قوانین عملکرد ، اما درک همه چیز است: چگونه بفهمیم سرمایه گذاران واقعاً در مورد شرکت شما چگونه فکر می کنند


اگر با سریال های علمی تخیلی بریتانیایی آشنا هستید ، دکتر هو، شما می دانید که یک طرح رایج ، استفاده از “فیلترهای ادراک” است ، که در آن بیگانگان سعی می کنند واقعیت را تغییر دهند تا آنچه را که می خواهید مشاهده کنید منعکس کند. قسمت مورد علاقه بازیگر / کمدین جیمز کوردن است که در طبقه اول ساختمان معمولی دو طبقه زندگی می کند. فقط ساختمان طبقه دوم ندارد ، فقط یک ماشین ترسناک در بالای یک فیلتر ادراک پارک شده است که برای پنهان کردن وجود آن طراحی شده است.

آیا خوب نیست اگر بتوانیم از فیلترهای ادراک برای تأثیرگذاری بر نحوه تفکر سرمایه گذاران و تحلیلگران مالی در مورد شرکت های دولتی استفاده کنیم؟ من مطمئن هستم که بسیاری از تیم های مدیریتی دوست دارند از چیزی مانند فیلتر درک استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که فقط چیزهای مثبت در مورد شرکت های آنها گفته می شود.

متأسفانه ، همه ما می دانیم که این امکان پذیر نیست. با این حال ، یکی از جالب ترین مواردی که در طول این سالها به آن توجه کرده ام این است که بسیاری از تیم های مدیریتی معتقدند که از قبل می دانند سرمایه گذاری شرکت هایشان چگونه است ، گویی فیلتر ادراک محکمی در کار است.

اگرچه بسیاری از مدیران C-suite و متخصصان IR شرکت ها اغلب با جامعه سرمایه گذاری گفتگو می کنند و اطلاعات ارزشمندی را از مکالمات خود جمع آوری می کنند ، این اشتباه است که فرض کنیم سرمایه گذاران هر آنچه را که در نظر دارند به اشتراک می گذارند. همانطور که پیتر دراکر ، نویسنده ، مربی و مشاور مدیریت معروف ، یکبار اشاره کرد: “مهمترین چیز در ارتباط ، گوش دادن به آنچه گفته نمی شود است.”

پس چگونه مدیریت می تواند واقعاً از آنچه سرمایه گذاران فکر می کنند آگاهی یابد؟ وارد مطالعه ادراک شوید ، ابزاری که برای جمع آوری بازخوردهای بی نظیر و صادقانه طراحی شده است. تنها از طریق استفاده از شخص ثالث مستقل ، شرکت ها می توانند به قلب نظر سرمایه گذاران برسند. اشخاص ثالث قادر به ایجاد محیطی هستند که از ناشناس ماندن محافظت می کند و موقعیت بهتری برای به اشتراک گذاشتن نظرات خشن با مدیریت دارند.

طراحی یک مطالعه ادراکی

روش های زیادی برای طراحی یک مطالعه ادراکی وجود دارد که در اصل آن به دنبال تعیین دیدگاه سرمایه گذاران به شرکت ، استراتژی آن ، تیم مدیریت و برنامه IR است. مطالعات ادراک اغلب قبل و بعد از رویدادهای مهم مانند روز سرمایه گذاران یا زمانی که شرکتی در حال گذار کامل است بسیار مفید است.

در بیشتر موارد ، بسیاری از پاسخ های سرمایه گذاران شگفت انگیز است. همچنین در بیشتر موارد ، یک مطالعه ادراک خوب ارزش نشان دادن عناصر ملموس و قابل اجرا را دارد ، البته در کنار تفاوت های ظریف ، که ارتباط را تسهیل می کند و به طور بالقوه ارزش گذاری را بهبود می بخشد.

مطالعات ادراک فرصت هایی را برای موارد زیر ایجاد می کند:

  • این مدل های تجاری که بیش از حد پیچیده می شوند را ساده می کند.
  • پیام ها را ساده تر کنید تا با جامعه سرمایه گذاری بیشتر ارتباط برقرار کنید.
  • برنامه IR را طوری بهبود دهید که شرکتی آن را ندیده باشد.
  • معیارهایی برای مقایسه های آینده ارائه می دهد.
  • به جامعه سرمایه گذاری اطلاع دهید که ناشر به آن اهمیت می دهد.

دوگانگی نظر

در مطالعه ادراکی اخیر که برای یکی از مشتریان خود انجام دادیم ، اختلاف نظرهای شگفت انگیزی در مورد شرکت پیدا کردیم ، با دیدگاه هایی که حول موضوعات مشترک همگرا بودند ، اما تقریباً مخالف قطبی بودند. جالب اینجاست که این دوگانگی نظر اغلب توسط همان شرکت کننده در مطالعه بیان می شد.

به عنوان مثال ، سرمایه گذاران از توانایی تیم مدیریت در بیان ویژگی های سرمایه گذاری شرکت قدردانی می کنند ، اما گاهی اوقات احساس می کنند که در انجام این کار می توانند بیش از حد “تبلیغاتی” باشند. سرمایه گذاران همچنین دوست داشتند که چگونه شرکت خود را در جهت بررسی روندهای نوظهور در صنعت خود قرار دهد. در عین حال ، آنها معتقد بودند که اقدامات انجام شده از سوی مدیریت برای استفاده از این روندها ، کسب و کار را برای درک آن بسیار پیچیده کرده است.

شاید مهمتر از همه ، سرمایه گذاران احساس کردند که شرکت استراتژی خود را اغلب تغییر داده است. در حالی که بسیاری از آنها توانایی مدیریت را برای محوری در زمان تغییر واقعیات تحسین می کردند ، نرخ تحول سرمایه گذاران و تحلیلگران را در این فکر می اندازد که آیا مدیریت نقشه راه روشنی برای آینده دارد ، که این امر به نوبه خود برای بسیاری از سرمایه گذاران اگر نه نگران کننده است.

مطالعه ادراک فرصتی را برای مشتری ایجاد کرده است که:

  • استراتژی تجاری خود را به وضوح بیان کنید و چشم انداز خود را برای آینده برجسته کنید.
  • به سرمایه گذاران کمک کنید تا بفهمند مدیریت چگونه مسیر خلق ارزش را درک می کند.
  • داستان خود را ساده کرده و ثبات را در معیارهای ارائه شده بهبود دهید.
  • یک بحث صادقانه در مورد عملکرد کسب و کار ، چه مثبت و چه منفی ارائه دهید.

سرمایه گذاران و تحلیلگران را درک کنید واقعا تفکر یک مسئولیت اساسی تیم مدیریت و هیئت مدیره هر شرکت دولتی است. این دانش نتایج ملموسی را ارائه می دهد و می تواند به عنوان کاتالیزور تغییرات مثبت عمل کند.


لوگوی Pondel Wilkinson

جف میساکیان معاون ارشد در Pondel Wilkinson است.


در وبلاگ Business Wire از آخرین روابط عمومی ، IR ، بازاریابی و مشاوره رسانه ای مطلع شوید. امروز مشترک شوید!دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *