مجمع اقتصادی سن پترزبورگ دروازه جدیدی به سوی توسعه قرقیزستان است.


به گزارش خبرنگار منطقه ای خبرگزاری فارس، «نورلان علی افاین اقتصاددان، برگزاری بیست و پنجمین مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ را در 15 تا 18 ژوئن فرصتی عالی برای یافتن شرکای جدید برای توسعه پروژه های داخلی در کشورهایی مانند قرقیزستان می داند.

این اقتصاددان خاطرنشان می کند که غرب روسیه را متقاعد کرده است که به دنبال شرکای جدید و قابل اعتمادتر باشد. این یک جنبه مثبت برای کشورهای منطقه مانند قرقیزستان است.

وی ادامه داد: اکنون کشورهای اتحادیه اروپا که درگیر تحریم‌های خود شده‌اند، ناگهان متوجه شده‌اند که بازار اصلی غلات، همانطور که فکر می‌کردند، نه در اوکراین، بلکه در روسیه متمرکز شده است.

علی اف افزود: برای توجیه خود روسیه را مقصر بحران غذایی می دانند و این تنها نشان دهنده سیاست دوراندیشانه اتحادیه اروپا و آمریکاست.

این اقتصاددان افزود که آکی بیک جبارو، نخست وزیر و نماینده قرقیزستان در این مجمع گفت که “این نشست بستری برای گفتگو در مورد اجرای پروژه های زیست محیطی و اقلیم، همکاری های صنعتی و تحول اقتصادی دیجیتال خواهد بود.” همه اینها نشان می دهد که مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ می تواند به عنوان کمکی جدی برای کشورهای ما در این شرایط سخت باشد و فرصت هایی را برای غلبه سریع بر مشکلات فعلی فراهم کند.

گفتنی است در این مجمع 4 روزه 13500 شرکت کننده از 141 کشور جهان و نمایندگان بیش از هزار سازمان رسانه ای از 46 کشور جهان حضور دارند.

این انجمن یکی از بزرگترین و مهم ترین برنامه های تجاری در جهان است. برای 25 سال، انجمن یک رهبر جهانی در بحث درباره مسائل کلیدی اقتصاد جهانی و به اشتراک گذاری بهترین شیوه ها و قابلیت های جهانی برای تضمین توسعه پایدار بوده است.

امسال، این مجمع به پلتفرمی تبدیل خواهد شد که بردارهای جدیدی از همکاری بین کشورها را توسعه خواهد داد، زیرا در شرایط فعلی، اکثر کشورهای جهان به دنبال نقاط تماس و روابط اقتصادی جدید با فدراسیون روسیه هستند.

انتهای پیام/ح
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.