مثل روز اول عاشق بمانید!/ زبان عشق با هم در زندگی


گروه زندگی: شاید در زندگی با هم به این باور غلط پیوسته باشید که عشق یک روز شاد قبل از شروع زندگی مشترک است. دوران نامزدی و زمانی که تنها نگرانی شما با یکدیگر است، دوران عشق خوب است. به محض اینکه زندگی خود را زیر یک سقف شروع کردید و به مسئولیت ها و وظایف خود پیوستید، این زمان خوب به پایان رسید و باید به زندگی خود ادامه دهید!

احتمالاً حداقل یک بار، وقتی به همسرتان علاقه نشان دادید و عاشق او شدید، ممکن است از اطرافیانتان شنیده باشید که می گویند: “الان شروع زندگی شماست، دو یا سه سال، سال ها بعد، آن را از دست خواهید داد. تب عشق!”

اگر این گیاه مورد علاقه در زندگی عادی ریشه نکند و روزی به درخت شوق تبدیل شود، پس چه فایده ای دارد؟!

زندگی ساختمان ملات را دوست دارم!

دکتر سجاد کریمین مجید، روانشناس و مشاور خانواده در خصوص عشق در زندگی مشترک می گوید: «ساختن زندگی مانند ساختن ساختمان است، وقتی با فرد مناسبی ازدواج می کنیم، باید برای پایه گذاری هم تلاش کنیم. زندگی حالا اگر این انتخاب بر اساس عشق و علاقه باشد انگار زمینی را که میخواهیم در آن بسازیم انتخاب کرده ایم اما اگر به این انتخاب زمین و عشق راضی باشیم بنای زندگیمان نخواهد بود. ساخته شود برای ساختن زندگی باید ملات عشق را بین آجرهای زندگی بگذاریم تا آجرها محکم و مقاوم بمانند عشق در زندگی مانند آجرهای ساختمان است قدرت زندگی عشق از آن است

پنج زبان عشق!

عشق تنها چیزی نیست که در کتاب های شعر خوانده ایم و در فیلم ها دیده ایم. زبان خاص خود را دارد، اگر آن را خوب یاد بگیرید پایه های زندگی شما همیشه قوی خواهد بود. در واقع مهم ترین مسئله این است که چگونه عشق خود را ابراز کنیم و چه عواملی را به عنوان عشق در زندگی می شناسیم. افرادی که عشقشان تا سال اول زندگی ادامه دارد و همان نسخه را برای دیگران تجویز می کنند، کسانی هستند که زبان عشق را به خوبی یاد نگرفته اند یا اصلا آن را نمی دانند. دکتر سجاد کریمین مجید می گوید: 5 راه برای ابراز علاقه و عشق در زندگی زوجین وجود دارد که این 5 شکل است:

برای خدمت یا برای کسی کار می کند. مثلاً زن برای خوش خلقی و عشق به همسرش غذا درست می کند و مرد در کارهای خانه برای همسرش شرکت می کند. این خدمت نوعی عشق است.

وقت فراغت اینکه در زندگی برای همسرم وقت بگذارم. وقتی فهمیدم حالش خوب نیست. من برنامه های روزانه ام را لغو می کنم و این یک نوع عشق به همسرم است وقتی آزاد هستم.

برای هدیه دادن مهم نیست که این هدیه چیست و چقدر هزینه برای زوجین دارد، یک هدیه ساده می تواند نمادی از عشق باشد. مثلاً شاخه گل، روسری و … حتی زمانی که به خرید روزانه می روید، می توانید با خرید یک شکلات یا یک غذای خاص، عشق خود را به همسرتان ابراز کنید. با عنوان من این شکلات را خریدم چون شما آن را دوست داشتید !!!

در آغوش گرفتن عشق و محبت جسمی یکی از مهمترین عوامل در زندگی یک زوج است. آغوش گرفتن باید در طول روز باشد و فقط برای رابطه جنسی نباشد.

قدردانی و تایید از همسرتان به شکلی مثبت توصیف کنید. از زحمات و کارهای او قدردانی و قدردانی کنید.”

این عشق اشتباه است!

گاهی پیش می آید که شما همسرتان را دوست دارید و او تمام تلاشش را می کند تا عشقش را به شما ابراز کند اما در نهایت هیچ کدام از شما از زندگی راضی نیستید. خودت فکر می کنی که همسرت مثل قبل بهت علاقه نداره و عشقش وسط زندگی روزمره از بین رفته. اینجا جایی است که از قطار زندگی خود دور می شوید. عصبانی هستی کسل هستی فریاد می زنید اما مشکل زندگی شرک آمیز خود را حل نمی کنید.

سجاد کریمین مجید در این رابطه می گوید: «مسئله مهم این است که آیا این 5 مدل عشق در دنیای دو نفر برای یکدیگر قابل درک هستند؟ یا یکی از کسانی که این نگرش ها را می فهمد نگرش عاشقانه است و دیگری نه! اگر زبان عشق من خریدن کادو است و زبان عشق شریکم خدمت رسانی است و با گذراندن وقت تصویر عشق در ذهن همسرم نقش می بندد هر چند از جمله عاشقانه استفاده می کنم اما نیستم. پاسخ دادن به سوال من از این رو نیازهای همسر برای تحمیل زبان عشق و عامل عشقی که در دنیای همسرمان است بسیار مهم است!»

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.