مادر کریم نیکوئی ، یک دریایی افتاده ، ترامپ را به مراسم تشییع پسرش دعوت می کند


یکی از مادران ستاره طلایی کالیفرنیا که پسر دریایی اش در حمله تروریستی انتحاری داعش ماه گذشته در فرودگاه بین المللی کابل کشته شد ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق را به مراسم تشییع پسرش دعوت کرد و در فیس بوک نوشت: “[i]اگر او می توانست آنجا باشد افتخاری نخواهد بود.

کریم نیکوئی ، پسر شانا چاپل ، یکی از 13 تن از نیروهای آمریکایی – و 11 تفنگدار دریایی – بود که در انفجار بمب در درب ابی فرودگاه بین المللی حامد کرزی در 26 آگوست کشته شدند. او در 2 سپتامبر در صفحه فیس بوک خود خطاب به ترامپ نوشت و نوشت: “اگر برخی دوست داشته باشند ، دوست دارم [sic] رئیس جمهور من (شما آقای ترامپ) می تواند مانند من حضور داشته باشد [sic] دراز کشیدن نوزاد زیبا من Lance Cpl. کریم نیکویی استراحت کند.

وی ادامه داد: ملاقات با رئیس جمهور واقعی ایالات متحده آمریکا ، رئیس جمهور ترامپ مایه افتخار است. “من شما را دوست دارم و آمریکا شما را دوست دارد.”

ترامپ در بیانیه ای از طرف PAC Save America در روز کارگر در بیانیه ای پاسخ داد: “متشکرم شانا” ، “کشور ما شما را دوست دارد و به ویژه پسر زیبای شما کریم را دوست دارد.” وی نگفت که در مراسم تشییع جنازه نیکوئی که قرار است 18 سپتامبر برگزار شود ، شرکت خواهد کرد یا خیر.

دو والدین کریم نیکوئی رئیس جمهور بایدن را مسئول مرگ فرزندشان دانستند. روز بعد از حمله ، پدر کریم ، استیو نیکوئی ، به دیلی بیست گفت که فرمانده کل “پشت به او کرد”.

استیو نیکویی به این وب سایت گفت: “آنها پسرم را به عنوان یک دستگاه کاغذ شکن به آنجا فرستادند و سپس طالبان را برای تأمین امنیت بیرون فرستادند.”

مادر نیکوئی ، شانا چاپل ، گفت که او یکی خواهد شد "افتخار و احترام" برای دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا
مادر نیکوئی ، شانا چاپل ، گفت که ملاقات با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق “یک افتخار” است.
فیس بوک

در 30 آگوست ، چاپل بایدن را در یک پست طولانی در فیس بوک از بین برد و نوشت: “من می دانم که صورتم در مغز شما حک شده است. دیروز توانستم مستقیم به چشمان شما نگاه کنم و با شما کلمات داشته باشم.

“بعد از من [sic] بگذار پسرم استراحت کند ، مرا خواهی دید! به یاد داشته باش من [sic] من کسی هستم که 5 اینچ از صورت شما فاصله داشت و به شما اطلاع داد [sic] من هرگز پسرم را در آغوش نمی گرفتم ، صدای خنده او را می شنیدم و سپس شما سعی می کردید حرف مرا قطع کنید و داستان گریه خود را به من بدهید و من [sic] مجبور شدم به او بگویم “این مربوط به تو نیست ، پس این کار را در مورد خودت انجام نده !!!” سپس او گفت که فقط می خواهد من بدانم که چگونه می دانم [sic] احساس و من [sic] به من خبر بده که نمی دانی چگونه [sic] بنشینید و حق ندارید به من بگویید که چگونه می دانید [sic] حسش کن! ”

در همان پست ، چاپل بایدن را “یک انسان ضعیف و خیانتکار” نامید که “به پسر من ، همه قهرمانان ما پشت کرد!” … فرزندان من [sic] خون در دستان شماست !!! در 13 سالگی ، خون او در دستان شماست !!! “

ترامپ نیز به این پست پاسخ داد و روز بعد در بیانیه ای نوشت که چاپل “100 [percent] درست. اگر من رئیس جمهور بودم ، کریم ، پسر فوق العاده و زیبای شما اکنون در کنار شما بود ، و پسران و دختران دیگران ، از جمله همه کسانی که در حمله ظالمانه به فرودگاه کابل جان باختند.

ترامپ افزود: “غیرنظامیان باید به همراه تجهیزات 85 میلیارد دلاری بیرون بروند و ارتش پس از روشن شدن همه چیز بسیار امن بیرون آید.” “من تو را دوست دارم و کریم را دوست دارم.”

چاپل گفت که جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا به پسرش پشت کرده است و خون 13 سرباز کشته شده
چاپل گفت که جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا به پسرش پشت کرده است و در پست قبلی فیس بوک ، خون 13 سرباز کشته شده “در دستان شما” است.
گتی ایماژ

پس از اینکه چاپل پیامی مشابه در اینستاگرام منتشر کرد ، گفت که حساب او غیرفعال شده است. فیس بوک که مالک اینستاگرام است ، در بیانیه ای اعلام کرد که حساب آن “به اشتباه حذف شده است”. از آن زمان هر دو حساب فیس بوک و اینستاگرام چاپل فعال بوده اند.

بستگان نیکوئی تنها کسانی نیستند که بایدن را از زمان مرگ بستگانش مورد انتقاد قرار دادند. سایر اعضای خانواده گلد استار هفته گذشته رئیس جمهور را پس از چندین بار چک کردن ساعت در مراسم انتقال با ارزش در پایگاه هوایی دوور در دلاور ، مورد ضرب و شتم قرار دادند ، اقدامی که پدری آن را “بی احترام ترین چیزی که تا به حال دیده ام” نامید. به

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *