فغانپور: در زمان انتقادات مجیدی و کامرانیفر انتظار داشتم همکاری خود را قطع کنند، آنها نمی خواهند اوضاع در فدراسیون خوب پیش برود.


صفی الله فغانپور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره پایان فعالیت خود در معاونت حقوقی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: باید از همه اهالی فوتبال از میرشاد مجیدی در یک برنامه تلویزیونی شنیدند که اگر بخواهم جایی بروم باید از فغانپور اجازه بگیرم؟ توقع اهالی فوتبال این است که وقتی می خواهید به عنوان رئیس فدراسیون سفر کنید، همه مسائل از قبل حل و فصل شود، فدراسیون را با دبیرکل رها نکنید، شرایط سخت و سفر شما عواقبی ندارد.

وی افزود: هزینه سفر و اقامت مجیدی و کامرانی در ترکیه را چه کسانی پرداخت کردند؟ در این صورت، چرا از کسی نپرسید که کجا می روید؟ من این انتقاد را به مجیدی داشتم و همچنان معتقدم او بدون برنامه ریزی درست فدراسیون فوتبال را اداره می کند. او همچنین گفت که فردی که با ما است از ما انتقاد می کند، پس بهتر است دیگر آنجا نمانیم و بگذاریم یکی بیاید هر کاری می گوید انجام دهد.

رئیس سابق معاونت حقوقی فوتبال گفت: در دوران مسئولیتم در فدراسیون فوتبال بارها موارد مختلفی را به دوران مجیدی و کامرانی یادآوری کردم اما از این تذکرات و صحبت های من به ستوه آمده بودند. شاید نمی خواستند در فدراسیون اوضاع خوب پیش برود. پس با خود گفت بهتر است دست از همکاری بردارید. من هم این را قبول دارم چون وقتی چنین اختلالاتی وجود دارد و نمی خواهند کار درست را انجام دهند، همکاری من درست نیست.

فغانپور گفت: از روز اولی که از خودم انتقاد کردم داخل فدراسیون بودم نه یک طرف. خیلی از فوتبالدوستان هم با من تماس گرفتند و گفتند درست است. وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا باید رئیس و دبیرکل فدراسیون با هم دیدار کنند؟ سوال من از اصحاب رسانه و اهالی فوتبال این است که رئیس فدراسیون سابقه تلاش زیادی برای حمایت از تیم ملی در بازی تدارکاتی دارد. آیا این حرکت به افتخار رئیس فدراسیون فوتبال است؟ شأن رئیس فدراسیون بالاتر از این حرف هاست. نمی دانم کانادا برای آقایانی که فکر می کردند باید در این سفر در کنار تیم ملی باشد چقدر جذاب بود، اما فکر نمی کنم لازم باشد سرپرست و دبیرکل با تیم ملی آماده شوند. با یکدیگر ملاقات

وی افزود: تیم ملی ایران یک رهبر دارد. با فرض اینکه می خواهند فردی تیم ارشد را همراهی کند، رئیس و دبیرکل نباید با هم به این سفر بروند. در عوض یکی از آنها می توانست از تیم ملی حمایت کند. حداقل یک هفته طول می کشد تا به کانادا سفر کنید و آماده شوید. زمانی که سرپرست دبیرکل می خواست به این سفر برود، چه کسی قرار بود فدراسیون فوتبال را اداره کند؟ عرض کردم که این کار درستی نیست، اما حرف من این بود که آقایان خوششان نیامد و تصمیم گرفتند همکاری را قطع کنند. ما هم موافقت کردیم.

رئیس سابق معاونت حقوقی فدراسیون فوتبال یکی از دلایل قطع همکاری فدراسیون با او را بحث انتقادات خود و همچنین نظر مراجع ذیصلاح عنوان کرد: هیچکس به من نگفته است. “اگر درست است پس انتقاد من از سفر مجیدی و کامرانیفر به ترکیه چگونه بوده است؟ بی ربط است و با من تماسی گرفته نشده است. دیروز در دادگاه بودم اما به من اطلاع ندادند که کار نمی کنم.” بحث درست بود پس باید به فدراسیون فوتبال و رگولاتوری اطلاع می دادم اینها حدس و گمان است.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.