قدرت گیاهان تعطیلات


با کوتاه شدن روزها و کوتاه شدن تعطیلات، من به نقش گیاهان و ادویه های مختلف فکر می کنم که در تنوع گسترده ای از سنت های فصلی در این زمان از سال نقش دارند. گیاهان با تحریک حواس ما – به ویژه چشم ها، بینی و جوانه های چشایی ما – خاطرات و احساسات قدرتمندی را برمی انگیزند. کشف قدرت گیاهان تغذیه ای تعطیلات برای سلامتی و اینکه چگونه آنها به بخشی سنتی از فصل تعطیلات تبدیل شده اند.

علاوه بر این، گیاهان نقش مهمی در فولکلور پیرامون فصل جشن دارند، مانند هدایای سه مرد خردمند. اگرچه طلا، کندر و مر معمولاً بخشی از روابط تعطیلات مدرن نیستند، نمادگرایی و کاربردهای دارویی آنها برای همیشه با فصل جاری مرتبط است.

در این وبلاگ، اهمیت هدایای مردان خردمند، فواید کلی نگر تاریخی آنها برای سلامتی، کاربردهای دارویی فعلی آنها، و همچنین برخی از گیاهانی که معمولاً برای لذت بخشیدن به حواس ما در تعطیلات زمستانی استفاده می شوند را بررسی خواهیم کرد.

طلا

طلا، اگرچه گرانبها است، اما چیزی نیست که ما در رژیم غذایی خود یا به عنوان نقطه روشنی برای بقا به آن نیاز داشته باشیم، اگرچه بدن انسان حاوی مقدار کمی از آن است، حدود 0.2 میلی گرم برای یک انسان متوسط ​​70 کیلوگرمی. طلا به عنوان یک رسانای خوب الکتریسیته به انتقال بارهای الکتریکی در بدن کمک می کند و همچنین در حرکت و سلامت مفاصل نقش دارد.

کیمیاگران بی وقفه تلاش می کردند تا فلزات دیگری مانند سرب را به این ماده گرانبها تبدیل کنند که به دلیل خواص معنوی و دارویی آن مشهور است.

به لطف خواص بی اثر، غیر سمی و انعطاف پذیری که دارد، طلا برای ترمیم دندان استفاده شده است، مانند دندان آسیاب معروف جو پسی که در یک کلاسیک تعطیلات، به نام Home Alone، یک دندان طلا را از دست داد. نمک‌های طلا معمولاً برای درمان آرتریت روماتوئید، درمانی به نام کروموتراپی، استفاده می‌شوند، اگرچه این روش از دهه 1980 به نفع درمان‌های ایمن‌تر کاهش یافته است.

در حال حاضر، نانوذرات طلا موضوع داغ تحقیقاتی است که برای کاربرد در درمان سرطان، بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر، چشم پزشکی و مهندسی بافت مورد مطالعه قرار می‌گیرد. از نظر مکانیکی، ذرات طلا مفید هستند زیرا میل ترکیبی بالایی با ترکیبات حاوی گوگرد دارند، که آنها را برای دارورسانی و هدف گیری مفید می کند. همچنین بسیار متراکم است، قادر به جذب تابش و نشان دادن درخشندگی است.

از نظر تغذیه، خوردن طلا هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد زیرا این فلز بی اثر مستقیماً از سیستم گوارشی بدون جذب عبور می کند، اگرچه رستوران های خوب گاهی اوقات حاوی تکه های طلا برای ارزش زیبایی شناختی هستند.

به عنوان هدیه ای از جانب خردمندان، طلا نمایانگر دارایی های روی زمین بود، فلزی گرانبها که برای زینت عالم، حکیمان و مؤمنان استفاده می شد.

بخور دادن

هدیه بعدی حکیمان از تنه درخت Boswellia است که بومی شبه جزیره عربستان و هند است. برداشت آن با بریدن پوست درخت است که باعث گریه درخت می شود. چند هفته بعد، هنگامی که اشک‌های او خشک شد، دروگران برای جمع‌آوری رزین سخت‌کننده‌ای که زخم‌های درخت را مانند چسب زخم می‌پوشاند، بازمی‌گردند.

کندر گیاه پرتقال

این رزین معمولاً به عنوان بخور سوزانده می شود و به همین دلیل نام خود را، کندر، از یک عبارت فرانسوی قدیمی، franc encens، به معنی بخور با کیفیت بالا گرفته است.

به طور نمادین، کندر نشان دهنده تقدس یا تقوا است و اغلب در مراسم مذهبی برای تصفیه هوا استفاده می شد. سوزاندن کندر همچنین به لطف خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده رزین، خواص دارویی نیز به همراه دارد.

تحقیقات اخیر بر روی عصاره درخت Boswellia نتایج امیدوارکننده‌ای را برای درمان بیماری‌هایی از جمله آسم، آرتریت، بهبود زخم و شرایط التهابی مانند بیماری کرون نشان می‌دهد. مکانیسم اصلی اثر اثر ضد التهابی اجزای فعال کندر – اسید بوسولیک و اسیدهای تری ترپنیک پنتاسایکلیک است. آنها با مهار فرآیندهای پیش التهابی در بدن کار می کنند.

کندر معمولاً به صورت خوراکی مصرف نمی شود، بلکه به عنوان بخور سوزانده می شود یا به صورت موضعی از رقیق کننده های اسانس استفاده می شود. دومی در رژیم های مراقبت از پوست برای بهبود آکنه و کاهش علائم پیری محبوب است.

مغان این هدیه را به عنوان نمادی از بهشت ​​به عیسی عطا کردند که نماینده خدا و نور بود.

MYRRH

یکی دیگر از گیاهانی که از درختان بومی شبه جزیره عربستان برداشت می شود، مر، رزین روغنی است که به همان روش کندر و فقط از درخت Commiphora به جای Boswellia به دست می آید.

در زمان های کتاب مقدس، مر به عنوان روغن مسح برای پاکسازی و تطهیر مراسم مذهبی استفاده می شد. همچنین برای مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفت و بنابراین نماد مرگ بود.

از نظر پزشکی هزاران سال است که مر برای درمان سوء هاضمه، التهاب لثه، زخم، سرماخوردگی، سرفه، آسم و ورم مفاصل استفاده می شود (مردان عاقل باید واقعاً از مفاصل ارباب کوچک مراقبت کرده باشند!). فرآورده های مر از اسانس یا استفاده از صمغ ماستیک حاوی ترپن ها و اسیدهای آلی با خواص ضد عفونی کننده، قابض و ضد درد هستند.

کندر و مر با هم ممکن است فواید سلامتی قوی تری را به دلیل تغییر ترکیبات شیمیایی آنها که اثرات هم افزایی نشان می دهد، به ارمغان بیاورند.

اگرچه تحقیقات پزشکی کنونی دلگرم کننده است، اما این علف های هرز این روزها هنوز غیرمعمول هستند، به ویژه در غرب، جایی که درختان فقط در زیستگاه بومی خود رشد می کنند. علاوه بر این، برداشت بیش از حد درختان Boswellia و Commiphora آنها را آسیب پذیر می کند.

خوشبختانه، سایر گیاهان تعطیلات به راحتی یافت می شوند و زیبایی، عطر، طعم و فواید دارویی متمایز خود را ارائه می دهند.

کاج

همانطور که پاییز به زمستان تبدیل می شود و درختان برگریز برگ های خود را می ریزند، گیاهان همیشه سبز وقت خود را برای درخشش دارند. درختان صنوبر و کاج هایی که درختان کریسمس و تاج گل ها چشمان ما را با زیبایی و بینی با عطرشان به وجد می آورند.

سوزن کاج همچنین یک مکمل عالی برای رژیم غذایی کلی است. آماده سازی های رایج برای سوزن کاج شامل تزریق سوزنی، تنتورهای ساخته شده از پوست یا سوزن ها و روغن های ضروری است.

این آماده سازی باعث افزایش استخراج اجزای شیمیایی کاج از جمله:

  • بنینی (ترپن مسئول بوی مشخص درختان کاج)
  • آلفا ترپینئول
  • لینالول
  • لیمونن
  • کاریوفیلین
  • اوژنول

به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی این مواد شیمیایی گیاهی، کاج موضوع تحقیقات علمی است که فواید این گیاه را برای بیماری های کبد، التهاب، حافظه، اختلالات چربی و به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا بررسی می کند.

مه غبار

“اوه، این دارواش است، آویزان جایی که می توانی ببینی…”

اگر بقیه اشعار آهنگ را بدانید، می دانید که دارواش نمادی از عاشقانه در این فصل تعطیلات است.

شهرت آن احتمالاً با یک کشیش سلتی آغاز شد که از شکوفایی دارواش در زمستان شگفت زده شد و بنابراین به نمادی از سرزندگی تبدیل شد. اغلب برای بهبود باروری در انسان و حیوانات استفاده می شد.

داستانی از اسطوره اسکاندیناوی، زمانی که الهه عشق، فریگ، الهه عشق، آن را به نشانه قدردانی از ناجی پسرش، آلدور، اعلام کرد و عهد کرد که هر کسی را که از زیر او رد شود، ببوسد، شیوه در آغوش گرفتن زیر شاخه ای از دارواش را پایه گذاری کرد.

دارواش سال‌ها به عنوان یک سنت کریسمس رایج بود، اگرچه از نظر تاریخی برای درمان سردرد، آرتریت، دردهای قاعدگی، صرع و ناباروری نیز استفاده می‌شده است.

به صورت انگل روی درختان معمولی مانند سیب، بلوط، کاج یا سنجد رشد می کند و با کمک پرندگانی که توت ها را می خورند از درختی به درخت دیگر پخش می شود. انواع توت ها و برگ ها برای انسان ها و حیوانات سمی هستند، بنابراین بهتر است از گیاهان زینتی با این گیاه عید استفاده کنید.

زنجبیل

یکی دیگر از گیاهان تعطیلات، زنجبیل، برای مصرف بی خطر است. این گیاه خوشمزه نقطه برجسته مردان و منازل شیرینی زنجبیلی است و فواید تغذیه ای نیز دارد.

این گیاه که در ابتدا در چین کشت می شد، به عنوان بخشی از تجارت ادویه به اروپا گسترش یافت. در قرن شانزدهم، زنجبیل یک ادویه محبوب بود که اغلب برای طعم دادن به شیرینی ها استفاده می شد. آنها احتمالاً به دلیل طبیعت گرمشان در زمستان های سرد به عنوان دسرهای تعطیلات محبوب شدند.

ملکه الیزابت اول را اختراع مرد شیرینی زنجفیلی می دانند. ظاهراً او مردانی از شیرینی زنجفیلی را برای نمایندگی اعضای دادگاه خود طراحی کرده بود. در قرن نوزدهم، پس از انتشار داستان معروف برادران گریم، هانسل و گرتل، خانه‌های شیرینی زنجبیلی در آلمان نیز مد شدند. روندی که تا امروز ادامه دارد.

شیرینی زنجبیلی با مایه سفید و صورتی به شکل افراد داخل تابه

علاوه بر شیرینی، زنجبیل را می توان به صورت تازه، خشک، ترشی یا کریستالی نیز مصرف کرد. هزاران سال است که از آن برای درمان سرماخوردگی، حالت تهوع، آرتریت، میگرن، فشار خون بالا، بیماری های گوارشی و سرطان استفاده می شود.

اجزای شیمیایی و متابولیت‌های آن از جمله جینجرول‌ها، شوگاول‌ها، زینجی‌برن و زینجرون متعدد هستند. این مواد دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد استفراغ و ضد میکروبی هستند.

زنجبیل یک ادویه تند است که برای بسیاری از انواع آشپزی مناسب است، اما از آنجایی که فصل تعطیلات است، بگذارید روی کلوچه ها تمرکز کنیم! در اینجا دستور العملی برای شیرینی ملاس زنجبیل از موسسه آرشیو تغذیه درمانی ارائه شده است تا شما را در روحیه تعطیلات قرار دهد. اگر دوست دارید حتی می توانید آن را طوری قالب بزنید که شبیه اعضای خانواده و دوستانتان باشد 🙂

باشد که جشن های تعطیلات شما گرم، سرگرم کننده، روشن و پر از گیاهان تعطیلات باشد!

_________________________________________________________________________________________________________________

درباره نویسنده

کارن لین تلاش برای دریافت گواهینامه تغذیه جامع در NTI ها برنامه کارشناسی ارشد در درمانگر تغذیه. او مدرک شیمی خود را ابزار مفیدی در مطالعاتش یافت جمع او یک متخصص تغذیه است و دوست دارد با خود به عنوان آزمایش کننده دستور العمل ها و تکنیک های آشپزی جدید رفتار کند. می توانید او را در اینستاگرام [email protected] دنبال کنید.

درباره گواهینامه جامع تغذیه از موسسه تغذیه درمانی

موسسه تغذیه درمانی (NTI) پیشرو در آموزش جامع تغذیه است. از سال 1999، NTI با ارائه دوره‌های جامع تغذیه آنلاین و حضوری، با ارائه دوره‌های جامع تغذیه آنلاین و حضوری، به دانشجویان کمک می‌کند تا به‌عنوان درمانگران تغذیه جامع در زمینه مشاوره تغذیه و سلامتی جامع نگر به مشاغل پر رونق دست یابند. آیا علاقه مند به شروع دوره های تغذیه جامع و اخذ گواهینامه تغذیه جامع هستید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با عضویت در یک وبینار آموزنده شرکت کنید اینجا.

تصاویر:

عکس از عکاسی آنی اسپرات استخدام پاشیدن

تصویر توسط xbqs42 از جانب پیکسابای

تصویر توسط جیل ولینگتون از جانب پیکسابای

رژیم لاغری سریع