قوچان نژاد: تیم ملی مثل یک گیاه است/ نتایج پوست گیری و باید روی آن بایستید


جبار قوچان نژاد در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره عملکرد تیم ملی والیبال کشورمان در هفته اول لیگ ملت های 2022 اظهار داشت: تیم ملی در هفته اول موفق به کسب دو برد و دو شکست شد و مجبور به تقابل شد. آی تی. به مخالفانش. عملکرد ملی پوشان از نظر نتیجه بد نبود اما برای اینکه تصویر دقیقی از عملکرد ملی پوشان به دست آوریم لازم است چند نکته را از نزدیک بررسی کنیم.

وی ادامه داد: در اولین بازی آخر هفته مقابل ژاپن، تیم ملی شور و شوق چندانی نداشت و بسیار سرد و بی روح بازی کرد و دلیل آن را نمی دانم، البته برنامه ریزی مسابقات چندان خوب نبود و سایر تیم ها داشتند. برای رویارویی با این وضعیت بد من خیلی موفق به نظر نمی رسیدم.

پیشکسوت والیبال کشورمان با بیان اینکه تیم ملی در هفته اول با فراز و نشیب های زیادی مواجه شد، تصریح کرد: حضور پرفراز و نشیب ها در تیمی که تغییر زیادی کرده است عجیب و غریب است اتفاق قابل انتظاری نیست. به هر حال تیم ملی جوان است و این جوان می تواند از یک طرف روحیه تیم را بالا ببرد و از طرف دیگر نتیجه را بگیرد. معتقدم باید در این تیم بمانیم و به آن زمان بدهیم.

قوچان نژاد خاطرنشان کرد: کادر فنی اگر صلاح بداند می تواند از حضور چند بازیکن باتجربه ای که در گذشته در تیم ملی حضور داشتند استفاده کند اما بستگی به تدبیر آنها دارد. معتقدم باید در کنار تیممان بمانیم و فشار مضاعفی به آن وارد نکنیم. اهالی و خانواده والیبال باید صبورانه تلاش کنند و به جوانان توانمند ایران وقت بدهند.

وی گفت: شاید تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که جای یک سرپرست و یک مدیر در تیم ملی خالی بود، فرصتی نبود که تجربیاتش را در اختیار تیم بگذارد و در اختیار دیگران بگذارد. از طرفی جایگاهی که سعید داشت هم متفاوت بود اصلا نمی خواهم توانایی بازیکنان فعلی تیم ملی را زیر سوال ببرم چون مطمئنم زمان خیلی به این نسل کمک می کند.

کارشناس والیبال کشورمان گفت: شک ندارم دو سال دیگر همین تیم کاری انجام می دهد که همه انگشتان دستشان می آید. البته شرط این است که مردم صبور باشند و از تیم ملی والیبال خانواده و کادرفنی حمایت کامل کنند. من نمی گویم هیچکس حق انتقاد ندارد، بلکه می گویم انتقاد باید منطقی، احساسی و غیر همدلانه باشد. باید در کنار این تیم بایستی تا دوباره والیبال خوب را تجربه کنی.

قوچان نژاد افزود: در شرایط فعلی باید خودمان را با وضعیت حریفان مقایسه کنیم، البته برای سایر تیم ها محدودیت زیادی برای برگزاری بازی های دوستانه وجود ندارد و در عین حال از نظر امکانات بهتر از ما هستند. بار دیگر تاکید می کنم زمان به تیم ملی ایران کمک می کند تا این بازیکنان را با تجربه کند. من شک ندارم این نسل می تواند کارهای خوبی انجام دهد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.