لیگ ملت های والیبال ایران – لهستان; مثل همیشه؟ / یافتن بهشت ​​در جهنم بولونیا


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مرحله نهایی لیگ ملت های 2022 در گروه مردان از امروز چهارشنبه 8 تیرماه در شهر بولونیا ایتالیا آغاز می شود و در این مرحله 8 تیم رقابت کننده به مصاف هر کدام می روند. دیگر. مسابقات، و تیمی که سه پیاپی پیروز شود، عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

در گروه مردان مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال یکشنبه 28 تیرماه به پایان رسید و 8 تیم از ایتالیا، لهستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، برزیل، ایران و هلند با برتری اول تا هشتم به پایان رسید. مرحله نهایی. مرحله نهایی این رقابت ها از روز چهارشنبه 29 جولای در بولونیای ایتالیا آغاز می شود و پس از برگزاری هشت مسابقه در چهار روز رقابت، یکشنبه 2 آگوست با معرفی تیم های برتر به پایان می رسد.

آغاز جنگ بزرگان به میزبانی ایتالیا

در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت ها امروز دو دیدار برگزار می شود که در اولین دیدار این مرحله تیم های آمریکا و برزیل از ساعت 20:30 به مصاف یکدیگر خواهند رفت. آمریکایی ها در مرحله مقدماتی با 10 برد و دو باخت سوم شدند و برزیل با 8 برد و 4 باخت ششم شد تا در مرحله یک چهارم نهایی دیدار کنند.

ایتالیا میزبان فینال لیگ ملت ها با 10 برد و دو باخت از ساعت 23:30 به مصاف تیم ملی هلند می رود. هلندی ها با 6 برد و 6 باخت در رده هشتم جدول مرحله مقدماتی قرار دارند و فردا دیدار سختی را مقابل میزبان خواهند داشت.

دو دیدار باقی مانده از مرحله یک چهارم نهایی فردا پنجشنبه 9 تیرماه برگزار می شود که در اولین بازی تیم های فرانسه (چهارمین دوره مقدماتی) و ژاپن (پنجم مقدماتی) از ساعت 20:30 به مصاف هم می روند. تیم ملی والیبال ایران (رده‌بندی هفتم) نیز از ساعت 23:30 در آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی به مصاف لهستان (گام دوم) می‌رود.

ایران – لهستان; مثل همیشه؟

پیش از این در هفته سوم مرحله مقدماتی لیگ ملت ها، تیم های ایران و لهستان در حضور 15 هزار تماشاگر در شهر گدانسک لهستان به مصاف هم رفتند که بازی خانگی لهستان مقابل ایران در تاریخ والیبال ثبت خواهد شد. حال باید منتظر ماند و دید این دیدار حساس چگونه به پایان می رسد.

تیم ملی والیبال لهستان در روزهای گذشته 14 بازیکن خود را برای حضور در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها معرفی کرد که پاول زیتورسکی، لوکاس کیسمارک، بارتوش کوریچ، مارسین یانوس، گرگور لوماچ، کارول کلوس و بارتوش بدنوی در ترکیب این تیم حضور دارند. 14 بازیکن ایگلز در این مرحله از مسابقات. لوماچ، پیشکسوت 34 ساله تیم ملی لهستان، همبازی میلاد عبادی پور در تیم اسکرا بلچاتوف در لیگ پاسور پلاس بود و شناخت خوبی از کاپیتان تیم ملی والیبال ایران دارد.

در ایران کاپیتان میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، احسان دانش دوست به عنوان دریافت کننده، محمد طاهر وادی و فضل پژمان به عنوان پاس، امیرحسین توخته، مهدی جلوا، امیررضا سرلیک و مهراب مالک سرخی به عنوان مدافعان میانی، سعدالدین ایسماعیل به عنوان مدافعان وسط حضور دارند. -قاچاقچی مرزی دوامی و عصمت زاده. پاسور، محمدرضا حضرت پور و ابوالفضل قالی پور به مرحله نهایی لیگ ملت ها راه یافتند.

یافتن بهشت ​​در جهنم بولونیا

ایتالیایی ها میزبان شایسته ای از تیم های حاضر در مراحل پایانی این رقابت ها را ندارند. تیم هایی که با تمام ستاره های خود به این مکان آمده اند تا شاهد نبردی فشرده برای معرفی تیم های برتر لیگ ملت های والیبال 2022 به دنیای والیبال باشند. با توجه به گرمای هوا در بولونیا، سالن های تمرینی مناسبی برای تیم ها آماده نشده و تیم ها در سالن های بدون خنک کننده تمرین می کنند.

همچنین سالن اختصاص یافته به تیم های بدنسازی در کنار زمین است که وضعیت خوبی ندارد و رختکن سالن تمرین هم از نظر ظاهری و هم از نظر سخت افزاری در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد. کمبود تجهیزات سرمایشی و یخ‌سازی و فاصله نیم ساعته هتل تا سالن تمرین در هوای گرم بولونیا که اتوبوس‌های تیمی قدرت خنک‌کردن هوای داخل اتوبوس را ندارند، بر این موضوع می‌افزاید. هدف تیم ها

دانشجویان بهروز عطایی در جهنم بولونیا به فکر رسیدن به بهشت ​​هستند. به گفته علیرضا طلوکیان سرمربی تیم ملی همه سختی ها را تحمل خواهند کرد تا بالاخره پرچم رنگارنگ کشورمان را به اهتزاز درآورند. در شرایطی که صدای فیلیپ بلن سرمربی ژاپن و انگاپت ستاره تیم ملی فرانسه نیز به گوش می رسد، ملی پوشان کشورمان تلاش می کنند تمرکز خود را روی تمرینات و مسابقات بگذارند.

شعارهای لهستانی و سکوت معنادار ایرانیان.

یاکوب کوچانوفسکی دونده دوومیدانی تیم ملی بانوان لهستان درباره دیدار مقابل ایران گفت: ما در مسیر مشخصی قرار داریم که امیدوارم در آن بمانیم. ما با ایران روبرو خواهیم شد و حالا باید با آنها حساب باز کنیم. مرحله یک چهارم نهایی بهترین فرصت برای او است و شرایط بهتری وجود ندارد.

همچنین بارتوس کوریچ در اظهارنظری درباره بازی با ایران صحبت کرد. با این حال اکثر بازیکنان ایران در این مورد سکوت کردند اما میلاد آبادی پور کاپیتان تیم ملی والیبال ایران درباره اظهارات برخی از بازیکنان تیم لهستان گفت از آنجایی که ایران آنها را برای بازی فینال انتخاب کرده است. محکوم است واقعاً مایه شرمساری است که لهستان انتخاب تیم خود را با تیم ایران مقایسه می کند. اکثر بازیکنان ایران تغییر کردند و با تیمی وارد مسابقات شدیم که بسیاری از بازیکنان ما اولین حضور خود در لیگ ملت ها را تجربه می کنند.

وی افزود: لهستان بهترین تیم جهان و قهرمان دو دوره جام جهانی است. این تیم بازیکنانی مانند کورک دارد که با ارزش ترین بازیکن جام جهانی شد و یانوس که با ارزش ترین بازیکن جام جهانی شد. جدای از این بازیکنان سرعتی و مستقل این تیم بهترین بازیکنان جام جهانی شدند. بنابراین خنده دار است که لهستان خود را با تیم ایران مقایسه می کند.

نبردی سخت برای صعود به نیمه نهایی

در حال حاضر تمامی تیم ها با حداکثر توان و نفرات خود به بولونیا آمده اند تا با یکدیگر مبارزه کنند تا شاهد نبرد شدید بین قدرت های والیبال جهان باشیم. حتی والیبالیست های کم تجربه اما پرانگیزه کشورمان هم دوران آماده سازی خوبی را پشت سر گذاشتند و هفته به هفته پیشرفت کردند و حالا در اوج انتظار هستند. حالا شاگردان عطایی از تیمی که هیچکس انتظار موفقیتش را نداشت به تیمی تبدیل شده اند که خیلی ها توقع کسب مدال را دارند. اگرچه باید پذیرفت که تیم ملی ایران تاکنون در این رقابت ها درخشیده است و هر نتیجه ای در آینده کسب کند، موفقیت های گذشته آنها زیر سوال نخواهد رفت.

جمعه 31 ژوئیه روز استراحت تیم ها است و چهار برنده مرحله یک چهارم نهایی در دو دیدار در روز شنبه 1 آگوست برای معرفی فینالیست ها به مصاف هم می روند و بازنده ها نیز در رده بندی ظاهر می شوند. مسابقات دو بازی آخر لیگ ملت های 2022 نیز یکشنبه دوم تیرماه برگزار می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.