ممنوعیت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی باعث افزایش قاچاق شده است


به گزارش خبرگزاری فارس، بهرام دارایی در یازدهمین همایش طلای سبز و دهمین همایش مکمل های غذایی اظهار داشت: یکی به فرمایش مقام معظم رهبری است. اسناد بالادستی ما از جمله سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی، برنامه ششم توسعه و … به خوبی آماده شده است.

وی گفت: امسال سال حمایت از تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال است و یکی از زمینه های اشتغال، اداره طب طبیعی و سنتی است. این یک دارو است. در آن زمان، برعکس، در آلمان بیش از 50 درصد قفسه های داروخانه های آنها را این داروها تشکیل می دادند و در کشور ما به ندرت شاهد چنین مواردی هستیم، اگرچه اکنون دو تا سه تا 14 درصد داریم. درصد سالهای قبل مطمئناً می‌توانستیم به 50 درصد برسیم، اما نشد.

حفظ سلامت مردم وظیفه ماست و تحت هیچ فشار و توصیه کوتاهی قرار نخواهیم گرفت.
معاون درمان وزیر بهداشت افزود: در طول این سال ها تقریباً 4300 مجوز برای فرآورده های طبیعی و 1700 مجوز برای داروهای سنتی صادر شده است که اقدامی بزرگ و جسورانه است. البته حفظ سلامت مردم وظیفه ماست و تسلیم نخواهیم شد و تحت تاثیر فشار و توصیه ای قرار نخواهیم گرفت.

صادرات محصولات طبیعی و سنتی یک دهم هدف است.

دارایی گفت: سال گذشته صادرات محصولات طبیعی و مکمل تقریباً وجود نداشت و حدود 15 میلیون بود. کرونا در آن بود. اکنون زمان جبران است و ما به یک جهش نیاز داریم.

وی با تاکید بر اینکه برای تولید محصولات با کیفیت قابل قبول، تقویت شرکت های دانش بنیان و حمایت از صادرات با کیفیت تلاش می کنیم، گفت: نیمی از ذخایر کارخانه های دارویی ما خالی است که نیمی از آن ظرفیت، گاه با سرمایه گذاری سنگین و تجهیزات مدرن، خالی است. و به نظر می رسد این ظرفیت تنها می تواند تا چند سال آینده پتانسیل صادرات داشته باشد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: چیزی جز تراز مثبت صادرات دارو نمی تواند نشان دهد که مسیر ما درست بوده است یا خیر. کارما ارل.

ممنوعیت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی کارساز شد.
وی با اشاره به کاهش قابل توجه واردات از سال 2017 تا 2009 گفت: “ما در را به روی تولید داخلی باز کرده ایم، اگر تولید داخلی افزایش یابد و پس از مدتی کیفیت مطلوب مردم جایگزین شود.” خیلی خوب – این چیز زیبایی است، اما زیباست. ” و سلامت اصلاً بهبود نیافت، به ضد خود تبدیل شد و منجر به واردات لوازم آرایشی قاچاق، تقلبی و خطرناک به کشور شد که قطعاً سیاست وزارت صمت بود.

من نمی‌دانم چرا جاهای دیگر می‌خواهند مسئولیت‌های ارثی سازمان‌های دیگر را به همان شیوه جذب کنند، اما این درست نیست.» سلامت حوزه وزارت بهداشت است و سال ها پیش ثابت شده که هر وقت سلامت تغییر می کند و مثلا به یک موسسه استاندارد می رود، مردم ضرر می کنند. در پزشکی، این یک خط قرمز است.

بستن درب واردات، سرنوشت خودرو را رقم می زند.
دارایی ادامه داد: شخصاً می توان با بستن درها و ممنوعیت مخالفان، وضع تعرفه و سایر کمک ها بر صنعتگران داخلی و ایجاد سطح حمایت از آنها، بهبود و رقابت کرد، بله، اما بسته شدن درهای واردات، سرنوشت صنعتگران را رقم خواهد زد. ماشین. “

وی گفت: چه چیزی می تواند کمک کند و رئیس جمهور و وزیر بهداشت با تمرکز بر کیفیت بر این موضوع تاکید دارند. دیروز هیات دولت بحث محصولات دانش بنیان سلامت را به عنوان طرحی برای کمک به توسعه محصولات دانش بنیان در حوزه سلامت تصویب کرد.

وی ادامه داد: این پروژه را از چند ماه پیش آغاز کردیم که وارد فاز اجرایی شده است. ما حداکثر 25 درصد از هزینه های تحقیق و توسعه را محاسبه می کنیم. این یک معامله بزرگ است و می تواند تفاوت ایجاد کند. کیفیت بهتر، بر اساس دانش، ارزش بهتری پیدا می کند، اما تایید هم می شود و خودمان این کار را انجام می دهیم، بنابراین کیفیت و اصالت برای ما مهم است.

بررسی مکمل های دارای مجوز با قیمت های ناعادلانه و ظالمانه داخلی
دارایی افزود: در حال حاضر شرکت های مواد اولیه خوبی در حوزه مکمل داریم اما نیازی به معرفی روش مجاز ریسندگی در این بخش نیست که هیچ کدام مجوز ندارند و با قیمت های ناعادلانه محصولات داخلی را سرکوب می کنند. که دارای عنوان مجوز هستند.

وی گفت: 800 مرکز تحقیقاتی در وزارت بهداشت داریم که متاسفانه بیشترین اعتبار را دریافت کردند.

وی گفت: راستی‌آزمایی فقط از طریق شناسایی و ردیابی که یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های دنیاست، انجام می‌شود. وی گفت: این سیستم از نظر طراحی قدرتمند است اما به خوبی پیاده سازی نشده است. اجرا سلیقه دارد و خوب اجرا نمی شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: برای اولین بار فارماکوپه طبیعی سنتی رسمی را با کمک کارشناسان منتشر کردیم که نقشه راه خوبی است. همچنین شش سال بعد فارماکوپه رسمی کشور را به روز و منتشر کردیم. البته با تغییرات عمده و دستورالعمل های پزشکی و جزئیات مورد نیاز بخش های پزشکی که در سایت قرار می گیرد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.