ملک زاده: جودوکاران برای کسب مدال لحظه شماری می کنند/ روسیه برای ما بار فنی بود


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی جودوی مردان و زنان کشورمان قرار است مردادماه در بازی های همبستگی ملل اسلامی شرکت کند که هفت جودوکار و هفت جودوکار در رده مردان حضور دارند. تقسیم بندی زنان. حمیدرضا ملک زاده نماینده وزن 100+ کیلوگرم تیم ملی مردان نیز در ترکیب تیم اعزامی به این مسابقات حضور خواهد داشت.

حمیدرضا ملک زاده گفتبیا بریم وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه زمان کمی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی باقی مانده است که شرایط اردوهای تیم ملی چگونه است، گفت: خوشبختانه اردوی تیم ملی در حق ایران ظلم می کند. جودو در شرایط تعلیق در شرایط بسیار خوبی برگزار خواهد شد. در این مدت شاهد پویایی خانواده جودو بودیم. تیم ملی اسفندماه سال گذشته در اردوی مشترک عراق و تونس در کربلا شرکت کرد. در واقع شرکت در این اردوی مشترک پس از یک وقفه طولانی برای ما بسیار مفید بود، پس از بازگشت از کربلا جنگیدیم. سوپر لیگ ما شرکت کردیم و اردوی ما ادامه داشت. پس از آن با حضور 10 کشور در مسابقات بغداد شرکت کردیم و این مسابقات از نظر فنی نیز برای ما بسیار مفید بود.

وی افزود: بدون تعارف باید بگوییم که رئیس فدراسیون جودو و دیگر مسئولان تمام تلاش خود را کردند تا جودوی ایران را از رکود نجات دهند. امسال در یک تورنمنت چهارجانبه در روسیه شرکت کردیم که واقعا سطح فنی بالایی داشت. باید به این واقعیت اشاره کنم. در سه سال اخیر که محروم بودیم نتوانستیم در مسابقات رسمی شرکت کنیم و از وضعیت فنی خود مطلع نشدیم. شرکت در اردوی مشترک عراق و به دنبال آن شرکت در مسابقات بغداد و پس از آن در مسابقات روسیه شرکت کردیم و پس از مدت ها با شرایط فنی خود آشنا شدیم. بدون شک حضور در این اردوها و مسابقات ما را مجبور به حرکت رو به جلو کرده و شرایط ما نسبت به گذشته تغییر زیادی کرده است. در واقع باید بگویم جودوی ایران با وضعیت دو سال گذشته خود فاصله زیادی دارد و رو به رشد است.

ملک زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حضور در مسابقات چهارجانبه روسیه چقدر باعث آمادگی شما برای حضور در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شده است؟ تاتامی روسیه، ما با یک جودوکار واقعاً گردن کلفت مبارزه کردیم. همه دنیا می دانند که روس ها در جودو حرف های زیادی برای گفتن دارند. تیم اصلی آنها که در آن تورنمنت مقام اول را کسب کرد، سه روز بعد از پایان آن مسابقات، این بچه ها به گرینلند مغولستان رفتند، من بازی تیم ملی آنها را دیدم.باشکوه ظاهر بان گایا مدال طلای سنگین وزن خود را به دست آورد. در وزن 73 کیلوگرم محمد صدیقی در مغولستان در مصاف با جودوکار روسی به مدال طلا دست یافت. من خواستم ثابت کنم که جودوکاران خوبی در روسیه حضور دارند و مبارزه با آنها شرایط را برای حضور در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی فراهم کرد و به آمادگی لازم رسیدیم.

جودوکار سنگین وزن اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی گفت: حضور در مسابقات چهارجانبه روسیه از نظر فنی برای ما بهتر است.باشکوه عالی بود. همه می دانند که ما در روسیه با برترین بازیکنان جهان مسابقه دادیم و در آنجا به نقاط ضعف و قوت خود پی بردیم و به همه ما ثابت شد که هنوز هم جودوکاران درجه یک جهان و جودوی ایران هستیم، همه به خوبی می دانند. . بر تاتامی روسیه، دعواهایی که داشتیم، به کادر فنی و دیگران نشان دادیم که کمی با جودوکار روسی فاصله داریم.

ملک زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه موافقید باعث لغو بازی های آسیایی می شود.و کار جودوکار سخت می شود، گفت: بله، همه کشورهایی که قرار است در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شرکت کنند مانند قزاقستان، ازبکستان، ترکیه، آذربایجان و الجزایر همگی از کشورهای صاحب نام جودو هستند. در واقع حضور این کشورها باعث افزایش سطح رقابت خواهد شد. تقریبا تمام قدرت های خوب دنیا در این مسابقات حضور خواهند داشت. اما کسب مدال در این مسابقات دور از دسترس نیست.

وی افزود: چون تعلیق شدیم ناقوس کشورهای دیگر نخواهیم بود. بچه های ما برای کسب مدال در ترکیه لحظه شماری می کنند. سطح رقابت بالا خواهد بود. اما از سبک وزن تا سنگین وزن، همه ما شانس کسب مدال را داریم. از ما گرفته تا کادر فنی گرفته تا مسئولان فدراسیون معتقد به کسب مدال هستند. امیدوارم بتوانیم با کسب مدال در ترکیه پاداش زحمات رئیس فدراسیون را بدهیم. اما به دلیل تعلیق و شرایط اقتصادی، رئیس فدراسیون ما را به مسابقات و اردوهای برون مرزی اعزام کرده و برای مدال آوری نیز تلاش می کنیم.

جودوکار سنگین وزن اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در پایان سخنان خود گفت: نباید فراموش کرد که جودو با سایر رشته ها کاملا متفاوت است. از قبل مشخص نیست چه کسی مدال می گیرد. ما جودوکاران زیادی در اوزان سنگین داریم و اینطور نیست که 100 درصد مدال بگیرم اما با توکل به خدا. تاتامی قراره یه معامله خوب بگیرمبیشترین مدال شاد کردن قلب کشور عزیز.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.