متا به ساختن نام و نشان متهم می شود!


به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، متا، مالک فیس بوک روز سه شنبه توسط شرکت متاکس در دادگاه فدرال منهتن به دلیل سرقت نام آن مورد شکایت قرار گرفت. Mattocks (که تجربیات واقعیت مجازی همهجانبه ای ایجاد می کند) به دادگاه گفت که فیس بوک پس از تغییر نام شکست خورد و پتانسیل خود را از دست داد.

این شرکت متاکس را به نقض علائم تجاری خود متهم کرد و از دادگاه خواست تا شرکت را از فروش کالا و خدمات با استفاده از نام و علامت تجاری متاکس و همچنین مبلغ نامشخصی از خسارت مالی منع کند.

در اکتبر 2021، فیس بوک متاورس را معرفی کرد و گفت که می خواهد روی مفهوم جدیدی از دنیای دیجیتال به نام متاورس کار کند، بنابراین نام و علامت تجاری خود را تغییر داد.

جاستین بولونینو، بنیانگذار Mattox می گوید: «متاکس نه تنها کسب و کار ما را به خطر انداخت، بلکه کل صنعت و حقوق مالکیت معنوی طراحان و افرادی که به ما کمک کردند را به خطر انداخت. متا هنوز در مورد این شکایت اظهار نظر نکرده است.

متوکس در شکایت خود گفت که در سال 2017 در مورد همکاری احتمالی با فیس بوک صحبت کرده است و یکی از مدیران فیس بوک یکی از تجربیات متوکس در آن سال را شگفت انگیز توصیف کرد.

متاکس گفت تمرکز جدید متا بر روی متاورس و فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی با کار این شرکت سازگار است. تغییر نام متا ما را از بازار خارج می کند و باعث می شود مردم به اشتباه تصور کنند این شرکت ها وابسته هستند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.