ماکارونی الدنته چگونه می تواند به کاهش وزن شما کمک کند

بر خلاف آمریکایی ها ، که بسیاری از آنها با کنسرو اسپاگتی پرورش یافته اند ، ایتالیایی ها اصرار دارند که ماکارونی خود را به صورت دندانه یا “تا دندان” بپزند ، قوامی که در آن هنوز مقداری ماده حفظ می شود. می تواند کمی در مرکز سفت شود. پاستا از این طریق بیشتر جویدنی است (شاید کمی بیشتر از بیشتر آمریکایی ها.) اما این خوب است. این نه تنها به شما چیزی می دهد که دندان های خود را در آن فرو کنید ، بنابراین می توانید از لذت و احساس فوق العاده خوردن چیزی لذت ببرید. اما برای سلامتی و وزن شما نیز بهتر است.

ایتالیایی ها دوست دارند ماکارونی بخورند نه پابلوم!

آنها معتقدند خوردن خمیردندان برای دستگاه گوارش مفیدتر از قارچ آب پز و پخته است که روی شکم سنگین است و باعث کندی می شود. هنگامی که ماکارونی بیش از حد پخته می شود ، به این معنی است که حداکثر مقدار مایع خود را جذب کرده است. برعکس ، ماکارونی های پخته شده با دندان می توانند در طول فرآیند گوارش بیشتر جذب کنند و بنابراین راحت تر هضم می شوند.

ماکارونی آل دنده دارای شاخص گلیسمی پایین تری نسبت به ماکارونی های پخته است ، بنابراین تأثیر کمتری بر سطح قند خون دارد. ماکارونی با کیفیت بالا و تهیه شده از بلغور گندم دوروم (نوعی که ایتالیایی ها دوست دارند) و پاستای سبوس دار دارای قدرت هستند. شاخص گلیسمی پایین آن به این معنی است که سوخت را به طور آهسته و پیوسته برای شما فراهم می کند و سطح قند خون شما ثابت می ماند ، که به شما در برابر گرسنگی بین وعده های غذایی کمک می کند.

وقتی ماکارونی (با کمی روغن زیتون بکر) را جزء منظم رژیم غذایی خود قرار دادم ، میل به خوردن میان وعده بین وعده های غذایی را از دست دادم. لازم نبود. گرسنه نبودم! این یک سنگ بنای اساسی است که به من کمک می کند وزن خود را بدون تلاش زیاد حفظ کنم. اما ، چگونه می توانید به آن قوام جادویی موسوم به al dente دست پیدا کنید؟ به سادگی یک-دو-سه است.

ابتدا باید ماکارونی خود را در آب فراوان بپزید. اکثر آمریکایی ها به اندازه کافی از آن استفاده نمی کنند. حداقل یک چهارم آب برای هر چهارم پوند ماکارونی یا چهار گالن در هر پوند (وزن یک بسته معمولی اسپاگتی) را بسنجید. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که از یک قابلمه بزرگ با آب فراوان استفاده کنید. این مهم است زیرا می خواهید پس از افزودن پاستا ، آب در اسرع وقت به جوش بیاید ، در غیر این صورت تا ابد طول می کشد و زمان بندی آن می تواند مشکل ساز شود.

مقدار فراوان آب همچنین به پاستا فضای زیادی برای حرکت و پخت یکنواخت می دهد. آب فراوان همچنین از چسبیدن قطعات جداگانه به یکدیگر جلوگیری می کند. شما همچنین به مقدار زیادی آب نیاز دارید زیرا حجم ماکارونی با جذب آن هنگام پخت دو برابر می شود. حالا برای نمک. تا زمانی که آب شروع به جوشیدن نکرد ، آن را اضافه نکنید. آنها می گویند اگر قبل از آن آن را اضافه کنید ، می تواند تابه های شما را قبل از حل شدن کلاهبرداری کند. چقدر نمک باید استفاده کنید؟ من آنچه سوفیا لورن در یکی از کتابهای آشپزی خود می گوید را دوست دارم. از “خرج کردن بزرگ” استفاده کنید. ماکارونی کمی بی مزه است ، اما بیش از حد بر آن غلبه می کند.

معمولاً خودم را کمی در دست می اندازم و کمی خوب حمل می کنم. اگر درست نیست می توانید همیشه آن را تنظیم کنید. پس از مدتی ، شما فقط می دانید. شما مانند یک آشپز ایتالیایی خواهید بود که بر اساس غریزه عمل می کند. از کجا می دانید که ماکارونی درست می شود؟ می توانید دستورالعمل های بسته را دنبال کنید ، اما اینها فقط تقریبی هستند. واقعاً باید آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید. این خیلی بد به نظر نمی رسد

هر کاری می کنید ، قطعه ای را به دیوار نیندازید تا ببینید آیا می چسبد یا نه. این سوء استفاده از ماکارونی است! و به نظر می رسد خنده دار باشد ، این روش ایتالیایی نیست ، زیرا دقیق نیست. اگر خمیر شما به دیوار بچسبد ، مشکل دارید. مبالغه آمیز است. اینجا کاری است که من انجام می دهم. یک قابلمه بسیار بزرگ آب را بجوشانید. ماکارونی و کمی نمک به آن اضافه می کنم ، سپس آن را می چرخانم و زمان سنج را مطابق دستورالعمل روی بسته تنظیم می کنم. اما من همیشه قبل از خاموش شدن تایمر چک می کنم. ماکارونی باید کمی سخت تر از آنچه شما دوست دارید باشد ، زیرا با آبکش شدن در آبکش همچنان به پخت ادامه می دهد.

در مورد جیره ها ، به طور کلی ، به آنچه در توسکانی به من گفته شده فکر کنید: هیچ چیز بزرگتر از یک مشت نیست. معمولاً ایتالیایی ها دو ، شاید سه اونس پاستا را به عنوان بخشی از وعده غذایی که شامل سبزیجات و شاید مقدار کمی پروتئین بدون چربی می شود ، می خورند. و به یاد داشته باشید ، با سس ساکت شوید. به این فکر کنید که ماکارونی خود را به جای کت زمستانی سنگین ، با یک کت تابستانی سبک بپوشید. مقدار کمی سس خوب یا یک یا دو قاشق غذاخوری سس غلیظ تنها چیزی است که شما نیاز دارید. و حتی کمتر برای پستو.

یک دب آن را انجام می دهد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *