ممنوعیت سقط جنین در تگزاس در میان اعتراضات و درخواست تجدیدنظر در دادگاه عالی


علی رغم اعتراضات و شکایت ها علیه دستور سخت ، یک اقدام سختگیرانه جدید که اساساً سقط جنین را در تگزاس ممنوع می کرد ، از نیمه شب اجرا شد.

این قانون زنان را از سقط جنین پس از تشخیص ضربان قلب جنین منع می کند و به شهروندان این حق را می دهد که علیه پزشکان یا هر شخص دیگری که به زن در خاتمه حاملگی کمک می کند اقدامات قانونی انجام دهند.

طبق گزارش برنامه ریزی شده والدین و سلامت کل زن ، اکثر زنانی که در The Lone Star State سقط می کنند حداقل شش هفته باردار هستند (سریع ترین زمان تشخیص ضربان قلب) و اکنون نمی توانند این روش را دریافت کنند.

لایحه تگزاس با سایر قوانین مشابه “ضربان قلب” در سطح ملی متفاوت است زیرا مقامات را از اجرای این ممنوعیت منع می کند و به افراد دیگر ، از جمله افرادی که خارج از ایالت زندگی می کنند ، اجازه می دهد اقدامات قانونی انجام دهند.

ممنوعیت سقط جنین در تگزاس
ممنوعیت سقط جنین در تگزاس با سایر قوانین مشابه “ضربان قلب” در سراسر کشور متفاوت است زیرا مقامات را از اجرای قانون جدید منع می کند.
کوربیس از طریق گتی ایماژ

بر اساس این قانون ، هرکسی که با موفقیت از یک پزشک یا همدست شکایت کند ، حق دارد حداقل 10 هزار دلار دریافت کند ، که منتقدان می گویند پرونده های حقوقی فرصت طلب را در دادگاه ها فرا می گیرد.

مقررات گسترده اجازه می دهد تا علیه بیماران ، پرستاران ، مشاوران و یا حتی افرادی که بیمار را به قرار ملاقات برده اند ، شکایت شود.

گرگ ابوت ، فرماندار جمهوری خواه در هنگام امضای این لایحه در ماه مه گفت: “زندگی همه کودکان متولد نشده با ضربان قلب نجات خواهد یافت.”

بیش از دوازده ایالت دیگر ، عمدتاً در داخل یا نزدیک به کمربند انجیل ، قوانین مشابهی را تصویب کرده اند ، اما اکثر آنها توسط دادگاه های فدرال مسدود شده اند.

معترضان
بر اساس این ممنوعیت جدید ، هرکسی که با موفقیت از یک پزشک یا همدست شکایت کند حق دارد حداقل 10 هزار دلار دریافت کند.
کوربیس از طریق گتی ایماژ

روز دوشنبه ، برنامه ریزی شده والدین با درخواست فوری به دادگاه عالی ایالات متحده از آنها خواسته است که قانون را مسدود کنند. دادگاه تا قبل از اجرای قانون توافقی نکرده بود.

هیچ کس نباید مجبور شود برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی اولیه صدها مایل به ایالت دیگر سفر کند. ما تمام تلاش خود را برای حمایت از بیمارانی که در تگزاس از آنها مراقبت می کنیم ، انجام می دهیم. “

این قانون یک حمله وسیع به بیماران ، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و سیستم های حمایتی آنها است. “

والدین برنامه ریزی شده
برنامه ریزی شده برای والدین با ارائه طوماری به دیوان عالی آمریکا از آنها خواسته است که قانون را مسدود کنند.
ZUMAPRESS.com

والدین برنامه ریزی شده روز سه شنبه اعتراض سراسری رو در رو و سراسری را اعلام کردند و طرفداران را تشویق کردند تا نارنجی بپوشند و ظهر چهارشنبه در سرتاسر کشور در ملاء عام گرد هم آیند و “هم ممنوعیت بدن ما” را در همبستگی با زنان تگزاسی بخوانند.

براساس قانون قبلی خود ، تگزاس سقط جنین را پس از 20 هفته بارداری ممنوع کرد و برای بیماریهای جدی پزشکی یا جنین های غیر طبیعی استثنا قائل شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *