در پینترست به اشتراک بگذارید
مریلینا/گتی ایماژ

برای چندین دهه، طرفداران خوردن کربوهیدرات کم (کربوهیدرات) می گویند که این بهترین انتخاب برای حفظ سطح گلوکز خون در محدوده افراد مبتلا به دیابت است، اما این موضوع همچنان بحث برانگیز است.

اکنون، تغییری از A1C به عنوان استاندارد طلایی برای اندازه گیری کنترل گلوکز به اندازه گیری توصیفی تر زمان در محدوده (TIR) ​​وجود دارد. این شواهد جدید و واضحی از اینکه چگونه خوردن کربوهیدرات کم برای افراد مبتلا به دیابت به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه مفید است، ارائه می دهد.

این مقاله به بررسی رابطه بین مصرف کم کربوهیدرات و TIR می پردازد و به خصوص برای افراد مبتلا به دیابت نوع 1 (T1D) چه معنایی دارد.

خوردن کم کربوهیدرات چگونه است؟

در حالی که هیچ تعریف جهانی از اینکه رژیم کم کربوهیدرات چگونه به نظر می رسد وجود ندارد، اکثر متخصصان مراقبت های بهداشتی موافقند که “کم کربوهیدرات” کمتر از 100 تا 150 گرم کربوهیدرات در روز در نظر گرفته می شود.

این مقدار بسیار کمتر از دستورالعمل های اکثر آمریکایی ها است که کربوهیدرات هایی را بین 45 تا 65 درصد از کل کالری روزانه یک فرد را توصیه می کنند.

اگر فردی یک رژیم غذایی معمولی 2000 کالری در روز مصرف کند، این معادل بین 225 تا 325 گرم کربوهیدرات در روز است.

راه های مختلفی برای محدود کردن مصرف کربوهیدرات وجود دارد. برخی از رژیم‌های بسیار کم کربوهیدرات شامل رژیم کتوژنیک و همچنین رژیم سرخپوشان است که در آن افراد معمولاً کمتر از 50 گرم کربوهیدرات در روز می‌خورند.

دیگر رژیم‌های کم کربوهیدرات محبوب شامل رژیم اتکینز است که تقریباً تمام کربوهیدرات‌ها را حذف می‌کند، و همچنین رژیم غذایی ساحل جنوبی و برخی از نسخه‌های رژیم مدیترانه‌ای که کربوهیدرات‌ها را از غلات محدود می‌کند، به جای تمرکز بر کربوهیدرات‌هایی که به طور طبیعی در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شوند.

یک انتخاب محبوب در میان افراد مبتلا به دیابت، رژیم غذایی برنشتاین است، یک رویکرد فوق العاده کم کربوهیدرات که توسط دکتر ریچارد برنشتاین، که خود با T1D زندگی می کند، پیشگام است. این روش از خوردن چربی کامل، عمدتاً محصولات حیوانی، و محدود کردن کربوهیدرات به 20 گرم یا کمتر در روز حمایت می کند.

چه چیزی این روزها مردم را به سمت کم کربوهیدرات سوق می دهد؟

الگوهای غذایی آمریکایی‌ها از رژیم‌های کم‌چرب و کربوهیدرات‌های بیشتر در دهه‌های 1970 و 1980 به رژیم‌های پرچرب و کم کربوهیدرات که امروزه رایج است، تغییر کرده است.

روند غذاهای کم چرب برگرفته از مطالعات علمی در دهه 1940 بود که رژیم غذایی پرچرب را با میزان کلسترول بالاتر مرتبط می کرد. این به پزشکان در آن زمان پیشنهاد کرد که ترویج یک رژیم غذایی کم چرب ممکن است به جلوگیری از افزایش نرخ بیماری قلبی که بر کشور تأثیر می گذارد کمک کند.

اما زمانی که محتوای چربی غذاها کاهش یافت، شکر اضافه شد تا تفاوت طعم را جبران کند و در نتیجه مقدار زیادی از غذاهای کم‌چرب و کربوهیدرات در فروشگاه‌های مواد غذایی از جمله بستنی کم‌چرب، کیک، کلوچه، کیک و بسیاری از دسرها و خوراکی های دیگر

این روند خوردن گسترش یافت، حتی با وجود اینکه هیچ مدرکی مبنی بر اینکه خوردن یک رژیم غذایی کم چرب از بیماری قلبی جلوگیری می کند یا باعث کاهش وزن می شود، ظاهر نشد.

تنها در 15 سال گذشته است که شواهد محکمی به طور گسترده در دسترس قرار گرفته است که نشان می‌دهد غذاهای کم کربوهیدرات که دارای چربی‌های سالم (گیاهی) بالایی هستند، احتمال بیماری قلبی را افزایش نمی‌دهند و در عوض می‌توانند باعث افزایش کاهش وزن سریع، درمان چاقی، و حتی قند خون را بهبود می بخشد در افراد مبتلا به دیابت

یک نظرسنجی در سال 2020 توسط شورای بین‌المللی اطلاعات غذا نشان داد که 7 درصد از آمریکایی‌ها گزارش دادند که رژیم غذایی کم کربوهیدرات مصرف می‌کنند، در مقایسه با 5 درصد در سال 2018، و این روند همچنان رو به افزایش است.

چگونه TIR تأثیر مصرف کم کربوهیدرات را روشن می کند

افراد مبتلا به دیابت برای همیشه با راه رفتن روی طناب محکم مدیریت قند خون رنج می برند: تعادل انسولین، کربوهیدرات های خورده شده، ورزش، استرس، خواب، هورمون ها، کار و سایر فعالیت ها در حالی که دائماً پانکراس از بین رفته خود را تحت نظر دارند و به صورت دستی کنترل می کنند.

خوردن مقادیر زیاد کربوهیدرات می تواند این تعادل ظریف را پیچیده کند، زیرا مقادیر بیشتر کربوهیدرات در کوتاه مدت باعث افزایش قند خون می شود و برای جبران این تاثیر به مقدار بیشتری انسولین در جریان خون نیاز دارد. این می تواند منجر به افزایش خطر هیپوگلیسمی (کاهش خطرناک قند خون) و افزایش و کاهش قند خون شود که گاهی اوقات ممکن است به دنبال داشته باشد.

در گذشته، افراد مبتلا به دیابت و تیم های مراقبت بهداشتی آنها تنها یک راه برای ارزیابی کنترل گلوکز خود داشتند: آزمایش A1C، که میانگین ریاضی سطح قند خون را در 3 ماه گذشته ارائه می دهد. A1C بینش صفر را در مورد اینکه چگونه قند خون یک فرد ممکن است به صورت روزانه یا هفتگی یا در پاسخ به الگوهای رفتاری در نوسان باشد، ارائه می دهد.

اکنون، تغییر به سمت تمرکز بر TIR به ارائه بینش بسیار بیشتر کمک می کند. TIR به معنای واقعی کلمه مدت زمانی را که فرد در یک روز در محدوده قند خون سالم (معمولاً بین 70 تا 180 میلی گرم در دسی لیتر) باقی می ماند، اندازه گیری می کند.

اندازه‌گیری TIR شما درصدی از روز یا هفته یا ماهی است که در محدوده گفته شده باقی می‌مانید – برای مثال، TIR 77 برای هفته گذشته به این معنی است که در 77 درصد از زمان‌های گذشته در محدوده گلوکز مورد نظر بوده‌اید. 7 روز.

این اندازه‌گیری به یک سیستم مانیتور مداوم گلوکز (CGM) نیاز دارد که زمان دقیقی را در یک روز محاسبه می‌کند که فرد در محدوده مورد نظر خود باقی می‌ماند.

تلاش برای افزایش TIR بسیار محبوب شده است، با افراد مشهوری مانند خواننده پاپ و بازیگر نیک جوناس، ابتکار Time in Range را برای ترویج TIR به بیماران در سراسر کشور به عنوان یکی از بهترین “معیارهای قدرتمند برای مدیریت دیابت مدرن” آغاز کردند.

کارشناسان توافق دارند که TIR تصویری به مراتب بهتر از مدیریت واقعی دیابت ارائه می‌کند، زیرا A1C سنتی می‌تواند یک رشته قند خون فوق‌العاده بالا و فوق‌العاده پایین را به سادگی با ارائه یک عدد متوسط ​​به دست آمده در 12 هفته گذشته پنهان کند.

اکنون، افراد مبتلا به دیابت که دریافته‌اند که رژیم غذایی کم کربوهیدرات به آنها کمک می‌کند سطح گلوکز پایین‌تر و ثابت‌تری داشته باشند، دیگر نیازی به تکیه بر سرنخ‌های حکایتی ندارند. نتایج TIR آنها شواهد محکمی را نشان می‌دهد که مصرف کم کربوهیدرات مدیریت دیابت را آسان‌تر می‌کند، هم به دلیل کربوهیدرات کمتر در سیستم آنها (جلوگیری از هیپرگلیسمی)، و هم به دلیل انسولین بسیار کمتر در جریان خون (کمک به جلوگیری از هیپوگلیسمی).

در پینترست به اشتراک بگذارید

این می تواند برای افراد مبتلا به دیابت برای جشن گرفتن موفقیت خود بسیار قدرتمند باشد.

مقداری وجود دارد تحقیقات بالینی ارائه شواهدی مبنی بر اینکه خوردن یک رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات حساسیت به انسولین را تا 75 درصد بهبود می بخشد و همچنین سطح قند خون را بهبود می بخشد. اما نهادهای پزشکی از لحاظ تاریخی در تایید خوردن کم کربوهیدرات کند بوده است.

اکنون، TIR به وضوح نشان می دهد که با مصرف کربوهیدرات کمتر (و در نتیجه متغیرهای کمتری برای مدیریت) افزایش یا افت قند خون کمتر و قابل پیش بینی تر است.

مزایا و معایب رژیم کم کربوهیدرات

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت با خوردن یک رژیم کم کربوهیدرات موفقیت بزرگی را مشاهده می کنند.

کایل موری، یک متخصص تغذیه ثبت شده و متخصص مراقبت و آموزش دیابت (CDCES) از کوئینز، نیویورک، می‌گوید: «من با خوردن 30 تا 60 گرم کربوهیدرات در روز موفقیت زیادی در قند خون داشته‌ام. این قانون اعداد کوچک است که پیروان دکتر برنشتاین در مورد آن صحبت می کنند. بدون کربوهیدرات زیاد، بدون دوزهای زیاد، بدون اوج زیاد، بدون کاهش زیاد. بهبود کیفیت زندگی بسیار زیاد.»

کیت فیشر، که با T1D در سن دیگو، کالیفرنیا زندگی می‌کند، می‌گوید: «من رژیم کتو و کربوهیدرات کم را انجام داده‌ام و هر دو به طور قابل‌توجهی برای من بهتر از رژیم غذایی استاندارد آمریکایی عمل می‌کنند. هیچ زمان‌بندی پیش از بولوس یا حدس و گمان برای اینکه چه زمانی یک سنبله وارد می‌شود وجود ندارد.

یکی دیگر از افرادی که با مصرف کم کربوهیدرات موفقیت چشمگیری داشته است، جاشوا ریس است که با T1D در ناکسویل، تنسی زندگی می کند. او می گوید:[Low carb eating] برای همه مناسب نیست، اما من از غذاهای خوش طعم بیشتر لذت می برم. مقدار زیادی سالاد، گوشت، پنیر و آجیل. منابع آنلاین زیادی برای جایگزینی مواد غذایی کم کربوهیدرات وجود دارد. من روزانه 75 کربوهیدرات می خورم. قول می‌دهم هنوز هم می‌دانم که کربوهیدرات‌ها خوشمزه هستند و نه شیطان، این فقط انتخاب مناسبی برای من است.»

او ادامه می دهد: «زمان من در محدوده است [pre-low carb] فقط حدود 70 درصد بود، اما زمان من در محدوده زمانی که کربوهیدرات کم مصرف کردم تا 90 درصد افزایش یافته است.

اریکا مونتویا، که در بخش بهداشت عمومی کار می کند و در آلن تاون، پنسیلوانیا زندگی می کند، می گوید: «من عاشق خوردن کربوهیدرات کم برای کنترل قند خونم هستم. زمان من در محدوده بهترین زمانی است که تا به حال بوده است، و من از خوردن این همه قند اضافه شده در رژیم غذایی خود احساس سلامتی بیشتری دارم. دریافته‌ام که خوردن کربوهیدرات کم در تابستان آسان‌تر است، زمانی که سبزیجات تازه برای سالاد در بازارهای کشاورزان و خواربارفروشی‌ها موجود است.

با این حال، برخی از افراد به دلایل قابل درک برای حفظ یک رژیم کم کربوهیدرات تلاش می کنند.

جو ووتاوا که اخیراً مبتلا به دیابت تشخیص داده شده و در وایومینگ زندگی می کند، رژیم پالئو را امتحان کرد و می گوید: “این رژیم بیش از یک بار در ماه شامل قند خون پایین غیرقابل پیش بینی و تهدید کننده زندگی بود. همچنین باعث افزایش کلسترول و فشار خون من شد. من از آن لذت نبردم.»

تیم دبلیو از سنت لوئیس، میسوری، می‌افزاید: «وقتی خانواده‌ام کربوهیدرات کم ندارند، من برای خوردن مداوم کربوهیدرات کم تلاش می‌کنم. بهترین روزهای دیابت من روزهایی است که خانواده ام مشغول هستند و همه باید خودشان را تامین کنند، اما بهترین روزهای خانواده من بهترین روزهای دیابت من نیست.

کوین ام.، پرستاری از آلبانی، نیویورک، نتوانست انرژی خود را با رژیم غذایی کم کربوهیدرات حفظ کند. کار کردن در شیفت های 12 ساعته در بخش اورژانس و خوردن کمتر از 20 گرم کربوهیدرات در روز، من را کاملاً خسته و تنبل کرد. از آن زمان مصرف کربوهیدرات روزانه خود را به حدود 70 تا 80 رساندم و 100 درصد احساس بهتری دارم.

خط پایین

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت با خوردن یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات موفقیت های زیادی پیدا کرده اند، از جمله بهبود سطح A1C و TIR، کاهش نیاز به انسولین و سایر داروهای دیابت، نوسانات کمتر قند خون و حتی کاهش وزن پایدار.

با این حال، حفظ رژیم غذایی ممکن است سخت باشد و برخی افراد در صورت مصرف کربوهیدرات بسیار کم برای مدت طولانی در یک زمان، عوارض جانبی منفی مانند یبوست، خستگی و کمبود مزمن ریز مغذی‌ها را تجربه می‌کنند.

همیشه با پزشک خود کار کنید تا بهترین تصمیم را برای خود، بدن، سبک زندگی و اهداف سلامتی خود بگیرید.

آزمایش کنید و ببینید موفقیت برای شما چگونه به نظر می رسد. اگر به CGM دسترسی دارید، استفاده از TIR یک راه قدرتمند برای سنجش موفقیت شما است.

شاید در رژیم غذایی کم کربوهیدرات پیشرفت کنید، یا ممکن است متوجه شوید که بدن شما به کربوهیدرات بیشتری نیاز دارد تا واقعاً بهترین حالت را داشته باشد.

همانطور که آریل اچ از گرند راپیدز، میشیگان، دریافته است: “من قبلا بین رژیم های کم چربی، کربوهیدرات بیشتر، و کم کربوهیدرات با چربی بیشتر در نوسان بوده ام، و در حال حاضر خود را کاملاً در میانه میدانم.” من از غذاهای سالمی که دوست دارم بدون احساس گناه لذت می برم و هر چند وقت یک بار از آن لذت می برم. بهترین کار را برای من دارد.»