مقایسه سیب با سیب: وزن هیدراته در مقابل وزن کم آب – خشک شده در خانه در مقابل خرید از فروشگاه

به منظور انجام تحقیقات علمی در مورد اینکه چه اتفاقی برای سیب ها می افتد وقتی آب آن ها کم می شود ، من آزمایشی را انجام دادم.

در واقع ، این کنجکاوی محض بود که به مطالعه انگیزه داد: به هر حال سیب ها باید خشک شوند.

برای ادامه: 4 سیب وزن خود را کاهش داده و قبل از کم آبی وزن شده اند. وزن از 7 اونس تا 7.5 اونس متغیر بود. برش های سیب را حدود 5 تا 10 دقیقه در مخلوط آب لیمو و آب خیس کنید. این پیش تیمار به حفظ بافت و مواد مغذی و جلوگیری از اکسیداسیون (تغییر رنگ که در طول فرآیند خشک شدن رخ می دهد) کمک کرد.

از چهار سینی آبگیری استفاده شد که در هر سینی یک سیب وجود داشت. این امر باعث اطمینان بیشتر از وزن سیب پس از آبگیری می شود. سینی ها بر اساس ترتیب وزن سیب ها در دستگاه خشک کن قرار داده شدند.

 1. سینی 1: 7.25 اونس
 2. سینی 2: 7.50 اونس
 3. سینی 3: 7.00 اونس
 4. سینی 4: 7.50 اونس

سیب ها در دمای 135 درجه به مدت حدود 13 ساعت خشک شدند. پس از کم آبی ، هر سیب دوباره وزن شد. سینی ها به ترتیب اولین بار که سیب ها در آن وزن می شوند از دستگاه خشک کن خارج می شوند.

 1. سینی 1: 1.25 اونس *
 2. سینی 2: 1.25 اونس
 3. سینی 3: 1.00 اونس
 4. سینی 4: 1.25 اونس

* گرد به نزدیکترین .25 اونس ؛ وزن واقعی کمی کمتر بود

به طور متوسط ​​، هر سیب تقریباً 16.22 of از وزن اولیه خود را از دست داده و از دست دادن کلی آن 16.24 است. 4 سیب به 9 کیسه کوچک تقسیم شدند تا بسته بندی آنها در جعبه های ناهار تسهیل شود. آنها تا زمان نیاز در ظرف ظروف نگهداری می شوند.

هزینه کل سیب در هر پوند 1.99 دلار ، بدون هسته: 3.64 دلار. آب لیمو مقدار ناچیزی به آن اضافه کرد. هزینه کل سیب خشک: 0.77 دلار در هر اونس.

این چگونه با سیب های خشک خریداری شده در فروشگاه مقایسه می شود؟

فقط 1 مارک برای مقایسه وجود داشت ، در چنین زنجیره ای بزرگ سوپرمارکت شگفت انگیز بود. یک بسته چیپس سیب 2.5 اونسی 1.99 دلار یا 0.80 دلار برای هر اونس قیمت دارد که در مجموع 0.03 دلار کمتر از خانگی است.

قبل از اینکه بگویید صرفه جویی ارزش انجام کم آبی را ندارد ، در نظر بگیرید که با پول خود چه چیزی دریافت می کنید.

 1. هم سیب خانگی و هم سیبی که در فروشگاه خریداری شد از انواع Golden Delicious بود.
 2. چیپس سیب خانگی شامل سیب هایی بود که با آب لیمو و آب تصفیه شده بودند.
 3. تراشه های اپل خریداری شده در فروشگاه شامل سیب بود. گلرنگ ، آفتابگردان و / یا روغن کانولا ؛ شربت ذرت ؛ قند؛ دکستروز ؛ اسید سیتریک؛ اسید اسکوربیک؛ اسید مالیک؛ و طعم طبیعی

صبحانه شما چی داره؟

سلب مسئولیت: از آنجا که موضوعات مورد استفاده در این مطالعه بسیار محدود بود ، یافته ها ممکن است برای سایر شرایط کاربردی نباشد. نتایج بسته به میزان آب باقی مانده در سیب ، مارک یا مارک های موجود برای مقایسه و قیمت سیب در منطقه شما متفاوت خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *