فعالیت روزانه 11 مرکز بهداشتی درمانی برای تکمیل چرخه واکسیناسیون


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، شاهین شرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ظهر امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان اصفهان اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و شرایط خوب، جلسه ستاد استانی کرونا برگزار نمی شود. سکه ها حدود یک ماه و نیم برگزار شد، اما در دو هفته اخیر شاهد افزایش تست مثبت و بیماران سرپایی در سراسر جهان و همچنین در ایران و استان و اصفهان و در نتیجه بیماران بستری در بیمارستان ها بودیم. برای افزایش.

وی افزود: اولین دلیل افزایش آمار افزایش فاصله بین آخرین دوز واکسن در کل جامعه و کاهش مصونیت جمعی در برابر ویروس و دلیل دوم عادی شدن کل جهان است. ” کشور ما.

شرانی با اشاره به آخرین آمار هفته دوم تیرماه گفت: اروپای مرکزی و غربی، استرالیا و آمریکا همچنان در سراسر جهان قرمز هستند. اما در برخی کشورها مانند ایران و چین شیوع کرونا کم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه میزان مرگ و میر در ایران کمتر از جهان است، گفت: روزانه صدها مرگ در اروپا و آمریکا وجود دارد. بیشترین میزان ابتلا در ایالات متحده، فرانسه، اروپای غربی و استرالیا است. شیوع ویروس کرونا در عراق، ترکیه، امارات متحده عربی و عمان بیشتر از ایران است.

وی گفت: ایران، عراق و چین از جمله کشورهای قرمز رنگی هستند که طی چند هفته گذشته در نقشه جهانی شیوع کرونا از آبی به زرد، نارنجی و قرمز تغییر کرده اند.

شرانی گفت: روند ابتلا به کرونا در جهان رو به رشد است و به تدریج در کشورهای جنوب شرق آسیا این آلودگی در حال افزایش است. مشکلات عراق، امارات، ترکیه و قطر بیشتر از ایران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه آمیکرون در دنیا غالب است، ادامه داد: از نظر تعداد مرگ و میر در هفته، آمریکا، برزیل، آلمان، ایتالیا و انگلیس بیشترین مرگ و میر را دارند و ایران در رتبه 27 قرار دارد. است. .

وی گفت: کل پوشش واکسیناسیون در ایران بیش از متوسط ​​است. وی گفت: 40 درصد مردم ایران نوبت سوم واکسن را دریافت کرده‌اند که باعث نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا و وضعیت فعلی است. حاصل نخواهد شد.

شرانی با اشاره به اینکه میزان پذیرش در بیمارستان ها در سراسر کشور رو به افزایش است، تصریح کرد: تعداد بستری ها و فوتی ها در سراسر کشور نسبت به هفته های گذشته اندکی بیشتر شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه سویه آمیکرون حاوی بستری به نام Ba5 است، اظهار داشت: هر فرد مبتلا به سویه دلتا 4 تا 8 نفر مبتلا شد. در رابطه با آمیکرون، این عدد به 10 رسید. اما در حال حاضر، ارقام اولیه برای Amecron Substrate 12 نفر است که نشان دهنده مسری بودن آن است.

وی با تاکید بر اینکه خواهان تعطیلی نیستیم و هدف رعایت پروتکل های بهداشتی شامل پوشیدن ماسک، فاصله اجتماعی و تهویه مناسب است، گفت: در ماه عید غدیر و بازگشت حج. ما در مرداد تسواء و عاشورای حسینی، شهریار اربین حسینی و در مهرماه سال تحصیلی داریم که باید پوشش واکسیناسیون را کامل کنیم و پروتکل را رعایت کنیم تا عواقب بعدی نداشته باشیم.

شرانی با بیان اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، تصریح کرد: از این رو باید اطلاع رسانی شود تا مردم آن را بدیهی نگیرند البته ما سعی در ایجاد رعب و وحشت و سد راه مردم نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: انطباق پروتکل در بهترین حالت 50 درصد بود اما اکنون انطباق پروتکل بهداشتی در کل کشور به 36 درصد رسیده است.

وی تعداد کل واکسیناسیون های استان اصفهان را 8 میلیون و 683 هزار و 649 واکسیناسیون دانست. وی افزود: تعداد واکسیناسیون اتباع خارجی 380 هزار و 734 مورد است. تعداد واکسیناسیون ها در روزهای اخیر افزایش یافته است.

شرانی درباره مراکز ایمن سازی گفت: در شهر اصفهان و سایر شهرستان های استان از تمامی مراکز جامع سلامت گرفته تا مراکز بهداشت شهری و روستایی دو نمونه واکسن سینوفرم و پاستوکوکی وجود دارد و مردم صبح ها به این مراکز مراجعه می کنند. ساعت چهار بیا بعد از ظهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: در هر شهری یک مرکز کامل سبد واکسن وجود دارد که مردم در صورت اصرار می توانند واکسن مورد نظر خود را دریافت کنند.

وی در پایان بیان کرد: از امروز 11 مرکز در شهرستان اصفهان شامل مراکز ابن سینا، نواب، زینبیه، حضرت علی (ع)، بنکدار، مالک شهر، کوجان، سپاهان شهر، بهارستان، امیرحمزه و ملاهادی سبزواری هستند. 8 الی 12:00 30 و 17:30 تا 20:30 بعد از ظهر برای یک تور واکسیناسیون با سبد واکسن که شامل سیانوفورم، برکات، پاستوکوک، آسترازنکا، سرو رازی و اسپایکوژن است.

انتهای پیام/ 63088 / الف /
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.