مزایا و معایب جراحی مینی بای پس معده

مینی بای پس معده یک روش ساده ، کوتاه و ارزان در جراحی کاهش وزن است. این در اصل یک شکل ساده از عمل بای پس معده Roux-en-Y است. در روش مینی ، مقدار بیشتری از روده در مقایسه با روش معده استاندارد حذف می شود. انتظارات شما از وزن ، قد و کاهش وزن قبل از اتاق عمل به جراح شما کمک می کند تا طول واقعی جاده کمربندی را تعیین کند ، اما معمولاً بین سه تا هفت متر است. در مینی بای پس معده ، صفرا و آنزیم های گوارشی از معده خارج نمی شوند.

در حالی که عمل جراحی کوچک بای پس معده هزینه کم و کوتاهی دارد ، افراد زیادی آن را انتخاب نمی کنند. این احتمالاً به این دلیل است که اکثر شرکت های بیمه آن را پوشش نمی دهند زیرا در برخی از محافل پزشکی تجربی تلقی می شود. با این حال ، تعداد زیادی از مردم به لطف مزایای بیشماری که دارند به کار خود ادامه می دهند. خوب است قبل از تصمیم به ادامه کار ، مزایا و معایب جراحی را بدانید.

جوانب مثبت

· اشتقاق کوچک خطر ابتلا به بیماریهای همراه را کاهش می دهد. آنها شرایطی هستند که از چاقی مفرط ناشی می شوند. علائم چاقی مانند آپنه خواب ، دیابت ، ادم و آرتریت را برطرف می کند.

· کمتر تهاجمی است ، بنابراین ایمن تر است. جراحی در مقایسه با عمل جراحی بای پس معده برش های کمتری دارد و این نه تنها آن را ایمن تر می کند بلکه عوارض را نیز کاهش می دهد.

· از نظر عملکرد و بازیابی بسیار کوتاهتر است. مینی جراحی بیشتر از یک ساعت طول نمی کشد و بیماران فقط در 24 ساعت می توانند بیمارستان را ترک کنند.

· انحراف کمتر روده ها را شامل می شود. این بدان معناست که انجام جراحی با درصد موفقیت بیشتر حتی برای جراحان از نظر فنی آسان تر است.

· به دلیل اینکه ارتباط روده یا آناستوموز کمتر دارید احتمال بروز عوارض کمتر است.

· در مقایسه با بای پس معده استاندارد هزینه کمتری دارد.

· بیماران می توانند ظرف یک هفته به فعالیتهای عادی خود بازگردند. روند بهبود نسبتاً سریع است زیرا این روش کمتر تهاجمی است.

معایب

· خطرات بالای سوء جذب و عوارض ناشی از کمبود ویتامین ها و مواد معدنی. این امر به این دلیل است که بخش بزرگی از روده کوچک در طول عمل نادیده گرفته می شود.

· احتمال گاستریت ناشی از رفلاکس صفراوی. این امر به خاطر دارد که جراحی مینی بای پس معده صفرا و آنزیم های گوارشی را از معده منحرف نمی کند ، بنابراین احتمال دارد که درمان آن دشوار باشد.

· اگرچه عمل جراحی کوچک کمتر تهاجمی است ، اما همچنان خطرات احتمالی عفونت را به دنبال دارد. نشت یا عفونت بین منگنه ای که کیسه معده و روده را به هم متصل می کند قابل رد نیست.

· سندرم دامپینگ ممکن است رخ دهد. این اتفاق می افتد وقتی غذا تمایل دارد که خیلی سریع از دستگاه گوارش عبور کند و منجر به سرگیجه ، اسهال و حالت تهوع شود.

· احتمال عوارض مشابه جراحی معده Roux-en-Y شایع ترین فتق در محل جراحی ، زخم و سایر عفونت های جزئی است.

هنگام در نظر گرفتن روش کاهش وزن ، مهم است که با مزایا و معایب جراحی مینی بای پس معده آشنا شوید تا دقیقاً بدانید چه انتظاری دارید. جراح شما باید بتواند تا حد ممکن احساس راحتی کند بدون اینکه همه جزئیات مهم را پنهان کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *