معماری منحصر به فرد ایرانی در شهر تاریخی کاشان باید دید.


نیکولینا استفانووا کونووا سفیر بلغارستان در ایران در حاشیه بازدید از خانه تاریخی بروجردی ها در کاشان در جمع خبرنگاران به کاشان گفت: افرادی که می خواهند معماری منحصر به فرد، خاص و زیبای ایرانی را ببینند، بله باید ببینند، از آثار تاریخی دیدن کنند. شهر کاشان

وی حضور در کاشان و دیدار با مسئولان شهری و بازدید از آثار تاریخی و زیبای کاشان را فرصتی دانست و افزود: امروز در دیدار با شهردار کاشان در حوزه های مختلف از جمله بین کشاورزی، فرهنگی و کاشان در حوزه های گردشگری کازانلیک اند رایزنی کرده است و برای تحقق اهداف این نشست نیاز به ارتباط مستقیم بین شهرداری های دو شهر است تا بتوانند از پتانسیل همکاری استفاده کنند.

سفیر بلغارستان در ایران در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از معماری کاشان در مقایسه با آثار ساختمانی و تاریخی در جهان چیست؟ وی گفت: با وجود اینکه به همه جای دنیا سفر نکرده ام، زیبایی و معماری کاشان منحصر به فرد است و پیشنهاد می کنم اگر همه می خواهند معماری خاص و زیبایی را ببینند، از کاشان دیدن کنند.

کونوا با اشاره به تاریخ و تمدن غنی ایران گفت: نقاط مشترک فرهنگی بلغارستان و ایران می تواند به توسعه روابط دو کشور منجر شود، بلغارستان یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی است که دارای تمدنی کهن است. ایران از نظر میراث فرهنگی پتانسیل بالایی دارد.

انتهای پیام/3649/الف/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.