.

جدای از این شعارهای زن، جان، شهادت، ایران، شیراز تسلیت و لبیک یا حسین مدام در فضای دانشگاه طنین انداز می شد.

در این مراسم رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر استکبار جهانی و جنایات تکفیری ها را محکوم کرد و گفت: دشمنان ایران اسلامی در جنگ مشترک با ایران اسلامی به اهداف مشخصی دست می یابند و جهاد سخنوری بسیار مهم است. این زمینه.

وی با بیان اینکه برای خنثی سازی این تهاجم نیاز به بصیرت است، گفت: مردم انقلابی و همیشه حاضر در صحنه ایران اسلامی اهداف دشمنان را خنثی کردند.

حجت الاسلام یوسف جمالی با بیان اینکه مردم آمریکا و رژیم صهیونیستی را طراحان این نوع ناامنی و تروریسم می دانند افزود: مردم با حضور در صحنه اعلام کردند که عامل این گونه تروریسم هستند. هیچ تلاشی در برابر آن صورت نخواهد گرفت. دفاع از ارزش ها، نظام و انقلاب اسلامی».

در این مراسم فاتحه و نوحه برای شهدای شاه چراغ شیراز قرائت شد.

تجمع دانشجویان دانشگاه شیراز در محکومیت حادثه تروریستی در درگاه شاهچراغ (ع) شیراز.

دانشجویان دانشگاه شیراز در محکومیت حمله تروریستی به حرم حضرت شاه چراغ (ع) به عزاداری و راهپیمایی دست زدند.

فریاد دانشجویان دانشگاه قم علیه تروریست ها و اغتشاشگران

دانشجویان و اساتید دانشگاه قم با برگزاری راهپیمایی و تجمع در حرم شاه چراغ (ع) جنایت تروریسم را محکوم کردند و خواستار برخورد قاطع با عاملان اینگونه حوادث و شیادان شدند.تاکید بر عبرت گیری از.

دانشجویان تبریزی دانشگاه تبریز شورش انقلابی علیه اغتشاشگران و جنایت تروریستی شیراز را محکوم کردند.

دانشجویان و اساتید دانشگاه تبریز روز گذشته با راهپیمایی و تجمع در حرم شاه چراغ (ع) جنایت تروریستی و اغتشاشات اخیر در دانشگاه تبریز را محکوم کردند.

شرکت دانشجویان، تشکل های دانشجویی، گروه های دانشجویی و اساتید در این راهپیمایی و تجمع اعتراضی با دیدار و سخنرانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تبریز از مقابل مسجد جامع دانشگاه تبریز آغاز شد. و در قالب راهپیمایی در خیابان های دانشگاه ادامه یافت.

در این راهپیمایی باشکوه دانش‌آموزان با هزاران پرچم ایران و با نوشته‌ها و شعارهای انقلابی خود درود فرستادند و بیضا المغه هزرخ، خامنه‌ای سربایوخ، آذربایجان، اویاخدی انگلیبا دیاخدی، ما ملت ایران هستیم، با هم زندگی خواهیم کرد. ایران رهبر وحید سیدعلی آزادی اندیشه از فحاشی نمی آید حیدر حیدر محرک بی اساس ایران و سوریه مرگ بر آمریکا مرگ بر منافق مرگ بر فتنه گر ما ذوالفقار حیدر هستیم فدائیان رهبریم دانش آموزی که می خواهد از داعش جدا شود، هر گونه هتک حرمت و آشوب را تکرار کند.

دانشجویان و شرکت کنندگان در راهپیمایی نفرت و انزجار خود را از هتک حرمت ها، اغتشاشگران، اغتشاشگران و کشتار هموطنان بی دفاع شیراز به ویژه نمایندگان دانشجویی که با توهین و فحاشی حریم دانشگاه را زیر پا گذاشته و بر سر آنها آب ریختند، ابراز داشتند. ضد انسانی و هرج و مرج این گونه اقدامات علیه دشمن را محکوم کنید.

دانشجویان و دانشگاهیان شرکت کننده در این راهپیمایی بار دیگر متعهد شدند که همواره از اهداف والای بنیانگذار انقلاب، رهبر معظم انقلاب، ارزش های انقلاب اسلامی و خون شهدا پاسداری کنند. کشوری “یک دست”.

دانشجویان معترض باید صف خود را از متجاوزین متجاوز به محیط مقدس دانشگاه جدا کنند.

حجت‌الاسلام محمد انوری، رئیس دفتر نمایندگی حقوقی دانشگاه تبریز گفت: دشمن در تلاش است با ایجاد دوقطبی و ناامنی بین دانشگاه و مردم، دانشجویان را در مقابل یکدیگر قرار دهد. اما با صبر انقلابی خود را مهار کردند اما دشمن نشان داد که در صدد ایجاد ناامنی، هرج و مرج و هرج و مرج بیشتر است.

وی در ادامه گفت: دانشجویان انقلابی و مردم صبورانه ایستادگی کردند تا آب به آسیاب دشمن نریزند اما ادامه اغتشاشات توطئه دشمنان انقلاب است و دانشجویان معترض باید صف خود را از اشرار جدا کنند. گرفتن منحرفانی که در فضای مقدس دانشگاه مرتکب اشتباهاتی شدند.

وی افزود: دانشجویانی که زبانشان را باز کرده اند بدانند تبریز وطن عاشوراییان است و دانشگاه تبریز مشهد یکی از شهدای دانشگاه های کشور است و هنوز بوی خون شهدای این دانشگاه در همه جا به مشام می رسد. . در صورتی که خارج از وظایف خود دست به آبروریزی بزند با واکنش مسئولین دانشگاه و دانشجویان مواجه خواهد شد.

به گزارش فارس، همزمان با تجمع بزرگ چند هزار نفری دانشجویان دانشگاه تبریز، حدود 100 دانشجو در گوشه ای دیگر از دانشگاه (روبروی آمفی تئاتر) شعارهای زن، زندگی و آزادی برپا کردند. جلساتی برگزار شد و مناظره و بحث در مقابل سلف دانشگاه آزاد تریبون تبریز صورت گرفت.

قزوین: تجمع دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین اغتشاشات اخیر را محکوم کرد.

همزمان با برگزاری راهپیمایی روز گذشته مانند برخی از دانشگاه‌های کشور، جمعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین خواستار برخورد قاطع با عوامل و عوامل اغتشاشات و آشوب‌های اخیر شدند. حادثه تروریستی در شیراز

در این مراسم که از دانشگاه علوم پایه تا مزار شهدای گمنام این دانشگاه برگزار شد، دانشجویان با سردادن شعارهای «زن، جان، شهادت»، «ایران تسلیت ماست»، «ایران نیست». اغتشاشگران بی اساس دمشق با سردادن شعارهای «ما ملت شهیدیم»، «آزادی» و «فکر حقیر» و «با حرف ما بازی مکن، سلام باد» و پرچم های اسلام را برافراشتند. پوسترهای جمهوری و شهید قاسم سلیمانی.

همچنین دانش آموزان حاضر در راهپیمایی در پایان مراسم نماز جماعت اقامه کردند.

تجمع دانشجویان یزدی در محکومیت حمله تروریستی یزد شیراز

دانشجویان دانشگاه یزد در تجمع امروز خود حمله تروریستی به حرم مطهر شاه چراغ و کشتار ناعادلانه مردم شیراز را محکوم کردند.

انتهای پیام/ س