فرماندار بندرانزلی: شکستگی خط آتش در تالاب بین المللی انزلی/ شناسایی مصدومان آتش سوزی


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، محمد پورخسعادت دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل وزش باد شدید خطر گسترش و گسترش آتش وجود دارد، سپاه و بسیج در حال انجام هستند و آتش توسط فرمانداری اطفا شده است. تاکید بر خاموش کردن است. آتش به سرعت مهار شد و بالگردهای آتش نشانی از تهران به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به تاخیر چند ساعته در ورود بالگردهای آتش نشانی به تالاب بین المللی انزلی، گفت: روز گذشته نیز با حجم زیادی از آتش سوزی در شهر لاهیجان مواجه شدیم و بالگردها در آنجا بودند و صبح دیروز برای اطفای حریق به تهران بازگشتند. آتش را خاموش کردند، اما بلافاصله و پس از مذاکره با وزیر کشور استاندار گیلان، این دو بالگرد وارد گیلان شدند و در حال حمل آب هستند، هرچند آتش تا حد زیادی خاموش شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران بندرانزلی از بررسی احتمال آتش‌سوزی در تالاب بین‌المللی انزلی خبر داد و افزود: بیشتر آتش‌سوزی‌های سال‌های گذشته عمدی بوده و زمین‌های اطراف مجبور به تصرف شده‌اند. بنابراین تیمی از کارشناسان دستگاه قضایی و یگان حفاظت محیط زیست در مطیفه حضور داشتند و در حال بررسی هستند که البته افرادی در این زمینه شناسایی شدند.

پورخوش سعادت بر ضرورت ایجاد پایگاه پشتیبانی هوایی در استان گیلان تاکید کرد و گفت: با اصرار نماینده عالی دولت در گیلان مقرر شد در آینده نزدیک پایگاه پشتیبانی هوایی در استان گیلان ایجاد شود تا بتوانیم در این زمینه اقدام کنیم. نمی تواند در موقعیت ها با مشکل مواجه شود.

انتهای پیام/3389
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.