مدیرکل حراست وزارت ورزش: رویدادهای کشتی ربطی به امنیت نداشت/فدراسیون باید پاسخگو باشد


مجید شهیدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره اتفاقاتی که به مناسبت رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی رخ داد، اظهار داشت: در تمام مسابقات مهم، افرادی که قهرمانان کشورشان را دوست دارند، برخوردهای غیرمعمولی اتخاذ می کنند، علاقه. در واقع این افراد سرمایه های معنوی هستند که باید از آنها محافظت کرد و مدیون ورزش هستند.

مدیرکل حراست وزارت ورزش افزود: در خصوص مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی که حرکت خوبی از سوی فدراسیون بود، ابتدا می گویم کلاس این مسابقات در سطح جهانی بود و این مسابقات با توجه به آنچه برگزار شد، معتقدم همه کشتی گیران استعداد و توانایی دارند، در مسابقات جهانی مدال گرفتند و می تواند درس عبرتی برای کشورهای دیگر باشد، اما از نظر تماشاگران و مشکلات پیش آمده علیرغم درخواست فدراسیون، با تأخیر ارسال شد، لذا به مراجع ذیربط ارسال شد.

وی افزود: 5 هزار تماشاگر برای تماشای این مسابقه در ورزشگاه حاضر شدند که بر این اساس بلیت 10 هزار تومان فروخته شد و همه تماشاگران از دروازه غربی مجموعه ورزشی آزادی وارد شده و با انضباط وارد پارکینگ و سالن شدند. .

شهیدی افزود: پس از برتری 10 بر صفر حسن یزدانی تماشاگران عزیز و پرشور مازندران که اکثراً نوجوانان مشتاق کشتی بودند به دلیل تداخل امنیتی از صندلی خود به پایین پریدند و وارد وسط سالن شدند و بیان کرد و حسن کشتی گیر یزدانی او را بر دوش گرفت و به اطراف برد. این حادثه برای مدت کوتاهی نظم را مختل کرد، اما تلفات جانی و خسارتی نداشت و با وجود اینکه نیروهای امنیتی بنا به درخواست فدراسیون از نیروی کمکی اندکی استفاده کردند، نظم زیست محیطی به سرعت برقرار شد. مسابقات طبق برنامه به دلیل تداخل امنیتی برگزار شد.

شهیدی با بیان اینکه در دیدارهای امروز هیچ عامل امنیتی وجود نداشت، خاطرنشان کرد: حسن یزدانی در فیلم منتشر شده از مردم به خاطر احساسی که داشتند تشکر کرد. فدراسیون کشتی و کمیته برگزاری مسابقات باید پاسخگوی این حادثه باشند و در اسرع وقت با همکاری فدراسیون موضوع را بررسی خواهیم کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.