مدیر پزشکی سابق مرکز سرطان پرنسس مارگارت برای رهبری کمیسیون جدیدی در زمینه مراقبت های جهانی سرطان


خبر – دکتر مری گوسپوداروویچ ، مدیر سابق مرکز سرطان پرنسس مارگارت ، رئیس جدید لانست کمیسیون سرطان و سیستم های بهداشتی ضمن بررسی و ارائه توصیه هایی برای بهبود سیستم های مراقبت و بهداشت جهانی سرطان.

گوسپوداروویچ ، که بیش از 15 سال تا سال 2020 سمت رهبری PM را در اختیار داشت ، به همراه فلیسیا کنول ، استاد دانشکده پزشکی میلر و مدیر موسسه مطالعات پیشرفته قاره آمریکا در دانشگاه میامی و پاتریشیا گارسیا ، استاد دانشکده بهداشت عمومی از دانشگاه Cayetano Heredia در لیما و وزیر بهداشت سابق در پرو گروه 33 متولی را که زیر چتر مجله معتبر پزشکی کار می کنند رهبری می کند.

کمیسیون طی دو سال و نیم آینده کار می کند و گزارش نهایی را با توصیه هایی برای انتشار در آن زمان آماده می کند. وظیفه آن شناسایی مسیرهایی است که دسترسی به فناوری و نوآوری هایی را که کنترل عادلانه تری برای سرطان فراهم می کند ، شناسایی کرده و در عین حال سیستم های بهداشتی را برای آمادگی بهتر برای چالش های بهداشتی ، از جمله همه گیری های آینده ، تقویت می کند.

دکتر گوسپوداروویچ می گوید همه گیری کووید -19 با ایجاد بیماری جدید ، تعداد زیاد بیماران و توسعه سریع واکسن ، تحولی باورنکردنی در سیستم های بهداشتی در سراسر جهان ایجاد کرد.

دکتر گاسپوداروویچ می گوید که می توان از این انرژی و نوآوری برای آمادگی برای موج فزاینده ای از موارد سرطان پیش بینی شده در سال های آینده استفاده کرد.

او می گوید: “کووید -19 رسیده است و همه برای مبارزه با آن گرد آمده اند.” “اما از آنجا که سرطان پیچیده است و همچنین منابع زیادی می خواهد ، حتی اگر 10 میلیون نفر در سال بر اثر سرطان جان خود را از دست می دهند ، تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.

“کمیسیون از سیستم های سرطانی بهتر و نتایج بهتر که سیستم های بهداشتی را نیز تقویت می کند ، حمایت خواهد کرد.”

در اظهار نظر در مورد کمیسیون جدید در لانست در 18 آگوست ، نویسندگان می گویند COVID-19 “کاتالیزوری برای نوآوری مخرب” است که کنترل سرطان باید از آن استفاده کند.

وی گفت: “ما با یک چالش و فرصتی روبرو هستیم که برای همه افراد ، در همه جا ، محدوده کنترل سرطان را بالا ببریم و سیستم های بهداشتی را از تعادل بی تفاوتی که برخی از آنها به درمان و پیشگیری روزافزون دسترسی دارند ، بیرون بریزیم ، در حالی که بسیاری – به ویژه فقرا” – حتی از تسکین درد و مراقبت تسکینی نیز برخوردار نباشید. “

دکتر Gospodarowicz می گوید ، با بیش از 400 نوع مختلف سرطان ، فناوری ها و تحقیقات مداوم در حال پیشرفت و تفاوت های جغرافیایی در مورد درمان های موجود ، کمیسیون همچنین بر حقوق صاحبان سهام تمرکز خواهد کرد.

او می گوید: “مشکلات ممکن است در کانادا متفاوت از آفریقای جنوبی ، غنا یا برزیل باشد.” “بیایید سعی کنیم آنچه را که می توانیم از یکدیگر یاد بگیریم تعیین کنیم.”

دکتر گوسپوداروویچ فارغ التحصیل از دانشگاه تورنتو است و در زمینه سرطان شناسی پرتویی با تمرکز بر تحقیقات بالینی در لنفوم ها و سرطان های اورولوژی تمرین کرده است. او سال گذشته از کار بالینی خود عقب نشینی کرد تا بر سرطان جهانی متمرکز شود ، زمینه ای که دهه ها در آن کار کرده است.

علاقه گوسپوداروویچ به مرحله بندی و پیش آگهی سرطان او را به همکاری با اتحادیه بین المللی کنترل سرطان در دهه 1990 سوق داد و از 2012 تا 2014 رئیس آن بود.

در سال 2015 ، دکتر گوسپوداروویچ افسر درجه کانادا ، بالاترین افتخار غیرنظامی این کشور ، “به دلیل کمک به بهبود پرتودرمانی برای سرطان و رهبری وی در پیشبرد مراقبت از سرطان در سراسر جهان” نامگذاری شد.

دکتر Gospodarowicz قبلاً کمیسیون سرطان شناسی Lancet 2015 را برای گسترش دسترسی جهانی به پرتودرمانی آغاز کرده بود.

او می گوید که تحقیقات عمیق و تدوین این گزارش با هدف برانگیختن بحث ها و بحث ها انجام می شود.

او می گوید: “ما تشویق می شویم که از بحث برانگیز بودن نترسیم ، از ایده های دگرگون کننده برخوردار باشیم ، و مزاحم نشویم.” “اما ما باید از آن با شواهد پشتیبان بگیریم.”

درباره مرکز سرطان پرنسس مارگارت

مرکز سرطان پرنسس مارگارت به عنوان یک رهبر جهانی در مبارزه با سرطان و ارائه داروهای شخصی سرطان شناخته شده است. پرنسس مارگارت ، یکی از پنج مرکز بین المللی تحقیقات سرطان ، یکی از اعضای شبکه بهداشت دانشگاه است که شامل بیمارستان عمومی تورنتو ، بیمارستان وسترن تورنتو ، موسسه توانبخشی تورنتو و موسسه آموزش Michener UHN است. همه بیمارستان های تحقیقاتی وابسته به دانشگاه تورنتو هستند. برای اطلاعات بیشتر: www.theprincessmargaret.caدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *