ماناب و بندر لینگ برای ارتباط خواهر و برادر با برخی از شهرهای جهان در اولویت هستند.


به گزارش خبرگزاری فارس، سعید شعبان رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس به مناسبت دیدار با ابوموسی با احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس گفتگو کرد. حاجی آباد و خمر در شورای اسلامی افزود: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه تاکنون با پیگیری های استاندار هرمزگان، وبینارها و جلسات خوبی با کشورهای هدف استان داشته است.

وی افزود: ما نه تنها باید به توانمندی های دروازه تجاری بندر شهید رجایی به ایران بسنده کنیم، بلکه باید به سایر نقاط مهم استان مانند اتاق بازرگانی، شهرداری و دانشگاه نیز نگاه بین المللی داشته باشیم. ، ورزش و غیره

به گفته سرپرست وزارت امور خارجه در بندرعباس، در سال های اخیر با همکاری وزارت امور خارجه، سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به این مهم توجه داشته و شهرداری بندرعباس نیز به این مهم توجه داشته است. موضوع مهم. اخیراً وارد عرصه بین‌المللی شده و با شهرداران متعدد شهرهای جهان همکاری کرده است تا زمینه‌های ارتباط و فسخ قرارداد خواهر و برادر را فراهم کند.

شعبان در حوزه دیپلماسی علمی نیز گفت: دانشگاه هرمزگان با تیم جدید و الهام بخش خود میزبان دو مسابقه بزرگ بین المللی خواهد بود که در آن دانشجویان کشورهای منطقه، مسابقات شطرنج و همچنین کشورهای عضو هندوستان از جمله همایش توانمندسازی بانوان را برگزار می کنند. اوشن نیز میزبان اتحادیه رام خواهد بود و در حوزه دیپلماسی ورزشی میزبان جام اکو در دو رشته ورزشی با حضور تیم هایی از کشورهای عضو اکو خواهیم بود.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس گفت: در خصوص موضوع خواهر و برادر در حال پیگیری است. هدف از تشکیل این هیئت برقراری روابط برادرانه با برخی شهرهای جهان است.

وی در پایان گفت: از ابتدای سال جاری وبینارهای مختلفی را برای توسعه روابط بین الملل در هرمزگان برگزار کرده ایم و این مجموعه تا پایان سال جاری برای تقویت بیشتر همکاری های دوجانبه ادامه خواهد داشت.

در ادامه احمد مرادی ضمن تشکر از زحمات آقای شعبان، نقش وزارت امور خارجه در استان را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: این سازمان تاکنون وبینارها و کنفرانس های خوبی برگزار کرده است که قابل تقدیر است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمر گفت: امیدواریم همکاری های بین المللی همچنان تقویت شود و در این راستا هیئت نمایندگان استان آمادگی هر نوع همکاری با این وزارتخانه را دارد. از امور خارجی

مرادی در پایان گفت: تلاش همه دستگاه‌های استان برای تقویت روابط بین‌الملل و ارتقای همکاری‌ها ضروری است و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام/ 3728
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.