لغو هزینه دیرکرد کتابخانه های عمومی شهر نیویورک

لغو هزینه دیرکرد کتابخانه های عمومی شهر نیویورک


کتابخانه عمومی بروکلین ، کتابخانه عمومی نیویورک (در خدمت برانکس ، منهتن و استاتن آیلند) و کتابخانه عمومی کوئینز اعلام کردند که هزینه های دیرکرد را ، مانند سایر شهرها مانند سان فرانسیسکو و شیکاگو ، حذف کرده و کتابخانه شهر نیویورک را ایجاد کرده اند. سیستم “بزرگترین در کشور برای حذف جریمه”. این تغییر سیاست نه تنها شامل کتابها ، بلکه سایر مطالب نیز خواهد شد. علاوه بر این ، هر گونه جریمه دیرهنگام موجود در حال حاضر برداشته شده است و به همه دارندگان کارت کتابخانه نیویورک اجازه می دهد تا تمیز شوند.

حتی اگر دیگر هزینه ای برای بازگرداندن دیرکرد خود ندارید ، باز هم تشویق می شوید که هرگونه اقلام دیررس فعلی را که در اختیار دارید به شعبه محلی خود بازگردانید. و شما می خواهید این کار را انجام دهید ، زیرا در حالی که از پرداخت دیرکرد صرف نظر می شود ، هزینه تعویض کتاب های از دست رفته حذف نمی شود.


در اینجا آنچه باید با توجه به کتابخانه ها بدانید ، آمده است:

● نیویورکی ها در هر سنی دیگر نیازی به پرداخت جریمه دیرکرد برای اقلام معوق ندارند

● در گذشته ، کارت های کتابخانه در صورت جریمه 15 دلار یا بیشتر مسدود می شدند. این دیگر موردی نخواهد بود

● نیویورکی ها در صورت از دست دادن اقلام هنوز باید هزینه جایگزینی بپردازند. اقلام بعد از حدود یک ماه تاخیر مفقود شده تلقی می شوند. با این حال ، در صورت بازگشت مواد ، هیچ هزینه ای اعمال نمی شود

اگر دریافت کنندگان هزینه جایگزینی دریافت کنند (آستانه ها بر اساس سیستم متفاوت است) ، کارت ها از وام گرفتن اقلام فیزیکی اضافی منع می شوند. توجه داشته باشید که حتی با ممنوعیت کارت های خود ، گیرندگان همچنان می توانند به رایانه ها ، کتاب های الکترونیکی و سایر خدمات دیجیتالی دسترسی داشته باشند.


جریمه ها از ابتدای قرن بیستم بخشی از سیستم کتابخانه بوده اند و طبق بیانیه مطبوعاتی ، “حذف این مانع قدیمی برای دسترسی به کتابخانه ها این امکان را می دهد تا مأموریت خود را بهتر انجام دهند: دانش و فرصت را در اختیار همه قرار دهند.”

ما در سال 2019 گزارش دادیم که حدود 50،000 مشتری کتابخانه شهر نیویورک به صورت معوق به خدمات منحصر به فرد مدیریت گزارش شده اند ، “یک آژانس جمع آوری بدهی که با سه سیستم کتابخانه عمومی شهر کار می کند … افرادی که به Unique تحویل داده می شوند معمولاً پس از 25 یا 50 دلار جریمه انباشته دارند.”

حتی کسانی که به گزارش آژانس وصول بدهی عمل نمی کنند ، در صورت جمع آوری جریمه بیش از 15 دلار ، کارت های کتابخانه آنها مسدود می شود. طبق اعلامیه مطبوعاتی ، “زمان [this] در این اطلاعیه ، حدود 400000 نیویورکی به این گروه ملحق می شوند که بیش از نیمی از آنها در جوامع نیازمند هستند. “

هر سیستم کتابخانه ای می گوید بالاترین درصد کارت های ممنوعه مربوط به جوامع با نیازهای بیشتر است و کتابخانه عمومی بروکلین خاطرنشان می کند که شعب آن با بیشترین کارت های ممنوعه “در محله هایی است که بیش از 20 درصد خانواده ها زیر فقر زندگی می کنند و بیشتر آنها متوسط ​​درآمد خانوارها. “کمتر از 50 هزار دلار.

NYPL این فهرست شعب را در سطح شهر به اشتراک گذاشت و بیشترین درصد کارتهای مسدود شده را نشان داد:

  • خیابان استون (نیویورک شرقی) ، بروکلین – 24
  • موریسانیا ، برونکس – 22.5
  • پیسلی پارک ، کوئینز – 20.2
  • آرورن ، کوئینز – 19.98
  • سدویک ، برانکس – 19.9
  • ترمونت ، برانکس – 19.8
  • Far Rockaway ، Queens – 19.39
  • خیابان 125 ، منهتن – 19.1
  • جامائیکای جنوبی ، کوئینز – 18.96
  • نیو لاتز ، بروکلین – 18.8

آنتونی دبلیو مارکس ، رئیس NYPL سالهاست که از سیستم کتابخانه رایگان حمایت می کند و در سال 2017 ، هنگامی که او در مورد آن مقاله ای نوشت ، این سه سیستم تقریباً 2.25 میلیون دلار از بدهی کتابخانه را با کمک بلاعوض از بنیاد JPB پاک کردند. به این ترتیب 161000 کودک تمیز هستند.

مارکس در مورد لغو جریمه ها گفت: “در طول همه گیری ، واضح تر از همیشه بوده است که ما در داستان دو شهر زندگی می کنیم ، جایی که آسیب پذیرترین شهروندان ما اغلب عقب مانده اند.” “برای کسانی که نمی توانند جریمه بپردازند-نیویورکی های کم درآمد-به یک مانع واقعی برای دسترسی تبدیل می شوند که دیگر نمی توانیم آنها را بپذیریم. این گامی به سوی یک جامعه عادلانه تر است ، زیرا بیشتر نیویورکی ها کتابخانه ها را می خوانند و استفاده می کنند ، و ما افتخار می کنند که این اتفاق رخ داده است. “

در حالی که جریمه ها در طول همه گیری همه گیر متوقف شده است ، در سال مالی 2019 ، این سه کتابخانه حدود 3.2 میلیون دلار جریمه دیرهنگام جمع آوری کردند.

در مورد خط مشی جدید کتابخانه خاص خود بیشتر بدانید: bklynlibrary.orgو nypl.org، و queenslibrary.orgبه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *