محمدین: در کشتی پسرم استرس داشتم/ بعد از بازی یزدانی مردم احساساتی شدند


اصغری محمدیان گفت:بیا بریم وی در خصوص رقابت های کشتی آزاد با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: در مسابقات جهانی نروژ سال گذشته نماینده ای از مازندران در هشت وزن داشتیم و این بار هم همین کار را تکرار می کنیم. مسابقات جهانی صربستان. فکر می کنم انتخاب خوبی انجام شد و همه راضی بودند. در سالن و پس از آن نیز علاقه مندان به کشتی حضور داشتند. توضیح مسابقه خوبی دیدند.

رئیس هیات کشتی مازندران درباره حاشیه مسابقه انتخابی پس از جدال حسن یزدانی گفت: مردم قهرمانان خود را دوست دارند، احساساتی شدند و از سکوها پایین آمدند. مردم ما کشتی را دوست دارند، بنابراین نمی توانستند احساسات خود را کنترل کنند، البته کار خطرناکی بود، اما این یک آزمایش بود که پس از محافظت از قهرمانان، چنین اقداماتی را در نظر بگیریم تا شاهد چنین اتفاقاتی باشیم، ندهید. خدا را شکر می کنم که این حوادث منجر به مصدومیت می شود.دیدن این اتفاق نیفتاد

دارنده مدال نقره جهان و المپیک در پاسخ به این سوال که چرخه انتخابی را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: زمانی که خودم کشتی می گرفتم به این چرخه اعتقاد داشتم تا بتوان با انتخابی وارد رقابت شد. سازماندهی چرخه این امکان را به جوانان ما می دهد که با قهرمانان کشتی بگیرند و آزمایش کنند و همچنین الهام بخش باشند. شاید برخی مربیان اعتقادی به انتخاب نداشته باشند اما نظر من این است که همیشه باید یک چرخه وجود داشته باشد تا بازیکن بداند چقدر است.

در مورد دعوا لعاب و محمد حسین (پسرش) تصریح کرد: هر دو برای مازندران و فرزندان ما هستند، برای من فرقی نمی کند، اما آرزوی پدر برای همه است و من هم تحت فشار بودم، اما او در حمایت بود. چون خودم ظلم را دیدم سعی کردم عدالت را رعایت کنم.

محمدیان در پاسخ به این سوال که آیا پیروزی پسرش را پیش بینی کرده بود؟ لعاب داشت یا نداشت، یادآور شد: کشتی ورزشی است که هر لحظه نمی توان آن را پیش بینی کرد. یک قهرمان المپیک می تواند در عرض 10-20 ثانیه با یک فن 4 امتیاز از دست بدهد و جبران آن سخت است. هرکسی که طرحی ارائه کند می تواند دستان خود را بر روی تشک بالا گرفته ببیند.

قهرمان سابق کشتی آزاد کشورمان درباره اینکه چقدر امیدوار است پسرش در مسابقات جهانی مدال بگیرد، گفت: به نظرم بهتر است در مورد پسرم زیاد صحبت نکنم. امیدوارم همه کشتی گیران بهترین نتایج را بگیرند و ایران قهرمان جهان شود. دعا می کنم این اتفاق بیفتد و کشتی گیران کشورمان از مسابقات جهانی نروژ سربلندتر باشند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.