مشتاقی: بچه های کشتی گدا نیستند/ به مربیان خارجی فوتبال پول می دهیم اما کشتی تحقیرکننده است!


بهرام مشتاقی گفت:وگو وی درباره اختلاف بودجه فدراسیون کشتی با وزارت ورزش به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: مسئولان ما در المپیک و بازی های آسیایی از کشتی، وزنه برداری و یکی دو رشته دیگر مدال می خواهند. رشته‌هایی وجود دارند که علیرغم هزینه‌هایشان، آن‌قدر قابل توجه نبودند که بتوانند رتبه کشور را بالا ببرند، اگرچه هزینه شده است. میلیاردها تومان برای والیبال خرج کردیم و حالا حمایت از تیم به همان تیمی رسیده است که به کشور جایگاه داده بود. والیبال ما سالهاست که از دست رفته است. می توان برای ورزش استفاده کرد، اما کشتی چیز دیگری است.

* کشتی در زندگی مردم غرق شده است.

پیشکسوت کشتی کشورمان ادامه داد: هواداران فوتبال در ایران و در سراسر جهان حضور دارند اما کشتی گیر هم هستند. کشتی جزئی از فرهنگ ما و زندگی مردم است و مردم از کشتی مدال می خواهند. الان قیمت بلیت بارها بالا رفته اما باید روی نوجوانان کار کنیم تا به سنین نوجوانی و جوانی برسند تا در المپیک و جهان مدال بگیرند.

* نگذارید منشی از هواپیما پیاده شود.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی 1974 با تاکید بر اینکه کشتی توقع مردم را بالا برده است، خاطرنشان کرد: در تمام المپیک ها و بازی های آسیایی کشتی در همه رشته ها بهترین است و پس از آن وزنه برداری و چند مورد دیگر. من از علی دبیر دفاع نمی کنم، از ذات شجاع او دفاع می کنم که برای کشتی زحمت می کشد. خادم و رؤسای دیگر هم همین کار را کردند، اما موفق نشدند و رفتند تا منشی نرود. آقا بزرگ! بودجه را به گونه ای در نظر بگیرید که رئیس فدراسیون طلب پول نکند.

* چند میلیون دلار به مربی خارجی می دهند، بعد بودجه کشتی کم می شود.

وی افزود: شرم آور است که رئیس فدراسیون برای پول با معاون وزیر دعوا می کند. در کشور ما کمبود پول وجود ندارد، نمی گویم همه را برای کشتی رها کنید، اما باید طوری باشد که کشتی گدایی نکند. او برای یک مربی فوتبال چند میلیون دلار می دهد، اما کشتی گرفتن برای پول خیلی تحقیرکننده است. من سال ها کشتی گیر بودم، مربی بودم، روی کشتی کار کردم، همیشه همین طور بوده است. ظاهر مناسبی وجود ندارد اما وقتی صحبت از المپیک می شود تمام تمرکز روی کشتی است. آنها چند روزی به اردوها سر می زنند اما نمی دانند مشکل بازیکنان در اردوها چیست. ما نمی گوییم که تیفانی جدا ساخته شده است، اما همه از آن انتظار مدال دارند.

* بچه های کشتی گدا نیستند

مشتاقی در پاسخ به این سوال که ایرادات روسای فدراسیون ها به این بودجه باید از سوی وزارتخانه اختصاص یابد، گفت: آقای وزیر! شما یک قهرمان ورزشی هستید و با ورزش روبرو شده اید. برای تعیین بودجه کشتی باید انتخاب کنید. می بینی برای استیگال و پرسپولیس چقدر هزینه می کنند؟ زندگی آنها را بنوشند و آنها باید خوب بازی کنند. همه از کشتی انتظار مدال دارند و حالا اگر طلا به برنز تبدیل شود، ببینید چه می شود. بچه های کشتی گدا نیستند و حقشان را می خواهند و گاهی آنقدر طول می کشد که از حق خود می گذرند.

* به بازیکن روس خانه می دهند، به ایرانی ها دکه می دهند!

پیشکسوت کشتی در حالی که سه ماه به مسابقات جهانی باقی مانده است، گفت: با این شرایط رئیس فدراسیون باید به دنبال پول باشد و بازیکن غمگین بخوابد؟ بازیکن باید راحت باشد. چرا سعدالہمنیف 6 طلای المپیک است؟ چون پوتین خانه و ماشین می دهد تا کشتی گیر راحت تمرین کند، بعد به دارنده مدال المپیک در ایران دکه داده شد تا آب میوه بفروشد و حالا می خواهد آن دکه را از او بگیرد. اینها درد است. آقای تکواندو ۲۰ سال است که مشغول چه کاری هستید؟ با این تفاوت که بازیکنانی مثل سای و کرمی بیرون آمدند.

پایان پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.