مزایای ماشین حساب BMI

شما به اندازه کافی وزن ندارید و آن را حفظ می کنید تا تناسب اندام خود را حفظ کنید. در واقع آنچه واقعاً مهم است این است که بدانید با توجه به قد خود چقدر وزن دارید. دانستن اینکه سلامتی شما سالم است تنها نیمی از راه حل است زیرا عوامل مهم دیگری نیز برای داشتن یک زندگی مطلوب وجود دارد. با این حال ، آگاهی از رابطه بین قد و وزن بسیار مهم است و نیاز به یک معادله خسته کننده ریاضی دارد. خوشبختانه برنامه هایی وجود دارد که ماشین حساب آنلاین دارند. این ماشین حساب های آنلاین به طور خودکار BMI را محاسبه می کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وزن و قد خود را وارد کنید.

BMI شما به شما تخمین می زند که آیا وزن شما متناسب با قد شما است یا خیر. برای محاسبه BMI شما باید وزن خود را بر حسب پوند و قد به پا بدانید ، سپس وزن خود را در 4.88 ضرب کرده و بر مربع قد خود تقسیم کنید. از آنجا که این یک معادله ریاضی تا حدودی پیچیده است ، ماشین حساب های BMI آنلاین وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. علاوه بر برنامه های وب که بطور خودکار BMI را محاسبه می کنند ، یک گزینه دیگر برای اطلاع از BMI شما از طریق نمودار BMI است. این اساساً یک جدول قد / وزن است. در اینجا ، وزن بر روی محور افقی است در حالی که ارتفاع بر روی محور عمودی است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که خط بین قد و وزن خود را متصل کنید.

یک ماشین حساب BMI نشان می دهد که شما کم وزن ، طبیعی ، اضافه وزن یا چاق هستید. با این حال ، توجه داشته باشید که این یک تخمین تقریبی از رابطه بین وزن و قد است. اگرچه BMI یک محاسبه کننده چربی بدن محسوب می شود ، اما گاهی اوقات افراد دارای عضلات قادر به اندازه گیری مناسب چربی بدن خود نیستند. دلیل این امر این است که وزن ماهیچه ها سنگین تر از چربی است. بنابراین ، آنها ممکن است به دلیل قدشان وزن بیشتری داشته باشند ، اما وزن ماهیچه ها و بدون چربی است. با این حال ، برای کسانی که به سختی فعالیت می کنند ، ماشین حساب BMI یک ابزار عالی برای اندازه گیری چربی بدن است.

علاوه بر این ، مردان بیشتر از زنان عضله دارند و زنان چربی بیشتری نسبت به مردان دارند. به همین دلیل ، زنان باید نسبت وزن و قد خود را با استفاده از ماشین حساب BMI برای زنان محاسبه کنند.

در مجموع ، آزمایش BMI یک ابزار بسیار مهم برای تعیین چربی بدن در افراد عادی است که سبک زندگی کم تحرکی دارند یا افرادی که ورزش نمی کنند. BMI عموماً بدون استفاده از آزمایشات پیچیده و تجهیزات گران قیمت ، نمای کلی را ارائه می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *