مسکو: طرطوس مورد حمله جنگنده های اسرائیلی قرار گرفت.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه بامداد یکشنبه اعلام کرد که جنگنده های اف 16 رژیم صهیونیستی مسئولیت حمله به سوریه را بر عهده گرفته اند.

معاون مرکز آشتی روسیه در سوریه صبح شنبه گفت که هواپیماهای جنگی اسرائیل اهدافی را در شهر بندری طرطوس هدف قرار دادند.

به گزارش سایت «ریانوفستی»، در این بیانیه توضیح داده شده است: از ساعت 18:30 تا 18:36 روز دوم ژوئیه، چهار فروند جنگنده تاکتیکی اف-16 اسرائیل، چهار فروند موشک هدایت شونده از شرق مدیترانه شلیک کردند. اهدافی در استان سوریه را مورد حمله قرار دادند. از طرطوس

پیش از این خبرگزاری صنعا گزارش داده بود که در این حمله دو غیرنظامی از جمله یک زن زخمی شده و خسارات مالی متحمل شده اند. (جزئیات بیشتر)

دولت سوریه بارها اعلام کرده است که رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای و غربی آن از گروه های تکفیری تروریستی که علیه دولت سوریه می جنگند حمایت می کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها محموله های تسلیحات و مهمات ساخت فلسطین اشغالی را از گروه های تروریستی مستقر در سوریه توقیف کرده است.

جنگنده های رژیم صهیونیستی به تناوب حریم هوایی لبنان را نقض می کنند یا از بلندی های جولان اشغالی به اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حمله موشکی می کنند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در لبنان بارها از نقض روزانه قطعنامه های سازمان ملل و حریم هوایی لبنان توسط رژیم صهیونیستی خبر داده اند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.