قانونگذاران و وکلا سعی می کنند پروژه LaGuardia AirTrain را متوقف کنند

قانونگذاران و وکلا سعی می کنند پروژه LaGuardia AirTrain را متوقف کنند


چندین قانونگذار ایالتی نیویورک از فرماندار کتی هوخول خواسته اند که برنامه های 2.1 میلیارد دلار هواپیمای ایرلاین به فرودگاه لاگاردیا را لغو کند.

هوچول روز دوشنبه با صدور بیانیه ای از اداره بندر نیویورک و نیوجرسی ، آژانس که حداقل بخشی از آن را تحت کنترل دارد ، خواست تا گزینه های جایگزین را بررسی کند.

هوکول در بیانیه ای می نویسد: “من از اداره بندر خواستم تا راه حل های جایگزین حمل و نقل عمومی را به منظور کاهش تردد وسایل نقلیه و افزایش اتصال به فرودگاه لاگاردیا به طور کامل مطالعه کند.” “ما باید اطمینان حاصل کنیم که پروژه های حمل و نقل ما جسورانه ، بصری و در خدمت نیازهای مسافران است. نیویورکی ها: من همچنان متعهد به کار سریع برای بازسازی زیرساخت های قرن بیست و یکم و ایجاد شغل هستم – نه فقط در لاگاردیا ، بلکه در همه فرودگاه ها و قطب های حمل و نقل ما در سراسر نیویورک. “

ایستادن در خارج از یک سالن ضیافت در کرونا ، کوئینز ، مشرف به خلیج جامائیکا و فرودگاه ، در امتداد ایرترن ، سناتورهای ایالتی از جمله جسیکا راموس ، لروی کامری ، مایکل جیاناریس و جان لیو ، هوچول را واداشت تا بیش از این که به گزینه های دیگر فکر کنند. ، مانند خدمات اتوبوس یا کشتی ، یا گسترش خطوط مترو به فرودگاه: آنها از او می خواهند که بدون قاطعیت AirTrain را بکشد.

راموس گفت: “من از احساسات فرماندار قدردانی می کنم ، اما اینطور است.” “ما به فرماندار هوچول نیاز داریم تا پروژه را با هم متوقف کند.”

راموس با اشاره به پاکسازی مداوم از بارندگی طوفان ایدا ، چالش های دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و مسائل طولانی مدت گرسنگی در منطقه خود ، گفت: “شرق المهرست نمی تواند از AirTrain استفاده کند.”

AirTrain پیشنهادی ، یک پروژه بندری در نیویورک و نیوجرسی ، راه آهن لانگ آیلند و 7 ایستگاه قطار در متس ویلیتس پوینت را به ایرترن جدید متصل می کند. فرماندار سابق کوئومو ، که اولین بار در سال 2015 این پروژه را پیشنهاد کرد ، مفتخر بود که از مرکز شهر تا لاگاردیا 30 دقیقه طول می کشد و به مقابله با تردد وسایل نقلیه بین فرودگاه و منهتن کمک می کند.

تصویر مسیر AirTrain

فلش

تصویر مسیر AirTrain

مقام بندری

این طرح طی یک دوره نظرات عمومی گسترده و بررسی فدرال انجام شد و در ژوئیه تأیید نهایی از اداره هوانوردی فدرال دریافت کرد. چند هفته بعد ، کوئومو به دلیل اتهامات آزار جنسی استعفا داد.

در صورت ساخته شدن ، AirTrain در امتداد گردشگاه ساحلی که از Willets Point تا فرودگاه LaGuardia حرکت می کند ، حرکت می کند. در دوشنبه اخیر ، صدای جیرجیرک ، آب افتادن و هواپیماها در حال بلند شدن در آنجا شنیده می شود. کارگران ساختمانی مسیر اسکوتر را بزرگ کردند. و کلودیا شلنبرگ ، ساکن قدیمی المهرست شرقی ، سرگردان معمولی بود. او گفت که با پروژه AirTrain مخالف است.

او می گوید: “من واقعاً احساس می کنم بافت این منطقه را خراب می کند.”

آب نمای روستایی

AirTrain در کجا اجرا می شود

فلش

AirTrain در کجا اجرا می شود

استفان نسن/WNYC

این اولین بار نیست که سیاستمداران سعی می کنند این پروژه را بکشند. الکساندریا اوکاسیو-کورتز بازیگر زن در اوایل سال 2020 پرچم هایی را در مورد اینکه چرا FAA به دنبال جایگزین های دیگری برای ایرترین گران قیمت نیست ، برافراشت.

در اوایل سال جاری ، گروه نظارتی Riverkeeper اسناد FAA را از طریق شکایت دریافت کرد که نشان می داد مقام بندری AirTrain را بر سایر گزینه های ارزان تر ترجیح می دهد که می تواند افراد بیشتری را سریعتر به فرودگاه برساند ، مانند گزینه های اتوبوس یا کشتی.

در اوایل سپتامبر ، Riverkeeper به همراه گروه های محلی Ditmars Boulevard Block Association و Guardians of Flushing Bay ، علیه FAA شکایت کردند و ادعا کردند که در بین 45 گزینه جایگزین ، FAA به طور جدی به این گزینه ها توجه نکرده است.

مایکل دولونگ ، وکیل ارشد ریورکاور ، می گوید: “با توجه به اعتقاد ما استفاده جانبدارانه از معیارها برای رد کردن سایر گزینه های باقی مانده است ، هیچ تجزیه و تحلیل عادلانه ای در مورد عبور وجود ندارد.” “هدف ما این است که ببینیم این بهترین پروژه برای نیویورکی ها است ، پروژه ای که مردم را از اتومبیل ها خارج کرده و آنها را در حمل و نقل عمومی به فرودگاه سوار می کند. و کسی که این کار را با کمترین تأثیر ممکن بر جوامع محلی و محیط زیست.”

به عنوان بخشی از شکایت ، Riverkeeper و گروه های دیگر درخواست اقامت کردند یا اینکه FAA پروژه را متوقف کرد تا سایر گزینه های حمل و نقل با دقت بیشتری بررسی شود.

اداره هوانوردی فدرال در بیانیه ای اعلام کرد که از مقامات بندری اطلاعات می خواهد که آیا توقف پروژه بر پروژه تأثیر می گذارد یا خیر.

وقتی از سخنگوی PANYNJ خواسته شد در مورد تماس ها برای لغو پروژه و شکایت اظهار نظر کند ، نظرات هفته گذشته مدیرعامل ریک کاتن را در دفاع از پروژه ارسال کرد.

پیشنهاد LaGuardia AirTrain

فلش

پیشنهاد LaGuardia AirTrain

دفتر فرماندار اندرو کوئومو

ابتدا ، این پروژه مورد بررسی جامع و مستقل از طرف اداره هوانوردی فدرال قرار گرفت. کاتن گفت: “او با پروژه موافقت کرد و به طور خاص تمام گزینه های جایگزین را تجزیه و تحلیل کرد.” در مورد خود پروژه ، یک پروژه زیرساخت سبز است. این یک پروژه ترانزیت انبوه راه آهن سبز است. شش تا ده میلیون مسافر هوایی طول می کشد ، آنها را از اتومبیل خود خارج کرده و ازدحام در جاده های فرودگاه را کاهش می دهد. “

گروه نظارتی Reinvent Albany نشان داده است که پروژه به آن اندازه سبز نیست که طرفداران آن ادعا می کنند. با استفاده از اسناد اداره بندر ، گروه دریافت که تنها حدود 2 میلیون کاربر در سال – در مقایسه با برآورد آژانس 4.7 میلیون نفر – با استفاده از حمل و نقل جمعی به فرودگاه می رسند و اکثر آنها سوار ماشین می شوند و پارک می کنند یا در AirTrain پیاده می شوند. به

پانکاج باتارا مالک مشترک تالار جهانی مارینا و ضیافت است که در مجاورت محل AirTrain قرار دارد. بهتارا می ترسد که این ساخت و ساز به رستوران که در محل دفن زباله ساخته شده آسیب برساند. او گفت: “شما راه ما را غرق خواهید کرد.” “این چیزی نیست که به کسی در کوئینز کمک کند ، شهر نیویورک را فراموش کنید.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *