فومیو کیشیدا به عنوان نخست وزیر جدید ژاپن انتخاب شد

فومیو کیشیدا به عنوان نخست وزیر جدید ژاپن انتخاب شد


توکیو – فومیو کیشیدا ، وزیر امور خارجه سابق ژاپن ، روز چهارشنبه در انتخابات رهبری حزب حاکم پیروز شد و قرار است به عنوان نخست وزیر بعدی انتخاب شود ، و با وظیفه قریب الوقوع مقابله با اقتصاد آسیب دیده از همه گیری و تضمین اتحاد قوی با واشنگتن برای مقابله با افزایش خطرات امنیتی منطقه روبرو است. به به

کیشیدا جایگزین یوشیهیده سوگا ، نخست وزیر در حال خروج ، می شود که پس از تنها یک سال از تصدی پست خود در سپتامبر گذشته کناره گیری می کند.

کیشیدا بعنوان رهبر جدید حزب دموکرات حزب دموکراتیک ، نخست وزیر بعدی را در پارلمان انتخاب می کند و حزب او و شریک ائتلافی اش مجلس نمایندگان را کنترل می کنند.

کیشیدا وزیر واکسیناسیون مردم را در دور دوم پس از کسب تنها یک رای در دور اول شکست داد زیرا هیچ یک از چهار نامزد ، از جمله دو زن نتوانستند اکثریت را به دست آورند.

نتایج نشان داد که کیشیدا از اعضای سنگین وزن این حزب که ترجیح دادند با تغییر طرفدار کونو که به عنوان یک مخالف مخالف شناخته می شود ، توافق کنند.

فومیو کیشیدا با کار فوری مقابله با این بیماری روبرو خواهد شد و نحوه برخورد با مشکلاتی که ژاپن با این ویروس روبرو شده است را روبرو خواهد کرد.
AP

رهبر جدید تحت فشار است تا شهرت قدرتمند حزب را که توسط سوگا خدشه دار شده است تغییر دهد ، که مردم را به دلیل مدیریت همه گیر کروناویروس و اصرار خود برای برگزاری المپیک تابستانی در توکیو خشمگین کرد.

حزب محافظه کار لیبرال دموکرات که مدتهاست حکومت می کند باید فوراً از حمایت عمومی در حال کاهش در آستانه انتخابات آینده مجلس نمایندگان در دو ماه دور بزند.

کیشیدا خواستار رشد و توزیع تحت “سرمایه داری جدید” شد و گفت که اقتصاد تحت طولانی ترین دوره نخست وزیری ژاپن شینزو آبه تنها از مشاغل بزرگ سود برده است.

نامزدهای رهبری LDP Taro Kono ، چپ ، و Fumio Kishida دیده می شوند ، در حالی که Kishida برنده حزب حاکم شد.
نامزدهای رهبری LDP Taro Kono (چپ) و Fumio Kishida دیده می شوند ، در حالی که Kishida برنده حزب حاکم شد.
AP

یو اوشیاما ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه توکیو گفت: به طور کلی ، تغییر چندانی در سیاست های اصلی دیپلماتیک و امنیتی در زمان رهبر جدید پیش بینی نمی شود.

همه نامزدها از روابط امنیتی نزدیک بین ژاپن و ایالات متحده و مشارکت با سایر دموکراسی های همفکر در آسیا و اروپا حمایت می کنند ، تا حدی برای مقابله با افزایش نفوذ چین و تهدید کره شمالی با سلاح هسته ای.

فومیو کیشیدا ، وزیر امور خارجه سابق ژاپن ، پس از پیروزی در انتخابات رهبری حزب لیبرال دموکرات در توکیو دست از سر خود بردارد.
فومیو کیشیدا ، وزیر امور خارجه سابق ژاپن ، پس از پیروزی در انتخابات رهبری حزب لیبرال دموکرات در توکیو دست از سر خود بردارد.
AP

رای روز چهارشنبه به عنوان آزمونی برای این که آیا این حزب می تواند از سایه آبه بیرون بیاید ، ارزیابی شد. نفوذ وی در امور دولتی و حزبی دیدگاه های گوناگون را تیره کرد و حزب را به راست تغییر داد.

کیشیدا همچنین به عنوان گزینه ای در نظر گرفته می شود که می تواند دوران ثبات سیاسی فوق العاده ای را در میان ترس از بازگشت ژاپن به رهبری “درهای گردان” طولانی کند.

در دور اول ، فومیو کیشیدا ، وزیر امور خارجه سابق با 256 رأی به مقام اول رسید.
در دور اول ، فومیو کیشیدا ، وزیر امور خارجه سابق با 256 رأی به مقام اول رسید.
AP

مایکل گرین ، معاون ارشد ریاست جمهوری آسیا در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی در یک جلسه تلفنی قبل از رای گیری گفت: “نگرانی مربوط به افراد نیست بلکه ثبات سیاست ژاپن است.” وی گفت: “این در مورد این است که آیا ما وارد دوره ای از سیاست بی ثباتی و نخست وزیری کوتاه مدت ژاپن می شویم یا خیر.” “پیشبرد دستور کار را بسیار دشوار می کند.”

فومیو کیشیدا در انتخابات رهبری حزب لیبرال دموکرات در توکیو رای خود را به صندوق انداخت.
فومیو کیشیدا در انتخابات رهبری حزب لیبرال دموکرات در توکیو رای خود را به صندوق انداخت.
AP

او سوگا را تنها یک سال پس از روی کار آمدن آبه ، که به طور ناگهانی به دلیل مشکلات بهداشتی استعفا کرد ، ترک می کند و به هشت سال رهبری خود پایان می دهد ، طولانی ترین در تاریخ مشروطه ژاپن.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *