فنلاند در حال ارسال کمک های نظامی به اوکراین است.


سنا مارین، نخست وزیر فنلاند که کشورش از اوکراین در جنگ با روسیه حمایت می کند، درباره چشم انداز اقتصادی وخیم پیش روی کشورش گفت: به نظر می رسد که ما وارد جنگ می شویم.زندگی در اقتصاد. . این یک وضعیت اقتصادی عادی نیست.

وی گفت: بحران اقتصادی کنونی سومین بلایی است که دولتش از زمان روی کار آمدن در سال ۲۰۱۹ با آن مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سانا مارین که اخیرا به دلیل انتشار ویدئویی از رفتار غیرعادی خود در یک مهمانی قربانی رسوایی شده است، بحران کشورش را به گردن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه انداخت.

مارین مدعی شد: اولی (بحران) اپیدمی بیماری بود، بحران دوم موج جنگی بود که به اروپا آمد و بحران سوم بحران انرژی بود که فنلاند و سایر کشورهای اروپایی به دلیل جنگ با آن مواجه بودند. اینکه پوتین از موضوع انرژی به عنوان سلاحی علیه اروپا استفاده می کند، متوجه شده است.

نخست وزیر فنلاند روشن نکرد که آیا رئیس جمهور روسیه که بارها بر آمادگی مسکو برای امضای قراردادهای بلندمدت جدید گاز با کشورهای اروپایی تاکید کرده است، مقصر بحران انرژی فنلاند است یا خیر؟

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دولت فنلاند با وجود گرفتار شدن در بحران اقتصادی به دلیل سیاست های ضد روسی و دامن زدن به جنگ در اوکراین، اعلام کرده است که هشتمین بسته کمک های نظامی را به اوکراین ارائه خواهد کرد.

وزارت دفاع فنلاند در بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس‌جمهور فنلاند، سائولی نینیستو تصمیم گرفته است تا طبق پیشنهاد دولت فنلاند کمک‌های نظامی بیشتری به اوکراین ارسال کند.

این وزارتخانه افزود: این هشتمین بسته تجهیزات نظامی از فنلاند به کیف خواهد بود.

به گفته این وزارت، اطلاعات بیشتر در مورد بسته، از جمله محتویات، مراحل و برنامه تحویل آن، برای اطمینان از ارسال کمک فاش نخواهد شد.

آنتی کیکونن، وزیر دفاع فنلاند گفت که اوکراین هنوز به کمک زیادی نیاز دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.