مظنون حمله به ساختمان اف بی آی کشته شد.


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، رسانه های آمریکایی گزارش دادند که مرد مسلحی که قصد حمله به دفتر اف بی آی در سینسیناتی اوهایو را داشت، در تیراندازی با پلیس کشته شد.

ساعتی پیش رسانه های آمریکایی گزارش دادند که یک مظنون مسلح قصد حمله به ساختمان FBI در اوهایو را داشته است. هدف از این حمله هنوز مشخص نیست، اما با توجه به تفتیش خانه دونالد ترامپ در روزهای اخیر، اف بی آی هدف حملات لفظی و تهدید به انتقام حامیان رئیس جمهور سابق آمریکا قرار گرفته است.

هیل بیس نوشت که مظنون بامداد پنجشنبه به وقت محلی تلاش کرد وارد ساختمان FBI شود، اما پس از فعال شدن زنگ هشدار با یک خودرو از صحنه گریخت.

پلیس تا آنجا به تعقیب او رفت و او پس از مدتی خودرو را متوقف کرد و شروع به تبادل آتش با پلیس کرد. هیل ادعا می کند که مجریان قانون در ابتدا تلاش کردند با مظنون مذاکره کنند، اما مظنون یک اسلحه کشید و تیراندازی کرد و او را مجروح کرد.

مظنون حدود 6 ساعت پس از تلاش برای ورود به ساختمان FBI جان خود را از دست داد. رسانه ها مظنون را «ریکی والتر شفر» معرفی کردند.

این حادثه در شرایطی رخ داد که در روزهای اخیر گزارش هایی مبنی بر لحن کینه توزانه و تهدید آمیز حامیان ترامپ علیه اف بی آی منتشر شد. رسانه ها چند روز پیش گزارش دادند که پس از حمله اف بی آی به عمارت دونالد ترامپ در فلوریدا، استفاده از واژه جنگ داخلی در توییت های کاربران آمریکایی به شدت افزایش یافته است.

رئیس جمهور سابق ایالات متحده در صبح روز 18 آگوست اعلام کرد که عمارت وی در فلوریدا توسط گروه بزرگی از ماموران FBI محاصره، حمله و تصرف شده و آنها مکان امن او را جستجو کرده اند.لی.

روزنامه “نیویورک تایمز” به نقل از یک منبع آگاه از دلیل بازرسی این کشور نوشت: صندوق هایی که ترامپ پس از خروج از کاخ سفید به مار لاگو منتقل کرد حاوی اسناد محرمانه و طبقه بندی شده بود. 15 جعبه مواد درخواستی مقامات آرشیو ملی.”

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.