مخلوط های پیچیده و مقررات پیچیده

مخلوط های پیچیده و مقررات پیچیده


قانون غذا ، دارو و لوازم آرایشی فدرال ، لوازم آرایشی را به عنوان هر چیزی که مستقیماً بر بدن انسان به منظور پاکسازی ، زیبایی ، افزایش جذابیت یا تغییر ظاهر بدون تأثیر بر ساختار و عملکرد بدن اعمال می شود ، تعریف می کند. بر اساس این تعریف ، مخلوط های متنوع مانند دئودورانت مدرن و حنا ، عصاره گیاهی رنگی که در قدیم و امروزه برای رنگرزی مو استفاده می شد ، به عنوان لوازم آرایشی طبقه بندی می شوند. با این حال ، جالب است بدانید که طبق قانون غذا و داروی فدرال ، صابون از نظر قانونی به عنوان یک لوازم آرایشی در نظر گرفته نمی شود.

فروش لوازم آرایشی در بسیاری از کشورها توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تنظیم می شود ، اما الزامات قانونی توسط قانون بسته بندی و برچسب گذاری عادلانه تنظیم می شود. این قانون مستلزم این است که هر محصول آرایشی به ترتیب کاهش مقدار با لیست مواد تشکیل دهنده برچسب گذاری شود. به عنوان مثال ، بسیاری از محصولات پوستی بیش از هر ماده دیگری حاوی آب هستند ، بنابراین آب ابتدا مشخص می شود.

هر محصول آرایشی که برای درمان و پیشگیری از بیماری طراحی شده و یا بر ساختار یا عملکرد بدن انسان تأثیر می گذارد ، به عنوان دارو و لوازم آرایشی تنظیم می شود و باید الزامات برچسب گذاری هر دو را برآورده کند. برخی از نمونه های معروف این محصولات عبارتند از ؛ شامپو شوره ، خمیر دندان فلوراید و خوشبو کننده.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *