مشکل آب در شهرستان سسخت چه بود؟/ غواصان هلال احمر گل کاشتند!+فیلم


به گزارش خبرگزاری فارس، با حضور فرماندار دینا، اداره کل آب و فاضلاب استان، هلال احمر دینا، منبع اصلی آب شرب شهرستان شرید لایروبی و پاکسازی شد. شورای شهر.

با توجه به مشکلات آب شرب شهرستان ساشاد فرماندار دینا شخصا وارد عمل شد و ادارات را برای رفع مشکل آب بسیج کرد.

به گزارش فارس، سال هاست که شهرستان شرید و مردمش در دامنه رودخانه دانا از آب شیرین میشی چشمه بهره مند هستند اما متاسفانه این شهرستان از کم آبی رنج می برد. آب در اکثر نقاط شهر راکد شده است، عده ای سیستم آب و فاضلاب را مقصر این امر می دانند، می دانستند که این دستگاه ناخواسته مورد حمله قرار گرفته است، از سوی دیگر شرکت آب و فاضلاب مدعی است که تلاش می کند آن را ایمن کند. نوشیدنی آب شبانه روزی برای شهروندان.

کمبود آب آشامیدنی در شهرستان سوشارد در دو هفته اخیر تشدید شد و مشخص نشد که مشکل از کجاست، بنابراین بررسی های کارشناسی نشان داد که منبع اصلی شهر سوشارد پر آب است. ، به طوری که از سرچشمه به جداول سرازیر می شود، کشاورزی انجام می شود و نتیجه این است که کمبود آب وجود ندارد و مشکل تولید منبع آب است.

درخشان زاده فرماندار دینا شخصاً به میدان آمد و اداره را برای رسیدگی اساسی به این موضوع بسیج کرد.

در این میان کمانداران هلال احمر شهرستان دینا نقش محوری در این عملیات سخت و مرگبار داشتند و ضمن ماندن در منبع آب شهر، چندین تخته چوبی بزرگ، چندین گونی سنگ و ماسه را برداشتند و موفق شدند. خروجی آب برای خروج کامل آب منبع و لایروبی و شستشوی منبع با آب و فاضلاب دنا بسته شد.

لازم به ذکر است سی شرید منبع آب شرب شهر است که باید توسط مهندس مجری طرح پاکسازی و حذف می شد که متاسفانه این کار انجام نشد و منبع آب با مقادیر زیادی چوب و سنگ رها شد. ، شن و ماسه و همین امر مشکلات کم آبی را برای مردم به همراه داشته است.

درخشان زاده فرماندار دانا به مناسبت بازدید از خط انتقال آب از مبدأ به مرکز شهرستان دانا در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: پس از زلزله بهمن ماه سال 99 در این شهرستان، کمبود آب در حوالی چشمه سیرهای دانا، مشکلات این مشکل توسط شهروندان و اقدامات لازم برای آن حل شده است.

فرماندار دینا خطاب به شورای شهر، نمایندگان و معتمدین سوشرد گفت: به این عدم آگاهی کاملاً واقف هستیم که این مشکلات شایع و فصلی است که بخشی از آن به دلیل افزایش جمعیت شهری در مسیرهای سیار و ثابت است. داخلی نبود شبکه و ریزش شعب غیرمجاز به این مشکل دامن زده و نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان است.

قریش درخشان زاده افزود: تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده و هم اکنون همزمان با تهویه خط اتصال، تیم غواصی مجهز هلال احمر، گروهی از کارشناسان فنی در محل مبدا حاضر شده اند. مسدود شده و تیم عملیات در حال جمع آوری آوارهای داخل منبع هستند که مطمئناً کمک زیادی به رفع کمبود آب خواهد کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.