منتقل کنم یا حذف کنم؟شیفتگی ما از ایده فرقه ها و آنچه باعث می شود مردم از چهره های خاصی پیروی کنند بی پایان است. ما آن را در چندین مستند علم شناسی مانند آن خیس کردیم روشن می شود: علم شناسی و زندان اعتقاد، فیلم علم شناسی من، ه لیا رمینی: علم شناسی و پیامدها، خود را عمیقا در NXIVM غوطه ور کرد رای ه اغوا شده است سال گذشته و قدرت همه جانبه برنامه هایی مانند کشور وحشی وحشی خودش حرف می زند جان خدا: جنایات یک شفا دهنده روحانیکه اکنون در Netflix پخش می شود ، داستان یک “مرد با ایمان” را روایت می کند که از موقعیت خود برای سوء استفاده از وفادارترین پیروان خود استفاده کرد.

عکس افتتاحیه: João Teixeira de Faria دعایی را آغاز می کند: “خدا ، پدر ما ، که همه قدرت و خوبی است ، به کسانی که با سختی ها روبرو می شوند نیرو می بخشد ، به کسانی که حقیقت را می خواهند نور می بخشد و قلب انسان را از شفقت و نیکوکاری پر می کند.”

جوهر: João Teixeira de Faria – یا “جان خدا” ، همانطور که بیشتر شناخته شده بود ، مردم را شفا می داد. یا حداقل این چیزی است که همه را به این باور واداشت. او از محل زندگی خود در برزیل ، درمانهای جایگزین برای تعداد زیادی از بیماریهای روحی و جسمی را ارائه کرده است ، همه با کمک “ارواح شفابخش” که از طریق او هدایت شده است. او ادعا کرد که قدرت “موجودیت” خدا را احساس می کند و با کمک او می تواند یک روز پادشاه سلیمان و روز دیگر جراح باشد ، او می تواند بدون بیهوشی جراحی انجام دهد (ابزار مورد علاقه او یک جفت پزشک بود) به او قیچی هایی را در بینی طرفداران انداخت) یا هر چیزی را ضد عفونی کرد. او مدعی شد که به بیماران کمک می کند دوباره راه بروند ، سرطان را درمان کرده ، تومورها را برداشته ، کارهایی را انجام داده است که منطق و پزشکی اولیه انسان اجازه آنها را نمی دهد.

هنگامی که او ناموفق بود ، “جان خدا” ادعا می کرد که به اعماق رسیده است و موضوع او تمایلی به همکاری ندارد و آنها را مسئول شکست های خود می داند. اما در حالی که هزاران نفر به پای او (از جمله اپرا وینفری) افتادند و او را ستایش کردند ، دیگران از دست او رنج بردند. یکی از قربانیان به ما می گوید: “جان خدا متقی نیست.” همانطور که داستان این مرد و “تقوی” او پیش می رود ، داستان صدها زن که او مورد تعرض قرار گرفت – و تمام شیاطینی که برای آنها باقی مانده بود – نیز ظاهر می شود.

چه نمایش هایی را به خاطر خواهید آورد؟ جان خدا شاید کمی به یاد داشته باشید کشور وحشی وحشی، روشن بودن، اغوا شده است، ه رای. دوستداران اسناد و مدارک جنایی ، پیروان فرقه ، و داستانهایی در مورد معایب به احتمال زیاد مجذوب خواهند شد. جان خدا.

برداشت ما: علیرغم اینکه خودم را طرفدار واقعی جنایت می دانستم ، تقریباً هیچگونه اطلاعات قبلی از داستان پشت آن نداشتم جان خدا قبل از شروع سریال این ساده لوحی تنها باعث شد قسمت اول این مجموعه چهار قسمتی بیشتر به یک نمایش ترسناک تبدیل شود ، تصویری واقعاً خسته کننده از بدرفتاری پلیدی که این مرد مرتکب شده است. مشاهده بدرفتاری یک رهبر مذهبی که از پیروان خود سوءاستفاده می کند ، بدیهی است که مفهوم جدیدی نیست ، اما دیدن این مرد در عمل و افرادی که ادعا می کنند جان او را نجات داده اند فقط باعث می شود همه چیز نگران کننده تر شود.

جزئیات و مقیاس داستان به اندازه کافی برای کمک به موفقیت هر گونه مستند در این زمینه کافی است جان خدا: جنایات یک شفا دهنده روحانی این کار به خوبی انجام شده است و دیدگاه های ده ها فرد مختلف ، هم هوادار و هم قربانیان ، را که در مدار Jooo Teixeira de Faria فعالیت می کردند ، ادغام می کند. با اجازه دادن به ما برای شنیدن اعتقاد مردم به اینکه این مرد زندگی او را تغییر داده است و تصاویری از او در حال سوار شدن بر برنامه خود را مشاهده می کنید ، احساس می کنیم که ما در این جهان غوطه ور شده ایم و می توانیم بفهمیم که چگونه و چرا این پدیده در اوج شهرت او پدیدار شده است. همه اینها باعث می شود شنیدن بازماندگان سوء استفاده از آنها بیشتر دلخراش باشد. در حالی که ادعا می کرد به “انرژی” این زنان برای “التیام” نیاز دارد (مانند چیزی از کتاب کیث رانیر) و تجاوز به آنها در پشت صحنه ، او از هزاران نفر که برای آنها عمل کرده بود ، عشق و ستایش دریافت کرد. با صدایی واقعی به قربانیان خود – از جمله دختر خردسالشان – جان خدا: جنایات یک شفا دهنده روحانی او موفق می شود پرتره ای نگران کننده از این شخصیت پلید را ترسیم کند.

جنسیت و پوست: بحث های نگران کننده ای در مورد تجاوز و سوء استفاده جنسی وجود دارد.

عکس خداحافظی: Rejane Araújo با گریه می گوید: “من می دانم چه اتفاقی افتاده است.”

پل خط آزمایشی: هیچ خط ویژه ای برای خلبان وجود ندارد ، اما برخی از خطوط بسیار به یاد ماندنی وجود دارد ، و یکی از قربانیان وحشت زده: “وقتی خدا در آن اتاق بودم خدا کجا بود؟”

تماس ما: واقعی جان خدا: جنایات یک شفا دهنده روحانی ممکن است برای برخی سخت باشد ، اما این یک داستان جذاب و ویرانگر است و باید شنیده شود.

جید بودوفسکی یک نویسنده مستقل است که توانایی خراب کردن خطوط مشت ، انحصار میکروفون در کارائوکه و توییت کردن تشنگی را دارد. او را در توییتر دنبال کنید: jadebudowskiبه

انتقال جان خدا: جنایات یک شفا دهنده روحانی در نتفلیکسدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *