محققان اثرات آنتی بیوتیک ها را بر میکروبیوم روده نشان دادند

محققان اثرات آنتی بیوتیک ها را بر میکروبیوم روده نشان دادند


آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که می توانند با عفونت مبارزه کنند و سالانه جان میلیون ها نفر را نجات دهند. با این حال ، استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها ممکن است باعث مقاومت عفونت های باکتریایی در برابر داروهای ضد باکتریایی شود و آنتی بیوتیک ها با آسیب رساندن به میکروب های مفید روده ، سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کنند. عوارض جانبی آنتی بیوتیک ها که سیستم دفاعی بدن را تضعیف می کند ممکن است شامل موارد زیر باشد: کلستریدیوم دیفیسیل عفونت ها یا ایجاد بیماری های آلرژیک ، متابولیک ، ایمنی یا التهابی.

دانشمندان گروه Typas در EMBL هایدلبرگ ، آزمایشگاه مایر در گروه تعالی “کنترل میکروب برای کنترل عفونت” در دانشگاه توبینگن ، و همکارانش به دنبال تعیین تاثیر آنتی بیوتیک ها بر میکروبیوم روده بودند.

یافته های آنها در مجله منتشر شد طبیعت معتدل در مقاله ای با عنوان “افشای آسیب جانبی آنتی بیوتیک ها به باکتری های روده”.

محققان می نویسند: “آنتی بیوتیک ها برای مبارزه با عوامل بیماری زا مورد استفاده قرار می گیرند ، اما باکتری های مشترک را نیز هدف قرار می دهند و ترکیب میکروبیوم روده را مختل کرده و باعث ایجاد دیس باکتریوز و بیماری می شوند.” با وجود این آسیب جانبی شناخته شده ، طیف فعالیت دسته های مختلف آنتی بیوتیک ها بر باکتری های روده ضعیف است. در اینجا ما 144 آنتی بیوتیک اضافی را از صفحه قبلی بیش از 1000 دارو در 38 گونه نماینده میکروبیوم روده انسان مشخص می کنیم. “

بسیاری از آنتی بیوتیک ها از رشد انواع مختلف باکتری های بیماری زا جلوگیری می کنند. این طیف وسیع از فعالیت ها در درمان عفونت ها مفید است ، اما خطر هدف قرار دادن میکروب ها در روده ما را نیز افزایش می دهد. ” یکی از نویسندگان اصلی مطالعه

“تا به امروز ، دانش ما در مورد اثرات آنتی بیوتیک های مختلف بر روی اعضای جوامع میکروبی روده ما ناقص بوده است. مطالعه ما شکاف های قابل توجهی را در درک ما از نوع آنتی بیوتیک ها بر انواع باکتری ها و توسط انواع باکتری ها پر می کند.” Nasos Tebas ، Ph.D. ، دانشمند ارشد و رهبر گروه در EMBL هایدلبرگ.

دانشمندان با تکیه بر مطالعه قبلی گروههای Typas ، Bork ، Patil و Zeller ، EMBL را تجزیه و تحلیل کردند که چگونه 144 آنتی بیوتیک بر رشد و بقای 27 گونه باکتریایی که معمولاً در روده ما زندگی می کنند ، تأثیر گذاشته است. محققان غلظت هایی را که یک آنتی بیوتیک خاص بر این سویه های باکتریایی تأثیر می گذارد ، برای بیش از 800 ترکیب سویه و آنتی بیوتیک تعیین کردند و مجموعه داده های موجود در طیف آنتی بیوتیکی در گونه های باکتری روده را تا 75 درصد افزایش دادند.

محققان ماکرولیدها و terocyclines را کشف کردند “… تقریباً همه سیمبیونت های آزمایش شده را مهار کرد ، اما بسیاری از گونه ها را نیز کشت. باکتری های کشته شده به راحتی در جوامع آزمایشگاهی از بین رفتند. فعالیت های کشتار مخصوص گونه ها تمایز دیرینه بین این دو گروه را به چالش می کشد. باکتری کش و آنتی بیوتیک. “باکتریوفاژها و توضیح احتمالی برای تأثیر قدرتمند ماکرولیدها بر میکروبیوم روده انسان و حیوان”.

Camille Guimans ، دکترا افزود: “ما انتظار نداشتیم که این اثر را با تتراسایکلین ها و ماکرولیدها مشاهده کنیم ، زیرا این دسته از آنتی بیوتیک ها فقط دارای اثرات باکتریواستاتیک هستند – به این معنی که آنها رشد باکتری ها را متوقف می کنند ، اما باکتری ها را نمی کشند.” ، یک دانشجوی فوق دکتری در گروه Typas. آزمایشات ما نشان می دهد که این فرض برای حدود نیمی از میکروبهای روده مورد مطالعه ما نادرست است. داکسی سایکلین ، اریترومایسین و آزیترومایسین ، سه آنتی بیوتیک متداول ، بسیاری از گونه های میکروبی موجود در روده را از بین بردند ، در حالی که دیگران فقط مانع از آنها شدند. “

برای کاهش آسیب جانبی تتراسایکلین ها و ماکرولیدها ، دانشمندان داروهایی را بررسی کرده اند که در برابر فعالیت آنتی بیوتیکی مقاومت می کنند باکتروئیدز گونه ها اما نه در برابر عوامل بیماری زای مرتبط. محققان چندین داروی غیر آنتی بیوتیکی را شناسایی کرده اند که می توانند به میکروبیوم روده و سایر گونه های مرتبط کمک کنند.

مایر توضیح داد: “رویکرد ترکیبی آنتی بیوتیکی و پیشگیرانه ما می تواند فرصت های جدیدی را برای کاهش عوارض جانبی مضر آنتی بیوتیک ها بر میکروبیوم های روده ایجاد کند.” “هیچ پادزهر واحدی نمی تواند از همه باکتری های روده ما محافظت کند – به خصوص که این میزان در افراد مختلف بسیار متفاوت است. اما این مفهوم راه را برای ایجاد استراتژی های جدید سفارشی برای سالم نگه داشتن میکروب های روده ما باز می کند.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *