مدودف: روسیه دیگر با آمریکا رابطه ندارد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت ملی روسیه امروز (دوشنبه) روابط با آمریکا را برای مسکو «مضر» توصیف کرد.

مدودف در مصاحبه با ریانووستی گفت مسکو دیگر روابطی با ایالات متحده ندارد و نیازی به احیای آنها ندارد.

وی گفت: ما در حال حاضر کاری با آمریکا نداریم. روابط در صفر درجه سانتیگراد است. روابط نیازی به ترمیم ندارند. هنوز نیازی به مذاکره با آنها نیست. این برای روسیه مضر است».

به همین مناسبت رئیس جمهور سابق روسیه معتقد است که آمریکا باید واقعاً نیاز به گفت وگو در مورد سلاح های راهبردی را در نظر بگیرد و خواستار ادامه آن باشد.

ریانووستی به نقل از مدودف گفت: “او را تنها بگذارید.” [آمریکایی‌ها] ما را دنبال کنید یا بخیزید و بپرسید. [مذاکره] وقت آن است که او را رها کنید و ادامه دهید [از سمت روسیه] او از دیالوگ قدردانی می کند. در غیر این صورت آنها برای ما افراد بدی به نظر می رسند، اما ما با آنها موافقیم.

بر اساس این گزارش، وی گفت که اگر روسیه پیشنهاد ازسرگیری مذاکرات با آمریکا را بدهد، “فاجعه آمیز، خطرناک و نشانه ضعف” خواهد بود. او گفت: «آنها واقعاً به چنین گفت وگویی نیاز دارند و خودشان آن را مطالبه می کنند. .

معاون شورای امنیت ملی روسیه همچنین گفت که اکنون زمان بحث درباره «پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک» معروف به استارت-3 نیست.

ریانووستی به نقل از مدودف گفت: «این به تصمیم رئیس جمهور (ولادیمیر پوتین) بستگی دارد. برای من، به عنوان فردی که مستقیماً در Start-3 شرکت داشتم و آن را در سال 2010 امضا کردم، زمان مذاکرات جدید را بسیار نامناسب می دانم.

مدودف خاطرنشان کرد که در سال 2021، وضعیت مذاکرات بر سر یک توافق جدید متفاوت بود، اما اکنون همه چیز “مرده” است.

پیش از این، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفته بود که مذاکرات با ایالات متحده در مورد مسائل امنیتی و کنترل تسلیحات هسته ای ضروری است اما در حال حاضر نمی توان ادامه داد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.